pentax k-x a video

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dyndy
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha východ

pentax k-x a video

Příspěvek od dyndy » 26 pro 2009, 20:19

Zdravím. Plánuji přechod z ulrazoomu (Canon S5iS) na dslr ( k-x). Mohl by někdo z vlastní zkušenosti porovnat natáčení videa kxkem a ultrazoomem? Teorii mám načtenou, ale zajímá mě praxe. Jsem zvyklý s Canonem občas natočit krátké rodinné video (jsem majitelem dvou malých kluků) a to následně zpracovat v pinnaclu. Je to pro mě doplněk k focení, ale nerad bych přišel o možnost mít vše v" jedné krabici". Je natáčení videa s kxkem pro běžného uživatele reálná záležitost, nebo je to "vyšší dívčí" - hlavně mám na mysli manuální ostření. Také nevím jaký má kxko zvuk( (vím, že mono, bez větrného filtru), ale zajímá mě subjektivní pocit uživatele. Omlouvám se, že ve fotofóru otravuju s dotazem na natáčení videa a jsem si vědom toho, že dslr je na focení, ale zvykl jsem si mít foťák i kameru pohromadě. Díky.
Nový York a Liptákov - mé obce nejmilejší

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 27 pro 2009, 12:15

Ahoj, vitej na foru. Mam 'jen' K20D bez videa, ale nataceni pres DSLR me zajima :]. Nemuzu se ke K-x vyjadrit prakticky, ale obecne nataceni videi pres DSLR ma z meho pohledu hlavne vyhodu v hloubce ostrosti (u svetelneho objektivu), to se kompaktem temer neda nijak obejit. Take kvalita obrazu bude vyssi, opet diky kvalitnejsi optice, je jen otazka, zda to u vcelku omezeneho rozliseni bude vubec nejaka vyhoda ..

Procti si tohle vlakno, je sice spise o K-7, ale obecne je to to same: Pentax K7 - VIDEO. Mikrofon se resil zde: Video K7 a zvuk- jaký extrení mikrofon koupit?
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
Lokaj Stanislav
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Lokaj Stanislav » 27 pro 2009, 12:23

to dyndy: podívej se na www.vimeo.com vpravo nahoře do vyhledávače napiš pentax k-x a klikni na tu lupu a zobrazí se ti videa a pak můžeš porovnat kvalitu ale především tu úchvatnou možnost měnit hloubku ostrosti a přeostřovat, nechci radit ale myslím si, že si polepšíš s tím videem

Uživatelský avatar
dyndy
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha východ

Příspěvek od dyndy » 27 pro 2009, 15:09

Díky za odpovědi. Vlákno k-7 jsem pročetl, videa jsem prohlížel a vypadá to opravdu hodně slušně, ale pořád mám obavy z manuálního ostření.
Nový York a Liptákov - mé obce nejmilejší

Uživatelský avatar
Lokaj Stanislav
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Lokaj Stanislav » 27 pro 2009, 18:45

to dyndy: a nebylo by pro tebe výhodnější pořídit si malou kamerku? do 10 litrů koupíš velmi slušnou hd kameru např. smsung a to máš na100pro lepší než video z fotoaparátu a necht si kompakt na focení já to tak asi budu řešit. toto řeším asi půl roku a opravdu je to těžké se rozhodnout.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 27 pro 2009, 19:05

Pokud jde o video dokumentacni, jako rodinne oslavy, dovolene a nebo video ze zabijacky, tak je lepsi normalni kamera. Na DSLR si zase clovek muze hrat na filmare a vytvaret opticke efekty, ktere s normalni kamerou nejdou - ale to je pak tvurci prace, ne home video.

Uživatelský avatar
otrekr
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Cože?

Příspěvek od otrekr » 17 led 2010, 01:43

Pochybuji že tento uživatel si může dovolit vyhodit 10k,protože se rozhodl pro nejlevnější zrcadlovku s videem.Žasnu nad IQ lidí.Nejlépe se porovnávají snímky s nočním videem.Koukni se na nějaké video v noci a pochopíš že tvůj největší nepřítel bude šum

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 17 led 2010, 10:46

to otrekr:

...Ty hele... nevím, kdo jsi, možná máš hodně zkušeností, ale rozhodně se nechováš moc přívětivě....

takové servery jako je PFS jsou tu právě proto, aby se i začátečníci dozvěděli něco praktického... jasně, ptát se na věci, které se dají nalézt v návodu jen proto, že jsem líny si ho přečíst.. to je k ničemu.. ale toto nebude asi takový případ...

takže jestli Tě to tu obtěžuje na Tebe nízkou úrovní, nikdo Ti nebrání, aby jsi se přesunul mezi profesionály...

