Neoriginální grip pro K7

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od yoli » 09 bře 2011, 19:47

Dnes mi prišiel z dealextreme pre K7 no name. Cena 40,99€ bez cla a dph, asi sa prešmykol :)
Poznatky: Na tele drží perfektne, baterie prepína telo bez nutnosti vypnúť-zapnúť, počas chodu. Viac krát som skúšal na slabej baterke, kedy a ako sa prepne na baterku v tele (primárnu mám nastavenú na grip). Pri LV sa mi to preplo iba ak som spravil záber, aj keď už dlho indikátor zobrazoval iba červený obrys baterie. Pri SLR režime to ani neviem kedy, nepostrehol som, určite nie po exponovaní. Iba raz mi to vytuhlo pri úplne vybitej baterke na LV a sekvenčnom snímaní. Takže to prepína už fakt pri skoro mrtvej baterke, aspoň podľa indikátora stavu, preto bude lepšie pri vybitej baterke na LV radšej prepnúť v menu na nabitú baterku, aby to náhodou nevytuhlo pri buferingu. Nefotím na LV, ale v tedy to najviac zaťažuje batériu, tak som to testoval v tomto režime.
Celkové prevedenie je slušné, ani nevidno rozdiel medzi telom a neorigo gripom. Všetky tlačidlá a rolery pracujú bezchybne a jedine na nich je cítiť lacný copyring. Rolery sú troška menšie a viac zapustené, tlačidla majú menej výrazný chod, ako na tele, ale sú to fakt detaily a za tú cenu.....:)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
noody
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 07 čer 2011, 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od noody » 27 čer 2011, 12:32

Tak jsem taky zakoupil Grip D-BG4 z Číny za 950kč i s dopravou:
http://www.dealextreme.com/p/external-b ... dslr-31967

Vše funguje jak má, co se týče kvalitativního zpracování, za 950 je super. Použitý plast je o něco světlejší než na zrcadlovce, povrch jakoby kůže celkem odpovídá. Za ty prachy maximální spokojenost!

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od yoli » 27 čer 2011, 14:13

Doplnim ešte svoje postrehy z neorigo gripu. Niekedy, keď stláčam pomaly spúšť spravý dvojcvak a druhá vec, ktorú som si všimol a bude to zrejme kontaktmi, pretože sú navyše oveľa skoro indikuje strátu kapacity baterky, zrejme prechodové odpory a úbytky na nich. Celý grip sa dá rozobrať a dostať sa ku kontaktom, žeby som ich vytunil, no dajak ma tu zatiaľ netankuje.
Jeden postreh: batériu mám nastavenú prioritne na grip, indikátor ukazuje napr. pokles kapacity o jeden diel, no Ešte jkeď si pozriem cez menu na stav bateriek a ktorá je prioritná v tom momente mi indikátor ukáže ešte vybitejšiu baterku, akoby ju extrémne zaťažilo, vypnem-zapnem a je tam kde bola predtým :) Ja mám ku gripu aj sánky pre 6xAA no tie som zatiaľ neskúšal.

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od Pavel41 » 27 čer 2011, 19:17

yoli: Přidávám se s podobnou zkušeností, pokud jde o úbytek kapacity aku v gripu, s gripem od Daganetu (Meike)... mám to taky nastavené na prioritu čerpání z gripu, kde mám neorigo baterii - pokud tam ale dám origo Pentax z těla, zpomalení čerpání se mi zdá nepodstatné, proto nechávám Pentax v těle jako kapacitu "poslední záchrany" - dalším, mechanickým, problémem se mi zdá nepřesné slícování gripu s tělem, takže i při řádném dotažení se nespojí zcela pevně. Toto ovšem porovnávám jen s origo gripem u K20D, tam se spojí v téměř naprosto jednolitou hmotu s tělem a neměl jsem v ruce K-5 (ani K-7) s D-BG4, jen s mojí Meike... konečně, ta si ani nehraje na WR. Problémy s "dvojklikem" jsem nepozoroval a používám sestavu nejdřív s K-7, pak K-5 už cca 18 měsíců... nekup to za ty peníze :)
PS: S baterkami AA jsem to sice vyzkoušel, ale použil jsem běžné dobíjecí pro blesk (myslím, že Tronic Energy 2300) - sice fungovaly, ale tam se ukázal úbytek kapacity ještě daaaleko dříve...
Pavel

RadekD
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 04 bře 2011, 12:26
Bydliště: Praha

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od RadekD » 27 čer 2011, 20:27

Neorigo grip jsem pro K 5 koupil zde: http://www.vffoto.com/bateriovy-grip-pro-pentax-k-7
včetně baterie.Co jsem se tak rozhlížel na webu,tak to podle mě dělá jeden číňan pro více dodavatelů pod různými ,,značkami".Za ty peníze maximální spokojenost.Drží pevně,a rozdílnost materiálu poznáte až při opravdu bližším prozkoumání.Malinko problém s tlačítky, stejný jak už zde někdo popisoval.Ale rozhodně nic dramatického.WR origo provedení podle mě není tak přidaná hodnota za cca 4 tisíce navíc.Pokud budu chtít fotit kapra pod vodou, tak grip prostě sundám a baterku si dám do kalhot.Nebo jinam.Ještě musím říct, že tento obchod jsem si opravdu oblíbil.Koupil jsem tam ještě několik blbostí - drobností a doručení PPL-kem do druhého dne od objednání.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 10 bře 2011, 11:45
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od Želvák Bob » 16 lis 2011, 18:08

