Galerie - O komentářích a lidech

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Galerie - O komentářích a lidech

Příspěvek od Kajfik » 03 srp 2009, 15:47

Zdravím všechny navštěvníky i přispěvatele naší galerie. Aby se dále nešířil spam pod jednou nyní již velmi slavnou :D fotkou v galerii, založil jsem toto vlákno, jako prostor pro diskuzi o galerii a příspěvcích v ní.

Pohnutkou a nyní výchozím tématem je záležitost, kdy mi bylo vyčteno přísné až neohleduplné (později pyšné a povýšené - což nechápu) hodnocení některých fotek.

Teď se dívám do galerie a zjištuji, že jsou zde fotky které mají klidně přes 70 zhlédnutí ale přesto ani jediný komentář. Myslím, že toto je věc, která může odradit nejspíše ze všeho nejvíc. Můžu se vcítit do kůže autora tohoto snímku, který si s ním dal tu práci a vložil jej sem. Určitě by to nedělal, kdyby nebyl zvědavý na ohlasy, které vyvolá.. Pak příjde ledová sprcha, ačkoliv přibývají zhlédnutí jedno za druhým, nikomu nestojí za to fotku komentovat...

Za sebe mohu říct, že by mě to mrzelo více než byť jen negativní komentáře. A mnohem, MNOHEM více než, třeba negativní komentář ale s radou co je špatně (jsem zvyklý to nazývat konstruktivní kritika a je jasné, že má subjektivní charakter). Myslím, že je jasné kam mířím....

Myslím, že zdvořilé mlčení není lepší způsb hodnocení. Představa, že tento scenář se opakuje u více mých fotek, nevím jakou motivaci bych měl pro vkládání dalších...

Takže máte slovo...

Budeme používat hodnocení pomocí hvězdiček?
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 03 srp 2009, 16:00

Kdo má na to čas ať tvoří komentáře. Osobně na to moc času nemám a víceméně jsem mimo síť ale je zde dost lidí připojených v podstatě celý týden protože pracují "na židli" a u těch moc nechápu proč těch pár vteřin neztratí....
Jde-li o technologické spekulace o čemkoli tak se to tady zahltí spamem o sto 6...
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 03 srp 2009, 16:18

Tak jasně, ten kdo na PFS stráví 15 vteřin denně, tak asi nebude mít na komentáře čas...
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
oumik85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 488
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravská florida

Příspěvek od oumik85 » 03 srp 2009, 16:22

Osobne si taky myslim, ze je to skoda, ze clovek nema zadnou velice zpetnou vazbu na to co dela.
Ja osobne moc fotek nevkladam, snazim se vybrat to co vybocuje z meho standardu a overit si, jestli to funguje i na druhe. Proto veskere reakce jsou naprosto vitany.

Je jasne, ze vytvorit smysluplny komentar chce trochu casu a premysleni. Palce nahoru potesi a mozna trochu zvednou sebevedomi, ale neposunou. Proto bych uvital hvezdickove hodnoceni, je to rychlejsi, nez palce a muze se porovnat s ostatnimi. Samozrejme komentare nahradit nemohou.
Hvezdicky uz jsem daval i driv, ale po nejake dobe, kdy byla vzdy hodnocena pouze jednou to clovek zacne pokladat za zbytecne a tak by nebylo spatne to zkusit zacit tak nejak hromadne.

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 03 srp 2009, 17:08

Přesně :-D
já mam 80 a nic :-D

Ale už jsem si na to zvykl :)

Je to toto :-)
http://pentaxfriends.eu/modules.php?nam ... t=0&pos=14
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 03 srp 2009, 17:49

no já teda publikuju jinde, ale radši bych teda něměl žádné než:

fotka sestřeky pojmenovaná "Krystýna vypadá dneska nějak smutně"
a jedna slečna mi dala 3/10 a komentář "vypadá smutně? třeba věděla že focení s tebou je ztráta času"

tak to radši žádné komenty

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 03 srp 2009, 19:48

Dmb píše:Přesně :-D
já mam 80 a nic :-D

Ale už jsem si na to zvykl :)

Je to toto :-)
http://pentaxfriends.eu/modules.php?nam ... t=0&pos=14
a nemáš tam komentáře zakázané?
IMHO tohle je fotka jaká patří někam do soutěže, technicky 100% a má i něco navíc.

