Nástupce K-3 II

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od lennyl » 05 úno 2018, 21:21

to nie je fer, ze nezijeme v USA (teda aspon z tohto pohladu), K-3II + battery grip za 829 USD = 666,4 EUR

https://www.adorama.com/ipxk32.html?ema ... flaid65093

takto to v podstate vyzera, ked sa dopredavaju kusy pred uvedenim novinky.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od marian_r » 06 úno 2018, 10:27

Ja neviem či je to s tou amerikou až tak ružové, stále pozerám po nových objektívoch a na pentaxforums.com ceny padajú. Tak som išiel do ešopu b&h, cena super, poštovné 25.- by sa dalo, ale ops, 200.- (+niečo) DPH! A odrazu bol rozdiel minimálny.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od lennyl » 06 úno 2018, 10:54

- skusal som urobit checkout na Adorama pre K-3II + D-GB5 az po potvrdenie a stale tam mam 829$ (shipping free,taxes 0 $), tak neviem, ale to je jedno, to bol iba ako priklad, ze vo svete sa rata s nastupcom K-3II

- cport: co by si si predstavoval nad vacsim upgrade GRIII ? mna napadol napr. zoom 16-30/2,8 pri zachov.rozmerov

- vcera som si skusal na chvilu Pentax KP a ano, je to rozdiel vo velkosti oproti K-3/K-3II, tak si predstavujem naozaj zmenu. byt mi bol maly ten grip (bol tam ale iba ten najmensi/alebo stredny),ale ani najvacsi tusim nie je ako klasicky, pre drzanie jednou rukou.

inak kopu veci sa da urobit aj vo firmware, jasne ze hardware to nenahradi, ja len aby neboli prehnane ocakavania od nastupcov :)
- anketa od ludi, co sa posielala kedysi aj do Pentaxu
https://www.pentaxforums.com/forums/6-p ... uests.html

- asi az prichadzajuci CP+ 2018 nam ukaze, co naozaj nove pre nas RICOH pripravil, tu je inak mapka vystaviska, RICOH je v tesnom obkluceni Tamron a Sigma :-D
http://www.cpplus.jp/download/en/cpplus ... utplan.pdf
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1408
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od slavek » 06 úno 2018, 10:54

Právě! Ceny na BH vypadají lákavě... Ale jsou bez daně! Když jsem byl loni půl roku ve sátech, plánoval jsem si koupit něco pro radost (31Ltd). Ceny bez daně jsou proto, že v USA má každý stát jinou daň. Já byl v NY státě a ten má, myslím 9%. Takže finální cena s dalšími poplatky už tak rozdílná od naší nebyl. Ano - stále byla o něco málo nižší, ale ne zas tak moc... Třeba 1500-2000 Kč...

Lennyl - jakou jsi dal adresu? Daň ti to nic nedalo, protože jsi neposílal po USA ale mimo, což by řešili až na celnici, ne?
Naposledy upravil(a) slavek dne 06 úno 2018, 12:21, celkem upraveno 1 x.
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od maik » 06 úno 2018, 11:29

lennyl píše:vcera som si skusal na chvilu Pentax KP a ano, je to rozdiel vo velkosti oproti K-3/K-3II, tak si predstavujem naozaj zmenu. byt mi bol maly ten grip (bol tam ale iba ten najmensi/alebo stredny),ale ani najvacsi tusim nie je ako klasicky, pre drzanie jednou rukou.
Měl jsem ho pár dní a měl jsem na něm ten největší grip. A je pravda, že nejdřív jsem nevěděl, jak přesně na držení jednou rukou - taky se mi ten největší grip zdál pořád malý. Chtělo to se trošku přeorientovat, protože oni to vyřešili velice fikaně, aby zachovali kompaktnost - úchop se zpevní vzadu palcem, mají tam hodně výrazný ergonomický výstupek, díky kterému je úchop naprosto stabilní. Dokonce je při tomto úchopu dokonale umístěné tlačítko AF, že není třeba palec posouvat, prostě nádhera! Fotil jsem takhle celý den (většinou se 77 ltd) vlastně skoro výhradně jednou rukou (kolikrát i jen pro radost z té ergonomie, mohl jsem fotit i dvěma :-) ), a návrat k jinak ergonomicky příjemné a lehké K-50 byl potom přesto docela nepříjemný a ten pocit prázdnoty po KP přetrvává :-) To KP je prostě super. "Škoda", že budou uvádět to nové aps-c (a já u něj čekám ještě na pár konkrétních vylepšení), jinak bych KP rozhodně nevracel :)