Mám ten stejný grip (JNT - jen koupený v obchůdku na rohu Čápkova x Grohova v Brně) a moje postřehy jsou následující:

+ drží dobře, nevrže, neplave ...
+ rozhodně se hodně zlepšilo držení foťáku (mám velký ruce) - o komfortu focení na výšku nemluvě
+ cena

- občas (opravdu jen občas) mi nejde spustit náhled fotky (v menu mám vypnuto) po "vyp/zap" funguje ...
- opět "občas" nefunguje AF namáčknutím spouště na gripu (na těle funguje stále)
- nepřepne mi samo baterii po vybití gripu, i když to mám v menu nastaveno

Používám K5 s origo aku v těle, no name aku v no name gripu.
Priorita aku v gripu (origo je skvělá záloha s jasnou výdrží)

Celkově jsem (s drobnou výhradou) spokojen - protože moje priorita je úchop K5 mojí pazourou :-)

PS: blbě se ale schání cenově přijatelná pistolovka - většina totiž pojme jen foťák bez gripu :roll:
... sváteční cvakal a zběsilý pilot autobusu a VW buggy ...

Uživatelský avatar
Badunclesam
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od Badunclesam » 26 pro 2011, 15:13

Mám v plánu koupit neoriginální BG na K5, ale nějak se nemůžu rozhodnout mezi Phottixem,Meike a tím JNT...Co by jste mě doporuřili ?
Pentax K5/Battery Grip, Sigma 18-35mm f1.8 DC HSM Art, smc Pentax 50mm f1.7, Tamron AF SP 90mm f2.8 Di Macro, Tamron 70-300mm f4-5.6 Di, externí blesk Sigma EF500ST ...

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od ByWondra » 26 pro 2011, 18:11

JNT a Phottix jsou myslím totožné. Chystám se taky pořídit grip a asi půjdu touto cestou. Na meike, nejen grip, ale i nějaký ttl kabel či co už jsem slyšel stížnosti, tady to taky zrovna nechválili. Kolega s canonem měl tuším taky meike grip a přes noc mu na vypnutém foťáku vyžral baterku (když ho nechal spuštěný). To bych opravdu nerad. Zato na ty JNT a phottix zatím jen chvála, takže asi půjdu touto cestou. Jen by mě zajímalo, je tam místo na IR spoušť, gumovou krytku kontaktů a případně, zmoknul už s tím někdo?
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 26 pro 2011, 18:36

Chtěl jsem najít na netu optické rozdíly mezi Meike a Phottixu/JNT ,ale sami prodejci ve svých shopech používají všelijaké fotky. Zajímalo by mě, která verze( od jaké firmy) má to pogumování ve předu až k tomu rolleru a má i podobné, ne-li stejné tlačítko on/off....
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 27 pro 2011, 16:07

Tak jsem se byl dneska projit po Brně a v žádným z 5ti fotoobchodů i tam kde byl "želvák Bob" nemají originál ani neoriginál grip. Holt, brňákům není přáno ....
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
TheJakubDvoracek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 19:34
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od TheJakubDvoracek » 27 pro 2011, 21:20

Tak jsem nakonec objednal z http://www.aaron.cz/produkty/powerenerg ... pentax-k-7 ,tak jsem zvědav na kvalitu :)
K5,SMC Pentax-m50 1.7,Tamron 17-50mm f2.8,Tamron 70-300 DiLD,fotobatoh National Geographic

Uživatelský avatar
Želvák Bob
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 10 bře 2011, 11:45
Bydliště: Brno

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od Želvák Bob » 29 pro 2011, 00:16

ByWondra píše:... případně, zmoknul už s tím někdo?
Sice to nebyl velkej slejvák (to bych asi neriskl) ale ... běžný mrholení zcela ignoruju a v lehkým dešti jsem už jednou taky fotil a nic ... (samozřejmě jsem aspoň co šlo foťák před deštěm chránil a neměl ho na krku celou hodinu)
Rozdíl v tlačítkách u mýho gripu je minimální - pokud jsem se na to přímo nezaměřil - nevšiml jsem si že by nebyly zcela stejné ...
Pogumování JNT končí na přední straně kousek pod rolovacím kolečkem.

OT: Pokud bude chtít někdo prohodit pár vět s dalším postiženým v Brně - klidně se mi ozvěte. Můžeme prozkoušet vzájemně objektivy či dát jen řeč nebo spáchat nějakou společnou fotoakci ...

Ad odkaz na objednaný grip od AARONu - vypadá stejně jako mám já - v tom případě je u Aaronu dokonce levnější. Můžeme je potom porovnat.
... sváteční cvakal a zběsilý pilot autobusu a VW buggy ...

Uživatelský avatar
Ferdo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 21 dub 2012, 23:07

Re: Neoriginální grip pro K7

Příspěvek od Ferdo » 22 črc 2015, 19:44

Nemal by niekto v Okolí Banskej Bystrice grip na K-7(5) chcel by som si vyskúšat držanie a váhu.prípadne aj výdrž.Vďaka.
K-1-Irix 15mm/SMC 35 mm 2,4/SMC 50 mm 1,8/Sigma 105 mm 2,8 EX DG Macro,
HD 20-40mm limited,SMC 60-250*
Kiev 80
Flexaret V


Odpovědět

Zpět na „Pentax K-7, K-5 (II (s))“