Pentax MLC

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax MLC

Příspěvekod fakt » 19 led 2017, 07:57

Bezzrcátko bude.

Kdyby jste četli, co vše Pentaxu předpověděla baba Vanga.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod bedo. » 19 led 2017, 09:35

lennyl píše:bedo.: idem si rypnut, ze fotaky (Fuji) navrhovali ludia co aj fotia...ak sa to da odobrit k mechanike OK, ale programatori/dizajneri boli asi riadne zfetovani :)

Niekomu vyhovuje, niekomu nie, nedá sa zavďačiť všetkým, vždy bude niekto nespokojný. Ako písali Jan67 a Hilda, aj mne tak na 95% stačí Q menu (a Superpanel na Olympuse/Info menu na Pentaxe) a ani do tých nechodím nejako často. Na konfigurovateľné tlačítko (X-M1 má len jedno) som si dal prepnutie simulácie filmov, lebo všetko ostatné zvláda Fuji automatika na jednotku (inak by som tam asi mal AE-Lock, ale keďže Fuji má dedikované kolečko na úpravu expozície, tak netreba).

Mal som minulý víkend z Fotolabu požičaný Sony A6000 so seťákom a ten mi pripadal oproti tomu ako spotrebná elektronika. Ale určite sa nájdu aj ľudia, ktorí sa so Sony v pohode zžijú, často je to len o zvyku...
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Kubajz » 19 led 2017, 10:30

Mě třeba K-01 nepřipadá uplně špatná myšleka. Kdyby měl hybridní snímač jako je v K-70, tak to je super přístroj.
K-5 II; HD DA 16-85/3,5-5,6 WR; HD DA 55-300/4-5,8 WR; DA 50/1,8; DA 35/2,4; AF-360FGZ II
Kubajz
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod bedo. » 19 led 2017, 10:42

Podľa mňa má K-01 len jeden problém - ergonómia musela ustúpiť dizajnu. Inak je to podarený aparát. Ale M-E by bol ešte lepší. A po ňom konečne môj vysnívaný M-X. :)

Stále uvažujem nad tým, čo by sa stalo, keby Ricoh použil X bajonet. Z môjho pohľadu by to bola podobná symbióza ako u dvojice Olympus/Panasonic - síce používajú spoločný bajonet, ale inak si až tak veľmi nekonkurujú - Olympus sa zameriava na fotenie a Panasonic zasa na video. A u Fuji/Pentax dvojice by som to videl podobne - Fuji by ďalej robilo X-Trans telá (s vlastným spracovaním obrazu), Pentax zasa Bayera (s PixelShiftom) a my by sme z toho len profitovali...
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod hilda4sea » 19 led 2017, 12:32

Svého času žil Fujifilm v symbióze s Nikonem D200 - bajonet a blesky byly stejné.
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Předchozí

Zpět na Novinky a drby