Photokina2018

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Photokina2018

Příspěvek od hilda4sea » 03 říj 2018, 13:31

Moderní firma musí vytvářet nové trhy, protože v "západním" světě je nadbytek zboží na zavedeném trhu. Když přijde firma s dobrou koncepcí nového trhu, získá na určitou dobu konkurenční výhodu vůči soupeřům. Jiné firmy s velkým finančním zázemím čekají, zda se nový trh osvědčí a pak tam vlítnou a urvou kus pro sebe. Pak jsou firmy, které si zakládají na tom, že už 50 a více let (někdy i 80 let; Morgan 4/4) vyrábějí jedno auto, nebo něco jiného. Kupodivu mají obvykle odbyt na pár let dopředu. Vždy to ale musí být něčím podložené - inovací, tradicí, dokonalostí, extravagancí atd. Ve fototechnice se otevření nového trhu podařilo Sony s MLC poté, co se neúspěšně snažila prorazit s DSLR. Fuji se dokázala v konkurenci Sony prosadit díky kvalitě, atraktivnímu retro designu a hlavně díky příkladnému přístupu k zákazníkům (bezplatné zásadní update firmware). V neposlední řadě rozhodovala také spolehlivost plnění plánu nových produktů. Se vším teď zamíchá hlavně Canon se svým mohutným vývojářským potenciálem a disponibilním kapitálem bude chtít urvat kus trhu pro sebe. Takové síle se obtížně konkuruje.
Divize Pentax se nachází v těžké pozici opomíjeného dítěte v rámci korporace. Zda to ustojí asi ukáže opravdu následující rok. Bude něco zásadního, nebo jen zlacený jubilejní model, jako sběratelský kousek - viz LX z roku 1981?

ad redukce)

Pokud jde o redukce, tak ty nové, drahé a moderní plně spolupracují s těly a objektivy. Sám jsem měl možnost si to v praxi vyzkoušet a byl jsem překvapený, nejen tím, že fungovala stabilizace, clona, ale i AF-C pro sledování pohybujících se objektů a také facedetction. Éra redukce, jako nouzového řešení už je pryč a kvalitní redukce je plnohodnotným prvkem systému.
Naposledy upravil(a) hilda4sea dne 03 říj 2018, 13:38, celkem upraveno 1 x.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Photokina2018

Příspěvek od lennyl » 03 říj 2018, 13:31

no asi tak. kopu ludi vobec neriesi techniku. a kopu ludi si tu svoju techniku kupili preto, lebo im to poradil znamy.
...kamos tiez neriesi techniku, len v tom duchu, ze chcel svetlelnejsie skla na svadby, tak na Canon kupil Sigmy 35 a 85 ART, na Pentax napr. 85tka nie je.

jedno aka je Photokina, ci 2018, 2019, atd., koho naozaj profesionalne zivi fotenie = ma v objektivoch nezriedka 10.000-20.000 euro, prechod na bezzrkadla s inym bajonetom, nebodaj znackou moc neirituju...pokial ten jeho vyrobca bude stale ponukat na co to nasadi a bude mu to ostrit.


Sigma chystá full-frame se snímačem Foveon a bajonetem Leica L
https://digiarena.e15.cz/sigma-chysta-f ... em-leica-l

Nadílka nových objektivů. Vybere si každý (a na Pentax prave ze nic, jeden manualny macro objektiv.)
https://digiarena.e15.cz/nadilka-novych ... e-si-kazdy
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Photokina2018

Příspěvek od maik » 03 říj 2018, 13:33

zirecek: Já si právě myslím, že ten střední proud je ta většina. A taky myslím, že ta většina jsou lidi, co když je začne něco na foťáku omezovat, nebo se jim pokazí, tak prostě koukají po novém, určitě hlavně v rámci své značky a nechají si poradit/přečtou si test, co ten foťák, co se jim vchází do rozpočtu, vlastně umí. A pak koupí. Já, než jsem se stal úchylem na fototechniku, jsem používal prvně kompakty a pak jsem byl nadšený, jak hezky fotí K10D, co jsme "podědili" a pak jak skvělá je K-50. Kdybych se býval nestal tím úchylem, měl bych teď K-50 a k tomu Sigmu 17-50/2,8, DA* 50-135/2,8 a pevnou plastovou padesátku. A taky by z toho lezly slušné fotky. Říkám si - dokud budou lidi, co chtějí zrcadlovku a skutečně je kupují, budou se vyrábět. Jako s filmem - stále se vyrábějí. Pak jich budou ještě mraky dobrých po bazarech, takže i staromilci si přijdou na své. A třeba bude stále banda hipster vousáčů fotit zrcadlovkami a zažijí takovou pseudorenesanci, jako třeba gramofonové desky. Jinak optický hledáček je příjemný, ale výhody EVF jsou nepopiratelné a jejich rozlišení už je pohádkové dneska.

