K5 závada

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

stilet
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 dub 2015, 06:31

Re: K5 závada

Příspěvek od stilet » 17 dub 2017, 09:56

Stala se mi divná věc s kartou 32GB na K-5. Během focení vše OK. Kontrola fotek i několika zpětně. Vše bylo na kartě. Potom jsem vyndal baterku z foťáku a následně kartu. Nevím zda foťák byl při vyndavání baterky zapnutý. Na kartě jsem bohužel fotky z toho dne nenašel. Nebyl tam ani adresář. Z minulosti fotky na kartě byly. Zkusil jsem chybějící najít pomocí Photorec a z fotek se našly pouze jakési miniatury o velikosti 160 x něco málo pixelů. Je mi divné, že když na kartě byly původní fotky již zapsány, kam se mohly ztratit včetně adresáře a kde se tam vzaly miniatury.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: K5 závada

Příspěvek od portvis » 17 dub 2017, 13:12

Odišla ti karta to sa stáva, povačšine nejdu otovriť fotky alebo chýbaju časti fotiek prípadne ich tam vôbec nenájdeš, niekedy môže ísť o jednorázovú záležisť spôsobenú vybratím karty,, ale osobne by som sa karty zbavil a už ju nepoužíval
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

stilet
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 dub 2015, 06:31

Re: K5 závada

Příspěvek od stilet » 17 dub 2017, 13:23

Kde se tam ale vzaly ty miniatury? Karta je přece sama neudělá.

Hnz
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 09 bře 2011, 20:41

Re: K5 závada

Příspěvek od Hnz » 17 dub 2017, 16:26

Nadhledy obrázků budou ze souboru Thumbs.db. Tento soubor vytváří systém, aby znovu nemusel načítat celé obrázky pro zobrazení nadhledů v průzkumníku.

Z přítomnosti souboru Thumbs.db mi tedy vyplývá, že karta se ti sesypala až po připojení k PC. Foťák je tedy v tom úplně nevině.
Pentax K-5II, Pentax SMC DA 17-70mm f/4, Pentax SMC DA* 55mm f/1.4, Pentax SMC DA 35mm f/2.4, Tamron AF SP 90mm F/2.8 Macro, Pentax SMC 100-300mm f/4.5-f/5.6, Metz 48AF1

elpí
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 15 říj 2012, 18:16
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: K5 závada

Příspěvek od elpí » 30 kvě 2017, 19:20

Ahoj,
o víkendu , při toulání se přírodou za motýlama s mou K-5 a makroobjektivem Sigma 180/3,5 jsem zjistil , že po několikátém exponováním snímku ( ne seriovém snímání ) chci udělat další sníme a po namáčknutí spouště se uzve závěrka ( cvak ) jakoby pomalu, jako když se fotografuje na dlouhý čas 1/8 a přitom se hodnota expozice nezmění. Vypnu a zapnu fotoaparát a najednou je zase vše v pořádku, také jsem si všiml , že po nasazení objektivu do bajonetu, je možno s objektivem pohnout, malinko pootočit, je tam opravdu malá vůle, která to umožní , možná 2°. Zkoušel jsem všechny své pentaxí objektivy a nejvíce to zlobí právě u Sigmy. V roce 2015 jsem měl fotoaparát v servisu u pana Koutského , po namáčnutí spouště fotoaparát nepřetržitě cvakal, opraveno za 3,5 tis , demontáž zrcadlového středu, výměna bloku automatiky clony a čištění. Nevite kolegové ? Pentax mám rád :cry:

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: K5 závada

Příspěvek od slivo » 30 kvě 2017, 22:23

aj ja mam na svojich telach po aretacii objektivu drobnu rotacnu volu, ale nema to ziaden efekt na fotenie. inac napr. k3 ma sw bug, kde sa moze stat, ze fotak zmrzne a zrkadlo plieska na 8.3 fps pokym nevyberies bateriu. tak neviem ci teraz neriesis nieco podobne - bolo to jednorazove, alebo sa to opakuje?
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

elpí
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 15 říj 2012, 18:16
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: K5 závada

Příspěvek od elpí » 31 kvě 2017, 07:07

cport píše:Nemuze to byt jen tim,ze jsi zaplnil buffer?
Ne, ne , nefotím v sériovém snímámní , stane se to když chci znovu exponovat , zní to jakoby unavená závěrka , pak vypnu a zapnu fotoaparát a zas exponuji snímek se standardním zvukem závěrky, ten jiný zvuk se opakuje nepravidelně. V pátek jedu přes Prahu , tak uvidím co mi poví pan Kautský :(

elpí
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 15 říj 2012, 18:16
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: K5 závada

Příspěvek od elpí » 31 kvě 2017, 07:13

slivo píše:aj ja mam na svojich telach po aretacii objektivu drobnu rotacnu volu, ale nema to ziaden efekt na fotenie. inac napr. k3 ma sw bug, kde sa moze stat, ze fotak zmrzne a zrkadlo plieska na 8.3 fps pokym nevyberies bateriu. tak neviem ci teraz neriesis nieco podobne - bolo to jednorazove, alebo sa to opakuje?
Slivo díky za komentář. Ten zvuk líné závěrky ( sklopení zrcátka , nevím jak to popsat lépe ) se občas objeví při dalším zmáčknutí spouště, vypnu a zapnu a zas to šlape , fotoaparát jsem kupoval v 10/2012 , stav závěrky podle shutter countu 27251 snímku.