...jak jsem psal už v jiné diskusi, na Tvůj druh vyjadřování, kdy z ostatních děláš nevzdělané blbečky, opravdu nejsme zvědaví...

...takže jestli se tu chceš podělit o své opravdové zkušenosti, budeme rádi... ale prosím, dělej to slušnou formou...
Pentax

Uživatelský avatar
majster333
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 548
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Slovensko

Re: Cože?

Příspěvek od majster333 » 17 led 2010, 15:53

otrekr píše:Pochybuji že tento uživatel si může dovolit vyhodit 10k,protože se rozhodl pro nejlevnější zrcadlovku s videem.Žasnu nad IQ lidí.Nejlépe se porovnávají snímky s nočním videem.Koukni se na nějaké video v noci a pochopíš že tvůj největší nepřítel bude šum
žasnem nad tvojou schopnosťou posudzovať IQ
od 8/2007 K10D + 18-55 -1:3,5-5,6; predtým practica L2 a ručný exp.. K10D tomu hovorím rýchlosť oproti ručnej práci :-), fotím málo ale s radosťou. už aj 40/2,8 limited

Uživatelský avatar
dyndy
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha východ

Re: Cože?

Příspěvek od dyndy » 17 led 2010, 17:37

otrekr píše:Pochybuji že tento uživatel si může dovolit vyhodit 10k,protože se rozhodl pro nejlevnější zrcadlovku s videem.Žasnu nad IQ lidí.Nejlépe se porovnávají snímky s nočním videem.Koukni se na nějaké video v noci a pochopíš že tvůj největší nepřítel bude šum
Děkuji za příspěvek "k tématu". Žasneš nad IQ jiných lidí, ale sám příliš nepřesvědčuješ o tom svém. Číst sice umíš, ale porozumět tomu co čteš již tolik nezvládáš. Jinak bysi ze zadané otázky pochopil, že jsem se ptal na praktické zkušenosti s natáčením home videa Pentaxem k-x (se zaměřením na problematiku manuálního ostření). Před tím, než jsem na toto fórum napsal svoji otázku, jsem strávil mnoho hodin pročítáním technických specifikací a sledováním videí z k-x ka na Youtube. Bohužel (asi nejsem tak inteligentní jako ty), mně toto nedokázalo odovědět na moji otázku, a proto jsem chtěl slyšet (číst) názor někoho, kdo k-x ko má a točí s ním video.
P.S. Z Tvého příspěvku jsem pochopil, že mým největším nepřítelem nebude šum, ale lidé, kteří mají neodolatelné nutkání se povýšeně vyjadřovat k věcem, ke kterým ve skutečnosti nemají vůbec co říci.
Nový York a Liptákov - mé obce nejmilejší

Uživatelský avatar
Jenc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenc » 18 led 2010, 00:40

Já jsem zatím zkoušel, co všechno to video umí a hned jsem to mazal, takže nemám žádnou konkrétní ukázku, ale s manuálním ostřením problém není.
Se zvukem je to horší. Je tedy mono, sice poměrně kvalitní, ale K-x nemá vstup pro externí mikrofon, takže jakákoliv manipulace s foťákem (nejvíc to ostření, zoomování), zapnutá stabilizace a různé zvuky kameramana jsou pekelně slyšet. Ve srovnání s kompaktem nebo UZ je to asi o dost horší. Takže buď při natáčení neostřit/nezoomovat, a nebo točit zvuk foťákem jen pro orientaci a finální ozvučení natáčet na jiné zařízení s mikrofonem a v počítači pak dodatečně slepit.
Mně to teda pro dokumentační účely stačí, nemám s videem žádné vyšší ambice.
Obrázek
DA 15/4, M 28/2.8, HD FA 35/2, DA 40/2.8 XS, M 50/1.7, DA 50/1.8., DA 70/2.4, DFA 100/2.8 WR, M 135/3.5, M 200/4
Samyang 12/2.8 FE, 14/2.8, 20/1.8, 85/1.4, Industar 50/3.5, CZJ 200/2.8, Pentacon 300/4
Tamron 28-75/2.8

