problém s K-x

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Iveta
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2012, 17:09

problém s K-x

Příspěvek od Iveta » 09 zář 2012, 17:18

Zdravím, již tři roky používám Pentax K-x, vše naprosto bez sebemenšího problému, ale... Koupila jsem si externí blesk Metz, vyfotila jsem 6 fotek, najednou se mi na displayi objevilo baterie je vybitá. Myslela jsem si, že mám už špatné baterky, tak jsem je ani nenabíjela, a dala jsem do foťáku úplně nové. Jenže foťák vůbec nechtěl naběhnout, vůbec se nezapnul. Dala jsem tam ještě jiné baterie, nic. Vyčistila jsem kontakty, nic. Vyndala jsem z něj baterky a druhý den najednou vše OK a zase funguje směle dál... Nestalo se Vám to taky někomu? Nevíte, čím by to mohlo být? Díky za rady :-)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: problém s K-x

Příspěvek od Mara42 » 09 zář 2012, 18:43

Ahoj, minulý týden se mi stalo něco podobnýho (taky mám K-x). Foťák zahlásil prázdný baterky, i když jsem s nima měl nafoceno jen kolem 100 fotek. Následně se nezapl. Vyměnil jsem za jinou sadu eneloopů a bylo po problému.

Čím by to mohlo být netuším, protože sem se tím ani nezabýval - přičetl jsem to na vrub nějakému náhodnému zaváhání elektroniky. Stáří mojeho K-x je 1,5 roku. Kolik máš nafoceno?

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s K-x

Příspěvek od duves » 09 zář 2012, 20:02

Iveta píše:Zdravím, již tři roky používám Pentax K-x, vše naprosto bez sebemenšího problému, ale... Koupila jsem si externí blesk Metz, vyfotila jsem 6 fotek, najednou se mi na displayi objevilo baterie je vybitá. Myslela jsem si, že mám už špatné baterky, tak jsem je ani nenabíjela, a dala jsem do foťáku úplně nové. Jenže foťák vůbec nechtěl naběhnout, vůbec se nezapnul. Dala jsem tam ještě jiné baterie, nic. Vyčistila jsem kontakty, nic. Vyndala jsem z něj baterky a druhý den najednou vše OK a zase funguje směle dál... Nestalo se Vám to taky někomu? Nevíte, čím by to mohlo být? Díky za rady :-)
k-x mal pri prvom fw.problemy s indikaciou stavu nabitia bateriek. Maš tam najnovší fw?

Iveta
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2012, 17:09

Re: problém s K-x

Příspěvek od Iveta » 10 zář 2012, 18:12

Aha, děkuju moc za radu, mohl by to být problém s tím fw, mám tam ten původní, pročítala jsem si ještě nějaké anglické diskuze a tam to taky psali, jak nainstalovali nový, problém byl vyřešen :)
Jinak mám nafoceno něco kolem 10tis fotek...

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: problém s K-x

Příspěvek od Mara42 » 12 zář 2012, 08:38

No nevím, mám 1.02 a stejně se mně to stalo. Spíš bych řekl, že se to stává zřídka a člověk si pak myslí, že má problém vyřešenej. Já od té doby pár fotek nafotil a neopakovalo se to. Takže za 20 000 snímků 1x...

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-m/K-x/K-r“