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K5 závada

Příspěvek od xmeda » 24 úno 2020, 22:54

vladimir44 píše:
29 led 2017, 19:59
Když je tady řeč o závadách, chci se s vámi podělit o nepříjemnou zkušenost s mojí milovanou K5, která před nedávnem odešla do věčných fotografických lovišť. Asi tak začátkem září mi ten foťák začal na displeji ukazovat nesmysly: při prohlížení fotek šly přes obrázky divné přerušované bílé čáry a v menu vynechával celé části textu.Po mnoha pokusech (on, off, on, off, vyndat baterii, vrátit ji, dát tam jinou, a ještě jinou, zánovní a čerstvě nabitou), a když nic nepomáhalo, vyrazil jsem za panem Kautským do servisu v Dejvicích (Praha). Kroutil nad tím hlavou, že takovou závadu ještě neviděl. Přehrál mi tam nový firmware a všechno se zdálo být v pořádku. Po cca dvou dnech se to opakovalo. Vrátil jsem se do servisu a pan Kautský nakonec poslal foťák do Německa, on že tohle neumí. Ortel byl tvrdý : 10500,- Kč za opravu (výměna základové desky+nějaké další drobnosti, kterým jsem ani nerozuměl).
Tak jsem to vzdal, už jsem to ani nechtěl vrátit, protože to vrácení vraku by mně stálo 800,- Kč. Z p. Kautského jsem mámil, čím se to mohlo stát, ale on nevěděl, jediná jeho domněnka byla, že to způsobilo nějaké silné magnetické pole. Ptám se, zda máte někdo s podobnou závadou nějaké zkušenosti?
Nakonec jsem šel do nové K-70 a zatím jsem velmi spokojen, ale jak dlouho?

Kautsky je servis jen v tom, ze ma vyhradni pristup k dilum. Tam to tak konci. Co nejde vyresit vymenou nejakeho modulu, to neumi. Kdyz vam na fotaku serve grip, ktery se pak soustavne loupe, tak vam rekne ze to je vasim potem, ze se ta guma uvolnila (pred cestou do servisu byl tehdy K5 jak novej z obchodu). Pak mi taky z fotaku zmizla original baterka, ale byla misto ni nejaka noname sracka, takze fotak obratem valil zpatky. Po 14 dnech se vratil s original baterkou (ale pocitam ze ne moji temer novou, ale nejakou co nasli v servisu na zemi) a s ledabyle prilepenym gripem. Dal to nemelo cenu resit.. z gripu jsem oloupal jakesi nahrazkove oboustranne pasky, dal tam 3M pasku a drzi uz osm let... zrejme se mi prestala potit ruka

Kdyz mi na blesku krupla noha, pobyl si v servisu taky par tydnu a pak se vratil pouze s novou nohou.. pritom u pozarucnich oprav ma byt automaticky vracen i ten nahrazeny dil. Pozdeji pri rozborce blesku jsem si vsiml, ze mel jeste u kloubu blbe usazeny sroub, ktery vydrel do plastu ryhu a od pobytu v servisu zacly obcasne problemy s posunem zoomovaci hlavy, ktere vyresila az zase rozborka mnou, usazeni vodicich hridelek jak patri, namazani a slozeni.

Kdyby Kautsky radsi jen posilal objednane dily, tak by mi to prislo lepsi... jenze to on pry podle smlouvy nesmi. Takze i kdyz chcete na fotaku vymenit nejake gumove vicko, musi cestovat kamsi do prahy na nekolik tydnu, kde vam soucastku za dve eura milostive vymeni za litr az dva, pricemz pochybuju, ze u rozborky fotaku dojde aspon k jeho vycisteni...

Moderni byznys.

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K5 závada

Příspěvek od xmeda » 24 úno 2020, 23:02

elpí píše:
30 kvě 2017, 19:20
Ahoj,
o víkendu , při toulání se přírodou za motýlama s mou K-5 a makroobjektivem Sigma 180/3,5 jsem zjistil , že po několikátém exponováním snímku ( ne seriovém snímání ) chci udělat další sníme a po namáčknutí spouště se uzve závěrka ( cvak ) jakoby pomalu, jako když se fotografuje na dlouhý čas 1/8 a přitom se hodnota expozice nezmění. Vypnu a zapnu fotoaparát a najednou je zase vše v pořádku, také jsem si všiml , že po nasazení objektivu do bajonetu, je možno s objektivem pohnout, malinko pootočit, je tam opravdu malá vůle, která to umožní , možná 2°. Zkoušel jsem všechny své pentaxí objektivy a nejvíce to zlobí právě u Sigmy. V roce 2015 jsem měl fotoaparát v servisu u pana Koutského , po namáčnutí spouště fotoaparát nepřetržitě cvakal, opraveno za 3,5 tis , demontáž zrcadlového středu, výměna bloku automatiky clony a čištění. Nevite kolegové ? Pentax mám rád :cry:

a) pravidelne dotahovat srouby bajonetu na fotaku i objektivech
b) pravidelne vytirat bordel a oxidaci ze vsech kontaktu bajonetu fotaku i objektivu
c) zkontrolovat jestli je baterka v dobre kondici (ruzne 3rd party baterky treba v chladnu delaji vykyvy napajeni a fotak pak dela blbosti)

A jinak jasne, softwarovych bugu je na K5 kopec i s poslednim firmwarem. Docela pekne jde vyvolat jedno zamrznuti s nasazenym DFA100/2.8 WR v rezimu ziveho nahledu do stavu, ze musi baterka ven, aby se fotak vzpamatoval. Uplne identicky to udela K5 i dvema kolegum, takze to neni jen muj kus :)



Btw.. nema tu nekdo moznost obstarat pentaxi dily treba v zahranici a sem tam privezt? Jde samozrejme objednat dilky treba z USA, ale pak s postovnym, manipulaci a clem vyjde petidolarovy kousek plastu na devet stovek, coz postrada smysl.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-7, K-5 (II (s))“