K5 závada

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Re: K5 závada

Příspěvekod stilet » 17 dub 2017, 10:56

Stala se mi divná věc s kartou 32GB na K-5. Během focení vše OK. Kontrola fotek i několika zpětně. Vše bylo na kartě. Potom jsem vyndal baterku z foťáku a následně kartu. Nevím zda foťák byl při vyndavání baterky zapnutý. Na kartě jsem bohužel fotky z toho dne nenašel. Nebyl tam ani adresář. Z minulosti fotky na kartě byly. Zkusil jsem chybějící najít pomocí Photorec a z fotek se našly pouze jakési miniatury o velikosti 160 x něco málo pixelů. Je mi divné, že když na kartě byly původní fotky již zapsány, kam se mohly ztratit včetně adresáře a kde se tam vzaly miniatury.
stilet
Uživatel
Uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod cport » 17 dub 2017, 14:10

Ja bych to videl spis na problem s kartou. Zkusil bych jeste lepsi soft na zachranu dat, pokud jsou ty fotky dulezite.
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 35/2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8

Poptavam: Pentax FA* 24/2
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod portvis » 17 dub 2017, 14:12

Odišla ti karta to sa stáva, povačšine nejdu otovriť fotky alebo chýbaju časti fotiek prípadne ich tam vôbec nenájdeš, niekedy môže ísť o jednorázovú záležisť spôsobenú vybratím karty,, ale osobne by som sa karty zbavil a už ju nepoužíval
K-1 + DFA 24-70/2,8, DFA 100/2,8 , Sigma 35/1,4 art, Tamron 70-200/2,8
portvis
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod stilet » 17 dub 2017, 14:23

Kde se tam ale vzaly ty miniatury? Karta je přece sama neudělá.
stilet
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Hnz » 17 dub 2017, 17:26

Nadhledy obrázků budou ze souboru Thumbs.db. Tento soubor vytváří systém, aby znovu nemusel načítat celé obrázky pro zobrazení nadhledů v průzkumníku.

Z přítomnosti souboru Thumbs.db mi tedy vyplývá, že karta se ti sesypala až po připojení k PC. Foťák je tedy v tom úplně nevině.
Pentax K-5II, Pentax SMC DA 17-70mm f/4, Pentax SMC DA* 55mm f/1.4, Pentax SMC DA 35mm f/2.4, Tamron AF SP 90mm F/2.8 Macro, Pentax SMC 100-300mm f/4.5-f/5.6, Metz 48AF1
Hnz
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod elpí » 30 kvě 2017, 20:20

Ahoj,
o víkendu , při toulání se přírodou za motýlama s mou K-5 a makroobjektivem Sigma 180/3,5 jsem zjistil , že po několikátém exponováním snímku ( ne seriovém snímání ) chci udělat další sníme a po namáčknutí spouště se uzve závěrka ( cvak ) jakoby pomalu, jako když se fotografuje na dlouhý čas 1/8 a přitom se hodnota expozice nezmění. Vypnu a zapnu fotoaparát a najednou je zase vše v pořádku, také jsem si všiml , že po nasazení objektivu do bajonetu, je možno s objektivem pohnout, malinko pootočit, je tam opravdu malá vůle, která to umožní , možná 2°. Zkoušel jsem všechny své pentaxí objektivy a nejvíce to zlobí právě u Sigmy. V roce 2015 jsem měl fotoaparát v servisu u pana Koutského , po namáčnutí spouště fotoaparát nepřetržitě cvakal, opraveno za 3,5 tis , demontáž zrcadlového středu, výměna bloku automatiky clony a čištění. Nevite kolegové ? Pentax mám rád :cry:
elpí
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod cport » 30 kvě 2017, 22:58

Nemuze to byt jen tim,ze jsi zaplnil buffer?
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 35/2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8

Poptavam: Pentax FA* 24/2
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod slivo » 30 kvě 2017, 23:23

aj ja mam na svojich telach po aretacii objektivu drobnu rotacnu volu, ale nema to ziaden efekt na fotenie. inac napr. k3 ma sw bug, kde sa moze stat, ze fotak zmrzne a zrkadlo plieska na 8.3 fps pokym nevyberies bateriu. tak neviem ci teraz neriesis nieco podobne - bolo to jednorazove, alebo sa to opakuje?
slivo
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod elpí » 31 kvě 2017, 08:07

cport píše:Nemuze to byt jen tim,ze jsi zaplnil buffer?

Ne, ne , nefotím v sériovém snímámní , stane se to když chci znovu exponovat , zní to jakoby unavená závěrka , pak vypnu a zapnu fotoaparát a zas exponuji snímek se standardním zvukem závěrky, ten jiný zvuk se opakuje nepravidelně. V pátek jedu přes Prahu , tak uvidím co mi poví pan Kautský :(
elpí
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod elpí » 31 kvě 2017, 08:13

slivo píše:aj ja mam na svojich telach po aretacii objektivu drobnu rotacnu volu, ale nema to ziaden efekt na fotenie. inac napr. k3 ma sw bug, kde sa moze stat, ze fotak zmrzne a zrkadlo plieska na 8.3 fps pokym nevyberies bateriu. tak neviem ci teraz neriesis nieco podobne - bolo to jednorazove, alebo sa to opakuje?

Slivo díky za komentář. Ten zvuk líné závěrky ( sklopení zrcátka , nevím jak to popsat lépe ) se občas objeví při dalším zmáčknutí spouště, vypnu a zapnu a zas to šlape , fotoaparát jsem kupoval v 10/2012 , stav závěrky podle shutter countu 27251 snímku.
elpí
Nový uživatel
Nový uživatel

Předchozí

Zpět na Pentax K-7, K-5 (II (s))