Uživatelský avatar
Lokaj Stanislav
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Lokaj Stanislav » 18 led 2010, 04:54

zdravím pánové, já si původně myslel, že to video bude kvalitní aspoň jak u panasoniku, ale je to tak ,jak píše Jenc. kvalita vcelku špatná hl. co se zvuku týče, já "točil" s 55-300mm obj. děcka na kopci na saních zdálky a ten zvuk na konkrétně tomto obj. je příšerný. na vimeo.com je videí habakuk ale většina znich je dozvučená hudbou asi aby nebyly slyšet ty pazvuky a pak sem si všiml, že hodně lidí na video používá pevné 50 z kinofilmu, nemají potřebu zoomovat, některá ty videa jsou opravdu kvalitní.

Uživatelský avatar
ďaur
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od ďaur » 18 led 2010, 07:29

původní dotaz je sice už hodně starý, nicméně:
"pohodlí" při natáčení videa s C S5IS je značně vyšší, než s P k-x, protože:
1. používá hledáček (ale jde i displej)
2. zúmuje mechanicky - to nemusí nutně být výhoda, ale při zúmování ostří automaticky
3. zvuk stereo - poměrně slušný
4. šum u míň osvětlených scén je proti "lidové" kameře mnohem menší

Ale samozřejmě nemá HD, což v případě P k-x je velký přínos - zase je tu ale: pro toho, kdo to využije.

Zkoušel jsem zatím s P video jen jednou, ostření pravděpodobně jde naučit, ale myslím, že to chce delší praxi. Obzvlášť ve spojení se zúmováním se mi to zdálo napoprvé dost komplikované.....

že je zvuk mono by asi nevadilo, pokud chce někdo opravdu kvalitní film, tak si stejně zvuk dodělává v programu, problém může být když bych chtěl zachytit něco právě kvůli tomu zvuku - koncert vnuka....

Uživatelský avatar
vkramar
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 553
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vkramar » 18 led 2010, 08:52

Kdo chce pořádné video, tak si pořídí kameru. Cpát nahrávání videa do zrcadlovky je hloupost. Ještě tak to pochopím u univerzálního ultrazoomu na "takový to domácí cvakání (tm)", který pak zkrátka umí slušně spoustu věcí (i když žádnou opravdu prvotřídně). :?

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 18 led 2010, 09:21

Lokaj Stanislav píše:zdravím pánové, já si původně myslel, že to video bude kvalitní aspoň jak u panasoniku, ale je to tak ,jak píše Jenc. kvalita vcelku špatná hl. co se zvuku týče, já "točil" s 55-300mm obj. děcka na kopci na saních zdálky a ten zvuk na konkrétně tomto obj. je příšerný. na vimeo.com je videí habakuk ale většina znich je dozvučená hudbou asi aby nebyly slyšet ty pazvuky a pak sem si všiml, že hodně lidí na video používá pevné 50 z kinofilmu, nemají potřebu zoomovat, některá ty videa jsou opravdu kvalitní.
no objektiv s kvalitou zvuku nema vobec nic. Neviem co si, kto si ale ... radcej cusim.

to ze mas nekvalitny zvuk je dane vstavanym mikrofonom. KAZDA domaca kamera ma nekvalitny zvuk. Preto existuju externe mikrofony a profesionalne kamery s profesionalnymi mikrofonmi.

Vkramar ma pravdu. Fotak je na fotenie, kamera na video. To, ze zrkadlovky vedia aj video je obycajny marketingovy tah. Ved kto by si kupil lowend zrkadlovku bez videa ked uz aj ovela lacnejsi kompakt dokaze aj video so zvukom! ;) I ked mat tuto moznost je prijemne a ako zabavka super.
Co sa tyka videi na nete, pevne 50 pouzivaju koli svetelnosti a tym padom malej hlbke ostrosti - prave ta zabavka...
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-m/K-x/K-r“