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 03 srp 2009, 21:51

ypres.bass píše:no já teda publikuju jinde, ale radši bych teda něměl žádné než:

fotka sestřeky pojmenovaná "Krystýna vypadá dneska nějak smutně"
a jedna slečna mi dala 3/10 a komentář "vypadá smutně? třeba věděla že focení s tebou je ztráta času"

tak to radši žádné komenty
Pošli odkaz...
no alespon někdo něco napsal, já bych byl fakt ale raději za koment, že se nelíbí než za nic.. Konstruktivní poznámka by byla ovšem lepší... :wink:
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
Rostislav.Linda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Rostislav.Linda » 03 srp 2009, 23:32

elho_cid píše:a nemáš tam komentáře zakázané?
IMHO tohle je fotka jaká patří někam do soutěže, technicky 100% a má i něco navíc.
Počkat, proč je to odkaz na mojí fotku, když mluví Dmb o svojí? :-D
Ruce a pravé oko ... :-)

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 03 srp 2009, 23:36

No blbe je ze sa tu riesi stale dookola recenzie z roznych setverov, stale dookola sa mele o tych istych objektivoch. A to ludom nie je strata casu. Avsak to najdolezitejsie, o co tu ide a to o fotky tak to si vsima minimum ludi...

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 04 srp 2009, 00:02

Svatá pravda...
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 04 srp 2009, 07:28

Rostislav.Linda píše:Počkat, proč je to odkaz na mojí fotku, když mluví Dmb o svojí? :-D
Protože odkazy na fotky v galerii nejsou "absolutní", ale "relativní". Je to odkaz na pozici v galerii, která se ale při přidání další fotky mění. To mě na této galerii dost štve ... když by to šlo změnit, tak bych byl moc rád...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbyna » 04 srp 2009, 07:54

BenaCZ píše:Protože odkazy na fotky v galerii nejsou "absolutní", ale "relativní". Je to odkaz na pozici v galerii, která se ale při přidání další fotky mění. To mě na této galerii dost štve ... když by to šlo změnit, tak bych byl moc rád...
Pod každou fotkou (pod exifama) máš i absolutní odkaz, který se nemění, na tu fotku dmb je to konkrétně http://pentaxfriends.eu/modules.php?nam ... &pos=-5190

Hvězdičky mi nepřijdou nejlepší způsob hodnocení - pak by člověk dostával hvězdičky, ale i tak netušil co je špatně a co dobře - komentáře jsou podle mého ideálnější, záleží pak už jen na lidech...

Uživatelský avatar
oumik85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 488
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravská florida

Příspěvek od oumik85 » 04 srp 2009, 08:13

Zbyna: no jiste, to sem psal, ze komentar nenahradis, ale zase hvezdicka je lepsi, nez nic... spousta fotek je neokomentovana a co si z toho autor ma vzit? Bud to znamena:
"Jo pohoda, neni tam zadna vyrazna chyba" ,
nebo
"Tato fotka je tak hrozna, ze zato ani nestoji ji komentovat."

Pokud nedostanes zadny komentar, ale budes mit hvezdicky, pak mas moznost se nad tim alespon zamyslet, proc je jich tam tolik, kolik jich je.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 04 srp 2009, 08:16

Ja myslim, ze cela tato diskusia je trosku o nicom a veci nikdy nie su ciernobiele, pravda je vzdy niekde uprostred.
Napr. ta diskusia o technike, pre ludi co zvazuju nakup je to jedinecna databaza poznatkov - aspon pre mna bola. Takze s tou svatou pravdou nesuhlasim.
Mam pocit, ze toto vlakno vzniklo ako pokus o rehabilitaciu Kajfikoveho opakovaneho netaktneho spravania sa. Vsimol som si ho a plne suhlasim s Fjo a jeho nazorom na vec, ze veci sa daju povedat taktne, ludsky a nekonfliktne. Podobny styl mi vadi, ale ziadnu revoluciu a peticiu nekonam organizovat - je na Kajfikovi aku cestu zvoli. Na druhej strane, kritika a uprimny dojem je vzdy lepsi ako placania nad priemernou fotkou. Ide o formu.
K nacatej teme...diskusia nic nevyriesi - malo komentov - to je vecny problem vsetkych portalov. Sam malo komentujem, ale fotku, ktora ma neotrlu myslienku, emociu, zachytenie vynimocneho momentu ci rozprava pribeh som na Pf nikdy neobisiel (ledaze som ju nevidel). Fotky super kvality, ktore napodobnuju postupy inych fotografov ci kvetinky, ktore uz niekto 1000 krat skoro rovnako odfotil vo mne ziadnu extra emociu nevyvolavaju (proste je to tak, tie kvetinky je iba priklad).
Rovnako sa asi tazko zmeni fakt, ze za kazdy prijaty koment pri sebelepsej fotke, musis rozdat Xkomentov sam, hoc i pod roznymi fotami, ktore maju malu vypovednu hodnotu. Tato diskusia to nevyriesi, je to dalsie mrtve vlakno.
PS: Navrh o hviezdickovani plne podporujem - komentare by to verim neznizilo - dobru fotku posunulu v pred - oplacanie v tejto ferovej komunite snad nebude hojne - sam by som bol zvedavy - aky je tu vkus dobrej fotografie
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Odpovědět

Zpět na „Galerie“