Nástupce K-3 II

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Ivan-K » 28 úno 2018, 20:06

Ked už nejaké vylepšenie ohladne kariet, tak by to mala byť možnosť používať UHS II karty s rýchlejším zápisom
Výklopný dotykový display by mal byť dnes už samozrejmosť, volba miesta ostrenia v liveview cez krížový ovládač je trochu zdlhavá
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od lennyl » 28 úno 2018, 21:01

vsetko bude, aj novsi APS-C fotak, verim tomu.

nejde mi len do hlavy, preco management rozhodol stiahnut K-3 II z vyrobnej linky. ci potrebovali kumulovat kapacity, alebo isli do risku na trhu s tym, ze nateraz postaci KP a do dalsieho modelu planuju ine technologie (organicky cmos sensor) http://news.panasonic.com/global/press/ ... 209-2.html
....
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od lennyl » 28 úno 2018, 21:45

st. píše:Kp v těle K3 a s af z K1 - to by udělat mohli :mrgreen:
a co presne si predstavujes pod AF z K-1 ?
vsetko na AF-C, stredovy AF bod, daval som aj 8 pomocnych okolo stredu na dake serie, priorita zaostrenia - kde nema fotak co fotit pokial nie je ostry obraz!

- pohyb z lava do prava, vsetko ostre
Obrázek
- pohyb ku mne, nic ostre
Obrázek
- pohyb odo mna, vsetko ostre
Obrázek
- pohyb ku mne, nic ostre
Obrázek
- pohyb z lava do prava, vsetko ostre
Obrázek

jedno, aky mas pentax, spolahlivost AF je zavisla cisto na smere pohybu, velkosti a kontrastnosti objektu.
fotil som s K5, K5 IIs, K3, K1 kludne aj na 90% uspesnost AF-C - ale jedine ak bol dost velky a kontrastny motiv.

K-3 III ani K-1 II nebude vynimka v tomto.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od maik » 01 bře 2018, 10:05

Velikost a kontrast objektu - zcela souhlasím. Směr a rychlost pohybu - tam si myslím, že se to postupně vylepšuje. A ještě jeden faktor - světelné podmínky - ten se taky s novými těly postupně vylepšuje.

Fotil jsem nedávno v hale florbal s K-50, která je spíš do dobrého osvětlení (ve špatném světle se na ni nedá spolehnout), navíc se Sigmou 30 Art (většinou na f2), která patří spíš mezi pomalejší a je považovaná snad i za nespolehlivou, co se týká ostření. Světe div se, měl jsem s ní velmi dobrou úspěšnost na ten pohyb, že jsem to ani nečekal. Určitě tak 2/3 fotek s ní byly ostré a kdybych vyloučil ty, kde jsem tím moc velkým ostřícím bodem ostřil na něco menšího, tak by bylo ostrých tak 80 %. A to jsem fotil dost i sekvence a třeba u 4 z 5 v sekvenci bylo zaostřeno na správného hráče, přestože občas do části ostřícího bodu vlezl i protihráč.
Ale:
- v hale bylo dost světla díky velkým oknům (takže na K-50 byl rázem větší spoleh)
- musel jsem dbát, aby hráči nebyli moc daleko s ohledem na velikost ostřícího bodu, tzn. fotit, až když je reálná velikost bodu nepřesahuje

Ověřil jsem si tím, že ty barevné dresy hráčů jsou velmi dobrými motivy pro focení Pentaxem. Jsou hezky kontrastní navíc se různě krabatí, takže fungují super. A pokud je člověk moc nepřesáhne skutečnou velikostí ostřícího bodu, nebo při přesáhnutí není v rámci velikosti bodu na pozadí nic kontrastního, funguje ostření celkem spolehlivě. Vlastně přesně jak píše lennyl. A vysvětlovalo by to, jak je možné, že fakt má tak dobrou úspěšnost při focení fotbalu, protože to je pro Pentax AF-C vlastně ideální motiv, navíc pokud k tomu ještě přidá vlastní precizní techniku, nevidím důvod, aby neměl drtivou většinu fotek ostrých.

Jiné to bylo na výstavě psů. Tmavá hala, že i při f/2 a časech kolem 1/200-250s stoupalo ISO často na 1600 i víc. S KP jsem to testoval na hlavu klusajících psů a tam, kde jsem to nepokazil já, byly ostré tak určitě 2 ze 3. Většinou běželi nějak šikmo ke mně nebo i přímo ke mně. Větší úspěšnost byla u vrásčitých (=kontrast) krátkosrstých buldoků, trochu míň u vlasatých bezkontrastních psů. Ale celkově překvapivě dobrý výsledek (dokážu si představit, že venku na světle by byl ještě lepší). Totéž jsem zkoušel o měsíc později s K-50 se stejným nastavením a ostrých bylo nula. Žádná. Kdybych přimhouřil oko, tak vím o jedné, která byla skoroostrá. Ze vzorku asi tak dvou set fotek.