Alfons
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 181
Registrován: 09 led 2015, 16:03

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Alfons » 06 úno 2018, 13:27

S tím novým GRkem se bojím, aby k němu vůbec došlo, zatím mi to spíš přijde, že další verzi neplánujou. Ale rád bych se pletl. A obě varianty by byly skvělé, jak nějaký krátký světelný zoom (2-2,8), tak FF verze. Ale té FF verzi nevěřím skoro vůbec.
K20/4; FA 31/1.8; Takumar 55/1,8, Pentax FA 135/2,8 - přes Techart; Tamron 17-28/2.8, Sony 24/1.4; Sigma Art 35/1.4.; Samyang 45/1.8; Sony 85/1.8.
Sony A7R3, RX1R2

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od lennyl » 06 úno 2018, 13:43

tak podla toho, ako je naplanovany RICOH stanok na CP+ 2018, vyzera to na prezentovanie vacsej casti aj novych veci (K-1 II, K-3 III, DFA*50/1,4 a DA*11-18/2,8...,3D print DFA*85/1,4...?? )...aj ked tam nie je nic konktretne oznacene

sekcia pre GR, WG a Theta je tak akosi na boku,hm. mozno si to iba zle vysvetlujem.

https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

Obrázek
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od samsak » 06 úno 2018, 14:35

mne to spis prijde ze to vsechno dali na okraj aby meli misto pro to misto na tiskovku. Nehledal bych v tom neco "proc zrovna toto je na boku".
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
Kovi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Kovi » 23 úno 2018, 17:37

A o K-3 III zatím nikde nic :(

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od lennyl » 23 úno 2018, 19:10

ved K-3 III ani nebude, bola odlozena, priorita je FF.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od maik » 23 úno 2018, 19:19

Já to pochopil tak, že nebude pokračovat řada K-3, ale bude brzy jiné top aps-c. Prostě nová řada nad KP, prý ne high-end jako Nikon D500, ale něco jako lepší KP.

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od maik » 26 úno 2018, 18:54

Jsem tak trochu na rozpacích. Víc jsem se na dpreview začetl do některých posledních komentářů od člověka s nickem "asahi man" a úplně tomu nerozumím. Nestudoval jsem to do hloubky, ani nevím, kdo to je, ale pochopil jsem, že má nějaké insider informace z Pentaxu a občas něco pustí v předstihu. A teď čemu nerozumím.

Vycházel jsem z tohoto:
- KP uvedli jako stylový foťák pro náročnější, ne jako náhradu za top aps-c
- KP má některé parametry a funkce očesané oproti K-3ii, nejspíš aby byl prostor pro vyšší řadu

Když jsem v lednu v Megapixelu koukal na možnosti nějakého svižnějšího systému a zkoušel jsem v tu samou dobu KP, dozvěděl jsem se od prodavače:
- ať ještě počkám, před pár dny že tam byl člověk z Pentaxu a že během pár měsíců budou prý tři nová těla, 2xFF a 1xaps-c nebo naopak, to si ten prodavač nepamatoval přesně

Super, jenže teď ten rozpor - asahi man píše:
- Pentax zamýšlel KP jako nejvyšší řadu aps-c, nad kterou už nic neplánoval
- teď ale Pentax (po žádostech zákazníků) změnil názor a začal vyvíjet vyšší řadu, než je KP
- protože poslední vývoj se plně soustředil na FF a nová skla, bude vývoj top aps-c ještě trvat, dost možná do příštího roku

Takže - co mi uniká?? :) Nějak jsem se v tom ztratil. Je možné, že mezi zástupcem Pentaxu a prodavači mohl vzniknout šum a třeba se jen nepochopili? Ve smyslu "budou během asi dvou měsíců dvě nová FF těla (třeba jedno z toho GR, co já vím) a chystáme i nové aps-c" (bez časového údaje)? A že by to prodavači pochopili prostě jen jinak? Protože nechápu, proč by do Megapixelu někdo z Pentaxu přišel a vykládal tam blbosti :) Na druhou stranu, ten asahi man bude asi autorita co do insider informací, tak opravdu nevím. Chtěl jsem koupit nové top aps-c, o kterém jsem předpokládal, že bude coby dup a že vyřeší všechny moje fotonesnáze, ale místo toho mám jen spekulace. Samozřejmě počkám, co se objeví teď o víkendu, ale nepředpokládám, že by tam ukazovali něco víc než novou K1-II a nový objektiv (nebo objektivy), stejně všechno uvádějí tak nějak nezávisle na výstavách, mi přijde.