Jindras: Naprosto to chápu, já jsem na té samé vlně zase v té muzice :-) Sestava zesilovač+CD player Cambridge 350, plus převodník Cambridge DAC Magic, k tomu bedny Wharfedale Evo2 - 30, k tomu rozumné kábly a hraje to hezky :-) Pokud máš dobrou sestavu a máš rád trošku rocku, můžeš si zkusit poslechnout tady pár skladeb z doby, kdy jsem ještě zpíval ;-) - http://bandzone.cz/thereall (obzvlášť Desire mám rád, kdežto ta první se zvukařovi moc nepovedla). Omlouvám se za OT :-)

Uživatelský avatar
Adrian
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 432
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Photokina2018

Příspěvek od Adrian » 03 říj 2018, 13:35

jindras: nie je to len o technofilstve. napr. u mna poslednou kvapkou bolo, ked som mal sigmu 70-200/2.8, ktora mala na kratsom konci frontfocus a na dlhsom backfocus. o tom, ze 50-135/2.8 mi ostrila presne len na 50% (casto to bolo trosku pred alebo trosku za), sa ani nebudem zmienovat. no a ked mam synov ako sa hraju na dvore s nasim psom a ujde mi pekny zaber len preto, ze to ostrenie nie je konzistentne, tak som si povedal stacilo. bezrkadlo som si vybral len preto, ze ostriace body su priamo na senzore a tym padom TO OSTRI VZDY PRESNE. ked nie, je to len mojou chybou. rychlost ostrenia povazujem za plus-minus rovnaku, najnovsie mirrorless su uz rychlejsie od top pentaxu.
Fuji X-T3, X-T1 - Fuji 23/1.4, Fuji 27/2.8, Fuji 90/2, Fuji 10-24/4, Fuji 18-55/2.8-4
2x Fringer, Canon 50/1.8 STM, Canon 200/2.8 USM, Canon 55-250
Fuji X70

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Photokina2018

Příspěvek od Jindras » 03 říj 2018, 14:05

Adrian-jasný,naprosto to chápu. Vše se zdokonaluje a jde dopředu. tak to prostě je.

maik... :shock: :shock: Pecka,ta muzika,ten styl je naprosto můj.(P.Floyd,J.M.Jarre,M.Oldfield,.....)To fakt zpíváš Ty? Klobouk dolů. Já posledních pár let propadl jazzu,jsem úplně na zemi z Patricie Barber. Neskutečné. Bedny mám PSB Stratus Gold, (28kg kus),zes.starý špičkový Pioneer SA 8800,ale kabely-k bednám- C4Y Reference, (56.tis Kč),k CD Pioneer / DV-989 avi-- C4Y Dee-Lite (22.tis Kč,2x 0.5m),ty samé k tuneru. Vařil jsem 5 let v Německu,to se to nakupovalo :D .
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Photokina2018

Příspěvek od st. » 03 říj 2018, 17:23

Maik: můj názor je, že je těžké sladit zpěváka s hudbou, kolikrát bych si raději poslechl písničky jako instrumentálky... Vy jste byli fakt dobře sladění - názor posluchače bez hudebního sluchu :(

Techniku už taky moc neřeším, co mám, to mi vyhovuje, ale zajímám se pořád, člověku to nedá :D Aspoň vím, na co přejít, kdybych chtěl třeba fotit akční psy (nebo kočky). Pentax K5II mi ale dokonale sednul, objektivy - pokrytí od 8mm až kdovíkam, to mi, jako "clonícímu" fotografovi, stačí. Jen jak jsem při novém zájmu o bokehovky nedokázal zaostřit nějakými ušmudlanými vykopávkami, doplnil jsem o bezzrcadlovku). Pak přišel zájem o street - vlastně se mi dobře fotil s px + předostřený samyang 14mm, ale proneslo se to, tak přišel kompakt, který po celém dnu na krku ani necítím, s důrazem na snadné předostření pomocí stupnice vzdáleností. Vše apsc, abych nelitoval nestejnou TK. Apsc mi vyhovuje, včetně cropu na starších obj.

