K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lukas-snb
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 24 říj 2011, 21:43
Kontaktovat uživatele:

K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Příspěvek od lukas-snb » 21 kvě 2013, 04:10

Zdravim.

Mam velkej problem s K-5. Kdyz zmacknu spoust ve fotaku klapne, ze je to cejtit v na celem tele, ale je to takovy zvuk jako kdyz je neco nekde zpricene a dal to nemuze. Nevim co to dela, koukal jsem do bajonetu pod zrcatko atd a tam se nic nehybe, kdyz zmacknu spoust. Jde o to, ze kdyz tu spoust zmakcnu tak to udela ten zvuk, v helcadku se to nemartne ztmavi a pak se na displeji objevi, ze je baterie vycerpana, i kdyz je full. Tot vse, nic vic nic min, snimek to nevyfoti. Kdyz dam v menu cisteni sniamce aby se zrcatko sklopilo, tak se vse udela, jako normalne, indikace ledou atd, ale zrcatko je dole, to se anii nehne. Nevim co s tim, a nejhorsi na tom je, ze jsem jeste na 3/4 roku za oceanem, tudit do servisu jaksi nemuzu. Nestalo se to nekomu jiz ? Nejake rady jak to opravit ? :cry: Dekuju moc

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Příspěvek od miky_lbc » 21 kvě 2013, 06:17

Tvoje možnosti "opravy" jsou bohužel hodně omezené :-(. V podstatě jediné, co můžeš v podobném případě udělat, je vyndat baterii.

Já měl podobné ISSUE na K5 taky... projevovalo se víceméně úplně stejně, po vyndání a zandání baterie, se však foťák úplně "umrtvil" a ani se už nezapnul. V rámci reklamace mi byl dán jiný kus.

K5 bohužel není moc spolehlivé tělo a některé kusy takhle asi čas od času odcházejí. Není proto rozumné si jí brát na delší cesty jako jediný foťák.

Uživatelský avatar
sperk
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 14 črc 2013, 18:30
Bydliště: Teplice

Re: K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Příspěvek od sperk » 14 črc 2013, 20:14

Mám zřejmě podobný problém.Když použiji sériové snímání sekne se zrcátko.Někdy stačí vypnout a zapnout.Většinou ale musím vyndat baterii nebo lehce klepnout do fotoaparátu.

Uživatelský avatar
pavoukt
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 11 dub 2012, 13:35
Bydliště: Praha 7

Re: K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Příspěvek od pavoukt » 01 srp 2013, 08:37

Také mám tento problém, při více snímcích v krátkém časovém úseku dojde k "záseku", při dvou -třech dalších pokusech o expozici hlásí vyčerpání baterie. Vyjmutí baterie nic neřeší, po cca 10 min. vypnutí je (někdy) vše OK. Spolehlivější (jakkoli barbarské ale na svatbě jsem to neustál) je klepnutí spodní hranou těla o dlaň druhé ruky. V poslední době se mi to stává stále méně.

Uživatelský avatar
sperk
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 14 črc 2013, 18:30
Bydliště: Teplice

Re: K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Příspěvek od sperk » 12 lis 2013, 14:36

Tak jsem K-5 odvezl do servisu. Jsem zvědav co to bude za závadu.

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Příspěvek od ady » 12 lis 2013, 15:50

Tento problém mal aj otec s jeho novou K5. Vyriešila to až výmena základnej dosky...na druhy raz,lebo z pentaxu sa vrátil,že všetko je ok. Presne ten istý problém,zamrznutie a baterky vybité akože.

Uživatelský avatar
sperk
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 14 črc 2013, 18:30
Bydliště: Teplice

Re: K-5 asi problém se zrcátkem nebo závěrkou

Příspěvek od sperk » 13 pro 2013, 18:31

Tento týden jsem si přivezl K-5 ze servisu.Měnili mechaniku závěrky a automatiku.Zatím to funguje bez problému.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-7, K-5 (II (s))“