To poslední, co bych chtěl, by bylo koupit KP a za měsíc nato vidět vyjít nové lepší aps-c :) Jenže zase právě pro takovéto čmuchaly, jako jsem já, drží všechno co nejvíc pod pokličkou, aby se to KP dobře prodávalo. Přičemž to ještě poslednější by bylo chtít fotit ty moje "akční psí" nápady ještě rok s K-50 :)

Nevíte o tom někdo něco víc? A kdo je ten asahi man?

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od zirecek » 26 úno 2018, 19:13

Neřešit a fotit.
Co to vzít naopak: Co ti vadí, čím tě omezuje K50, že potřebuješ vyšší tělo? Proč by ti nevyhovoval model KP? Nemá cenu čekat, vždy si můžeš říci, že za "chvíli" přijde nástupce. Navíc vždy se dá koupit i bazarové tělo vyšších řad.
Pentax to má marketingově nejspíše nastavené tak, že teď nechá vycukat majitele top APS-C v domnění, že někteří přejdou na FF.

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od maik » 26 úno 2018, 20:13

Já řeším, ale fotím :) Za posledního půl roku jsem nafotil asi 20 tisíc snímků, snažím se neustále zlepšovat, hledat inspiraci, zvyšovat nároky na svoje focení, už jsem si i docela upevnil představu o sestavě objektivů, abych nemusel dál měnit. K-50 mi pomohlo ověřit si, co potřebuji lepšího:
- aspoň svižné AF-C, protože K-50 moje záměry moc nedává, hlavně v horším světle, kdežto už KP docela splňuje (ale mohlo by být ještě o fous líp - to je můj závěr z "testování"), při focení psů v pohybu v tmavé hale byla úspěšnost s KP asi 60-70 % a s K-50 zhruba 0 % :)
- menší AF body než má K-50 (obzvášť s širším ohniskem je to často velmi otravné, KP už splňuje líp)
- po pp čisté a ostré snímky i při ISO nad 3200 (K-50 je hezké do 1600, rozumné do 2000, KP splňuje do 5000, s přimhouřením oka nebo s vyšší pečlivostí v pp i do 6400)
- velmi fajn by byl rozumný buffer pro sekvenci na APS-C (KP mizérie, 8 RAWů není zrovna sportovních :-) )

Šel bych klidně i jinam, pokud to nebylo o moc dražší, ale Pentax se mi líbí ergonomií a hlavně zbožňuji dojem 3D prostoru z FA 77 ltd.

Od lepšího těla jsem si sliboval zase o ten kousek lepší AF, o kousíček vyšší hezké ISO (toho není nikdy dost), rychlejší sekvenci a větší buffer. Ani trochu větší úchopový grip pro použití třeba se Sigmou 70-200 by neškodil.

Po fullframu nekoukám, neměl bych takový dosah. S KP bych problém neměl, je to moc dobrý foťák, jen ta představa, že vyjde brzy něco, co to v oblastech pro mě důležitých dotahuje ještě dál, je nesmírně lákavá. Vlastně bych byl eventuálně ochoten i koupit teď někdy KP a když vyjde lepší aps-c třeba příští jaro, tak to pak v případě potřeby vyměnit. Ale mohl bych se vzteknout, kdybych koupil teď KP a vzápětí by vyšlo lepší aps-c (já vím, je to trochu dětinské, ale vzdorovat tomu nedokážu, tak s tím musím počítat :) ). No a proto se snažím zjistit co nejvíc relevantních informací, abych pak nekoupil něco, co by mě štvalo. Jsou to přece pěkné hračky a člověk by z nich měl mít co největší radost, když už stojí takové peníze :)

Uživatelský avatar
zzeitg
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 20 zář 2014, 19:09

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od zzeitg » 26 úno 2018, 21:33

Taky čekám na K-3 III (pracovní název :wink: ) a tak nějak doufám, že by to mohlo být letos.

K-3 II je z roku 2015 a teď v únoru ho Pentax přesunul na stránkách do "Discontinued" sekce. KP je zřejmě o level níž, takže to nahrává očekávání, že něco "velkého" v dohledné době přijde.

(Trochu mě ale děsí absence dlouhých skel. Aktuálně máme DA560 (s komplikovanou ergonomií) a DFA 150-450. Nic víc. A zjevně se Japonci ani neumí domluvit mezi sebou, aby Sigma alespoň 2 skla (dejme tomu 300mm f/2.8 a 500mm f/4 nebo f/4.5) vyráběla v K-bajonet variantě. Vážně doufám, že Pentax se prostě nerozhodne na wildlife (potažmo APS-C) úplně a dočista rezignovat...)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“