Pentax DFA 50/1,2 bude

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax DFA 50/1,2 bude

Příspěvekod marian_r » 24 úno 2017, 13:52

Nerozumiem prečo riešite aké ceny boli keď sme mali zuby a nepotrebovali viagru, a aké sú teraz. Môj otec hovorieval, že keď bol malý, doniesol z trhu vrece papriky za jednu korunu československú. A ja mám teraz v Eurách zhruba takú plat ako som mal v korunách ked som nastúpil do prvého zamestnania.
marian_r
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod Tomáš » 27 úno 2017, 12:33

Vraťme se celosvětově k platům, které byly dříve a třeba se vrátí i ceny objektivů. Jinak já osobně si vystačím se třema - široký, hodně široký a tele. Ale abych se přiznal, často bych vystačil s jedním. A musím se přiznat, že se jedná ve většině o staré kinofilmové FA objektivy. Kromě DA 15/4 Ltd.
Začínal jsem se Spotmaticem a už tehdy jsem měl 3 objektivy - 20, 50, 135 - a ono to vlastně stačí. DNes je APS-C a tak místo 20 mám 15. Přiznám se, že chvíli trvalo, než jsem k tomuto dospěl a tak mám doma z čeho vybírat, ale na mnohé se delší dobu jen práší. Ale říkám si "Co kdyby ..."
Fotku nedělá objektiv a ani fotoaparát, fotku dělá FOTOGRAF.
K5, Px DA* 16-50/2.8
Tomáš
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod BenaCZ » 27 úno 2017, 13:47

Ja mam celkem 5 skel. DA15, DA 21, FA35/2, DA55/1,4 a jediny zoom DA50-135. Pro me je to dostacujici i kdyz je fakt, ze bych obcas na krajinu snesl i delsi tele. V krame jich maji dost, ale nechce se mi za to davat dalsi penize, kor kdyz si ho muzu pujcit na tech par zaberu od Jasanka :) Beztak krajinky fotime casto spolu :)

Na to co ja fotim (deti, krajiny, obcas architektura a svatba) mi to prijde plne dostacujici.
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8
BenaCZ
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod zirecek » 27 úno 2017, 13:55

Limited pevné jsem měl také, ale pro můj styl focení jsou vhodnější zoomy. Zpětně jsem rád, že jsem postupně vyměnil objektivy pevné za zoomy. Objektivy mi dostačují, akorát by to sneslo široký zoom DA* či DFA* či bez *. Ohlášen takový je, ale asi to bude RT (rebrand Tamron), který zatím nemá pozitivní názory.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70, 70-200, TC
zirecek
Významný člen
Významný člen

Předchozí

Zpět na Novinky a drby