Pentax autorizované opravny

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
czeeri
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2017, 20:39

Pentax autorizované opravny

Příspěvek od czeeri » 21 dub 2018, 11:45

Ahoj,
je to už nějaká doba co jsem si zjišťoval informace ohledně oprav Pentaxů. Naposledy to bylo tak, že opravovat Pentaxe v ČR rozhodně ne. V té době (cca dva roky dozadu) tu byl jediný servis v Praze recenze na internetu nebyly příznivé a ani moje zkušenost, kdy mi servisák nebyl schopný dát odhad ceny za rozebrání objektivu odstranění vnitřního prachu znovu složení. Další věcí bylo, že kamarád si tam nechával vyměňovat kolejnice u objektivů a u obou mu během čtrnácti dnů odešla elektronika po servise. Jiné opravárny s Pentaxema nechtěla mít nic společného.
Má otázka zní, co vaše nynější zkušenosti, je ten servis furt ztracen nebo se zlepšili? Další věcí je, že už není jediný, v Táboře firma VSP data (osobně ji znám, velká firma, např. dělala servis HTC pro německé zákazníky, což ukazuje aspoň nějakou kvalitu, jelikož Němci ze sebou nenechávají tak vytírat jak Češi) rozšířila svůj servis i pro Pentax, tak jestli máte taky nějakou zkušenost s prací na Pentaxu. Popř. jak to vypadá se servisem v Blavě.


Předem díky

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

stug4
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 10 úno 2015, 22:33

Re: Pentax autorizované opravny

Příspěvek od stug4 » 21 dub 2018, 14:26

v Bratislave sa Pentax neopravuje, posledné opravy čo som riešil s foto servisom v Prahe boli bez problémov. Ani od zákazníkov nemám sťažnosti. Skor sú sťažnosti na VSP DATA :D , niektoré Nikony od nich čo chodia je to bieda.

Uživatelský avatar
Tomáš
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 360
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha 4 - Braník,Zelený pruh 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax autorizované opravny

Příspěvek od Tomáš » 23 dub 2018, 13:40

Na pražský servis nedám dopustit. Tedy na pana Kautského. Problémem je pokud se jedná o větší problém v elektronice. To se pak posílá do centrálního servisu Rikoh a to je o průšvih. Mě opravovali 16-50/2.8 po pádu a místo opravy to zmršili, že ne jen nefungovalo SDM, ale nešlo ani ručně zaostřit.
Pan Kautský mi v zimě opravoval 35/2.8 Ltd a to i s vyčištěním ("když jsem to měl rozebrané, tak jsem to i vyčistil") a objektiv jede jak zamlada. Když si přečteš zdejší recenze, většina je spokojená. Samosebou, není to zrovna zadarmo.
K5, Px DA 15/4 Ltd. Px FA* 24/2, Px DA 35/2.8 Ltd., Px F 50/2.8 Macro, Px DA 70/2.4 Ltd., Px FA* 200/2.8

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 801
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: Pentax autorizované opravny

Příspěvek od likelayk » 23 dub 2018, 18:02

Mně teda telefonicky nastřelil cenu hned - za opravu toho bílého jazýčku přidržujícího baterku/y v těle K-30. Dvanáct set. Tak jsem hezky poděkoval :)
Ale jinak zkušenost dobrá, na počkání, ochotně a zdarma mi vyndal zaseklou redukci na M42. Musel rozebrat a pak i složit kus předku bajonetu.
A oprava objektivu taky ok. Zde už zdarma bohužel ne :( I několik rad po telefonu ochotných.

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“