Strategii pentaxu jako výrobci nerozumím. Pentax Q, K01, K-S1 byly řádné úlety, i vymoženosti z Kp měly podle mě radši nacpat do pokračovatele K-3. Ovšem bez takového úleťackého uvažování by třeba nebyla řada ltd., kdo ví, každopádně nemají ve zvyku být předvídatelně užitkoví jako např. canon. Hybridní hledáček - el. by mohli klidně přidat vedle optického, na zrcadlovce je místa dost.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Photokina2018

Příspěvek od fakt » 03 říj 2018, 18:39

maik píše: , kdy jsem ještě zpíval ;-) - http://bandzone.cz/thereall (obzvlášť Desire mám rád, kdežto ta první se zvukařovi moc nepovedla). Omlouvám se za OT :-)
Parádní hlas.
Nezkoušel RetHoty?
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Photokina2018

Příspěvek od xmeda » 03 říj 2018, 20:45

Pentax Q nahodou nebyl takovy ulet. Ten napad nebyl vubec spatny. Ale hned z prvni rany to zabili 1/2.3" snimacem a sadou TOY objektivu. Kdyby misto toho hned na uvod nasadili nejaky 1/1.7 10mpix BSI-CMOS snimac a dali k tomu jen seriozne minene objektivy 5-15 a 15-45, nejspis bych si to koupil a pouzival to na veci, na ktere denne nosim Olympus XZ-1. Tzn neco maleho, skladneho ale se slusnym vystupem z RAW a moznosti pouzivat paticovy blesk. Kdyby to jeste byvalo melo struktury menu i zakladni ergonomii a vzhledovy styl trochu kulturnejsi, byla by to bomba. Jako bonus mit z 100-300/4 objektivu pres redukci naprosto krute svetelne tele cca 500-1500mm ekvivalentu.

Bohuzel to hned na zacatku zarizl mrnavy zasumeny snimac, divna cena, nepochopeni trhu. A kdyz pak konecne prisel Q7, tak uz nemel sanci. Byl odepsany predem. A QS1 uz jsem snad ani nevidel prodavat.

Byval by to byl krasny cestovni system.. sice ne s ambicemi zrcadlovky, ale dokazu si predstavit neustale nekde po ruce. Coz s APS-C uz moc nejde (K5+18-135) a s FF systemem uz vubec.

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Photokina2018

Příspěvek od maik » 03 říj 2018, 20:58

Díky za slova chvály k tomu OT, kluci :-) Jindras: díky za tip, určitě si poslechnu :-) Fakt: nezkoušel, já je moc neposlouchám.

Ještě k té Photokině - Myslím, že pokud Pentax nic neuvedl, není to proto, že by to byli retardi :-) Vždyť oni vědí nejlíp, jaké mají obchodní plány a co plánují, že jim přinesou, plus dobře plánují i to načasování s ohledem na konkurenci. Že jim nevidíme pod ruce na tom nic moc nemění. Mají svoje čísla, svoje záměry, svou přítomností potvrdili svůj zájem pro věc a jsem si jistý, že to nejsou volové, co by potřebovali poradit :-) Že nic neříkají svým fanouškům z fór, to samozřejmě naštve, chápu to. Osobně jsem přesvědčený, že to Pentax hraje velmi chytře, byť k nelibosti ostatních. Na D FA 50/1.4 se čekalo kdoví jak dlouho. Ale už je, všichni se dočkali a nestačí se vyrábět. To samé bude s dalšími objektivy. I těly. A já myslím, že je to právě proto, že jdou cestou malých rizik - raději vydělat málo, než případně (po velkých investicích) prodělat hodně. Tím spíš na aktuálně tak turbulentním trhu. Obrat k menšímu počtu prodejů, ale s vyšší přidanou hodnotou a maržemi (tzn. FF těla + prémiová skla) je možná něco, co řadu fanoušků rozčiluje, ale očividně se jim to vyplácí, když tudy mají v plánu jít i nadále. A než by bojovali proti Fuji v aps-c s nízkými maržemi, raději se budou pachtit s vyššími maržemi :-) Koneckonců podobný krok teď dělají skoro všichni (vždyť ty základní modely bojují na trhu i s mobily). A tak si myslím, že tyhle zdánlivě nelogické kroky, kvůli kterým je "Pentax ztracený", můžou být paradoxně důvodem jeho dlouhodobé existence.

No a z toho, co bylo uvedeno, se už hrozně těším na Fuji 33/1, protože tu já si koupím! Od chvíle, co ji uvedli v roadmapě, vím, že tu musím mít :-) A paradoxní mi přijde, jak jsou všichni zděšení, že to bude velký objektiv. Vždyť je to f/1! :-)

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Photokina2018

Příspěvek od st. » 03 říj 2018, 21:16

Pro bezzrcadlovky teď má vyhrazené nějaké pixely jen pro zaostřování? Ale to určitě víš a určitě by to pomohlo i v zrc. při Lv.

