Nová kinofilmová zrcadlovka

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
machy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od machy » 16 lis 2017, 11:53

Jeden zajímavý projekt z kckstarteru...

https://www.kickstarter.com/projects/re ... =discovery

Pentax KP, K-7
CZJ 75/1.5, CZJ 58/2, SMC PENTAX-DFA MACRO 1:2.8 100mm WR, HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited, SMC PENTAX-DA 1:2.8 35mm Macro Limited, SMC PENTAX 1:1.2 50mm
Berlebach Report 8023

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od Miro2 » 16 lis 2017, 13:23

Určitě jde o zajímavý pokus, nicméně se obávám, že vzhledem k množství dostupných bazarových těl to nebude mít na trhu lehké.

Docela mě zaráží umístění spouště, podobně bylo umístěné na Exaktě a zrovna moc praktické mi to nepřišlo...
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od Miro2 » 16 lis 2017, 14:44

Srovnání s vinily docela sedí :) Prodeje nových gramofonů stoupají, ale i tak, když to vezmu ze své zkušenosti člověka, lehce postiženého vinilismem, vystřídal jsem v nedávné době 5 gramofonů, ani jeden nebyl nový. Pravda ten poslední cenou spoustu nových překonal :lol:

Na druhou stranu, pokud se může dařit Lomo foťákům a renesanci zažívá i Polaroid, tak proč ne...
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od zirecek » 16 lis 2017, 17:42

Hnací motor je jasný - lidé se chtějí odlišovat, když je nás na planetě jako mravenců. Nic jiného bych v tom nehledal, i když to každý zdůvodní kopou technických dat, :-). Také se již vrací kazetové pásky, takže každému dle chutí. Poptávka -> nabídka, :-).

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od Jindras » 16 lis 2017, 20:45

Vinyl ano,ten zvuk je nenahraditelný, jsem hodně zapálený fanda muziky. Ale fotit na film by se mi asi už nechtělo. I když-na druhou stranu-člověk si musel sakra promyslet co a jak. A pak vyvolávat,ustalovač,leštička,.....nadávání manželky,že blokuju koupelnu,... Ale mělo to své kouzlo a charakter.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

velislav
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 143
Registrován: 17 říj 2016, 22:11
Bydliště: Prievidza

Re: Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od velislav » 16 lis 2017, 21:33

tak čo sa týka LP, ten prednes je určite typický ale nepovažujem ho za etalón i keď ho rád počúvam... film na tom bude asi podobne, technicky to nieje to naj z naj ale má to svoje kúzlo, to zrno sa proste digitalne pridať nedá tak aby bolo hodnoverné... pre mňa to svoje kúzlo má, w_tas vyfotil na mojej svadbe asi jeden 35mm film a mnoho z tých momentiek považujem za najkrajšie fotky zo všetkých cca400 mne odovzdaných...

ten kusok sa mi celkom páči , je to zaujimavý nápad meniť bajonety, snáď to dotiahnu do výroby a dočkáme sa aj nejakej skutočnej recenzie :)

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od st. » 22 lis 2017, 18:37

Je fajn, že přišli s něčím novým a zajímavým na kinofilmu - vyměnitelné bajonety a kazety na film (i když ty už tedy kdysi měl rollei). Přijde mi to jako poctivější úsilí, než jak tady dávají dřevěný grip na starého kieva:
https://www.kickstarter.com/projects/69 ... y-reloaded

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Nová kinofilmová zrcadlovka

Příspěvek od st. » 24 lis 2017, 22:41

Ještě jsem se díval na toho "kieva", tady vedoucí projektu upřímně vysvětluje, že předělali a vylepšili celý vnitřek foťáku... no ale víc než 1/500 s z toho nevytáhli.......
http://emulsive.org/articles/ihagee-elb ... efan-immes

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“