Určitě nejsou retardi, mají svou strategii z nouze ctnosti, jinak by to zabalili, jde o peníze. Už teď byly komenty, jak je nová 50mm nej, i když momentální korunu jí asi sebere nový canon 1,2. Nechejme se překvapit, ovšem moc nespoléhejme na vyplnění tajných přání, na to nemá kapacitu ani Canon nebo Nikon :(

xmeda: trochu si s Q protiřečíš, úlet by to tedy nebyl - ale muselo by to být tvém... Škoda, že se počítá, jen to, co je doopravdy :(

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Photokina2018

Příspěvek od Jan67 » 03 říj 2018, 21:38

cport píše:Me by teda zajimalo:

1) On je nejaky konstrukcni rozdil ve snimacich pro zrcadlovky a bezzrcadlovky?
Ad1)
Ano. Body pro phase AF. Leda bys je nechal v DSLR nezapojený...

Odesláno pomocí Tapatalk
Jan67

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Photokina2018

Příspěvek od zirecek » 03 říj 2018, 21:40

Maik:
Chlape, tvůj optimismus bych měl tuze rád alespoň z části, :-).
Ale možná to má pár drobností, jak říkal Xmeda. Zatímco ty víš, že si koupíš 33/1, my víme, že to nikdy mít nebudeme. Zatímco ty můžeš za pár dní fotit se světelnou širočinou pevnou či zoomem, my máme vlhké sny o opakovaně odkládaném skle 11-18 a o pevném víme, že není a nebude. Ty můžeš mít tělo s fíčurama a dotykovým displejem... Ty vidíš, že Fuji má koncepci a šlape do toho, my si můžeme říci, že po Photokině víme... že nevíme.

Kluci z Pentaxu to asi mají dobře spočítané, akorát je hodně lidí naštvaných a hodně již v klidu, protože to vzdali a přezbrojili.
Ty jsi přezbrojil a máš v arzenálu minimálně tři objektivy, jejichž kolegu na Pentax neseženu.
U Fuji se těším na první dojmy z 8-16/2,8, což je další kousek, u kterého vím, že by se mi tuze hodil, ale že na Pentax nebude nikdy.

Třeba tyto dobré stránky budeme moci za chvíli přejmenovat na něco obecnějšího jako photofriends.eu, :-).
Naposledy upravil(a) zirecek dne 03 říj 2018, 22:10, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Photokina2018

Příspěvek od Jan67 » 03 říj 2018, 21:45

maik píše: Ještě k té Photokině - Myslím, že pokud Pentax nic neuvedl, není to proto, že by to byli retardi :-)
Já tedy nevím jak dlouho sleduješ Pentax management ale pro mě byl hlavním důvodem odchodu už před 4 lety....

Mimochodem, už se aspoň jeden z nich naučil anglicky?


Odesláno pomocí Tapatalk
Jan67

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Photokina2018

Příspěvek od hilda4sea » 03 říj 2018, 21:56

cport:

V principu jsou dva směry. Hybridní - některé pixely jsou vyhrazeny jen obsluze AF (zvlášť kontrastní a zvlášť fázové), Fuji, Sony, Oly. Nebo jsou pixely duální - Canon EOS R. Canon má duální pixely i v DSLR. Jenže ten své čipy nikomu nedá.
Naposledy upravil(a) hilda4sea dne 03 říj 2018, 22:03, celkem upraveno 1 x.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Photokina2018

Příspěvek od lennyl » 03 říj 2018, 22:01

@maik: mas pravdu, ak to tak vidis
@zirecek: mas pravdu, ak to tak vidis

inak som si tiez doteraz myslel, ze vyrobit snimac na zrkadlovku/bezzrkadlovku je to iste, ten isty zaklad (napr. od Sony) a vyrobcovia si na zakazku nachaju/alebo sami daju tie AF body ako dalsiu vrstvu...ale zrejme je to inak,zlozitejsie,ako napisal hilda4sea.

PS: dnes som si objednal manualny maly kovovy FF sirokac Voigtländer 15 mm f/4,5 Super-Wide Heliar III Asph. (na Leica M bajonet, pojde mi cez TechartPRO redukciu AF), na styl Limited Pentax 15/4, ktory som mal velmi rad.
...rozdiel je,ze Voigtländer vykresli FF (kedysi som ho zhanal na PK bajonet,bez sance), Pentax nema nic take-male.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“