Chci ještě říct, že se mi výrazně vylepšila úspěšnost, když jsem začal důsledně brát v úvahu velikost ostřícího bodu a kde se v jeho rámci nachází nejvíc kontrastní místo. Je to ale hrozně nepraktické, protože u K-50 když člověk chce zaostřit na psí oči, tak vlastně ten červený potvrzovací čtvereček už má kolikrát nad hlavou psa, aby se ten velký ostřící bod nemohl chytit čumáku, který je třeba kontrastnější než ty oči a jejich okolí.

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od st. » 01 bře 2018, 21:25

lennyl: měl jsem na mysli hlavně větší pokrytí. Technologii už mají tak proč ji nedat do nej apsc modelu? Věřím, že K3 III nebude konkurovat K1 - ti zájemci jsou vyhranění na apsc, otázka je, jestli jich je dost...

Uživatelský avatar
Kovi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Kovi » 19 úno 2019, 15:16

Koukám, že pořád žádná zmínka o nástupci K3II ...to je vážně smutné...jak Pentax skomírá...

Uživatelský avatar
Kovi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Kovi » 19 úno 2019, 15:19

když už jsem u toho, delší dobu přemýšlím o přechodu, jako fotografovi zvířat, se mi zamlouvá Nikon D500 má s ním někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Jindras » 19 úno 2019, 15:36

Proč by Pentax skomíral ????
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od alda » 19 úno 2019, 15:58

I já si myslím, že Pentax neskomírá, jen si žije tím svým pomalejším, tajuplným a zažitým životem.
Kdo chce být s Pentaxem, musí se prostě obrnit trpělivostí, přízní a nehudrovat. No a pokud to někdo
nedává, tak ať se teda poohlídne někde jinde, kde to frčí a odsýpá, jako na běžícím pásu... :mrgreen:

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od fakt » 19 úno 2019, 16:07

Kovi píše:
19 úno 2019, 15:19
když už jsem u toho, delší dobu přemýšlím o přechodu, jako fotografovi zvířat, se mi zamlouvá Nikon D500 má s ním někdo zkušenost?
Kamarád jej má a vychvaluje ostření.
Nikon objektivy už příliš nechválí a jede v Atrových Sigmách.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Kovi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Kovi » 19 úno 2019, 16:52

Právě, četl jsem na to ostření také chválu a na focení zvěře je to důležitá vlastnost.

Uživatelský avatar
Kovi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Kovi » 19 úno 2019, 17:03

alda píše:
19 úno 2019, 15:58
I já si myslím, že Pentax neskomírá, jen si žije tím svým pomalejším, tajuplným a zažitým životem.
Kdo chce být s Pentaxem, musí se prostě obrnit trpělivostí, přízní a nehudrovat. No a pokud to někdo
nedává, tak ať se teda poohlídne někde jinde, kde to frčí a odsýpá, jako na běžícím pásu... :mrgreen:
Mám Pentax od roku 2006, myslím, že mám dobrou trpělivost, mám ho zatím dodnes, ale už tak 2 roky přemýšlím o přechodu. pentax bohužel ve všem dost zaostává (spolehlivost ostření, rychlost ostření atd.) a já jako fotograf zvířat tohle dost postrádám a to nemluvím, o optice, delší skla dnes nejsou k sehnání a pokud ano je to od Pentaxu Pentax HD D-FA 150-450 mm F 4,5-5,6 ED DC AW , který cenou, rozsahem ohniska a rychlostí hodně zaostává třeba za SIGMA 150-600/5-6.3 DG OS HSM SPORT kterou už sigma pro pentax nevyrábí. Prostě dle mého názoru je Pentax už neschopný na tomto trhu dnes uspět a tím, že jednou za sto let přijde s nějakou novinkou je smutné... Asi kdybych nefotil z 90% divokou zvěř neměl bych důvod si stěžovat. ještě počkám, tenhle rok pokud s něčím pentax vyleze.pokud ne, vše prodám a přejdu...ještě nevím kam, Canon to ale nebude určitě. Láká mě již zmíněná D500 od Nikonu, nebo možná nějaká bezzrcadlovka, uvidím...

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od Alf » 19 úno 2019, 17:11

Bohužel máš pravdu s tou inovací. Není to lehké přijmout.

Ale jsou i světlé stránky. Třeba to nové PLM ostření to je masakr. Tady je porovnání tohoto ostření se starším modelem u Pentaxu 50-300mm
https://www.youtube.com/watch?v=NpQ8Em4uafg

I já mám otevřená zadní vrátka v podobě Olympusu.
Ty masivní výprodeje nekonečné cashbacky a pak nekonečné double cashbacky a teď ty objektivy zadarmo... takový výprodej nahání hrůzu. Jako by se to Ricoh snažil zabalit a vyprodával sklady..

Je to pochmurné, ale já doufám, že když přejdeš, že u nás zůstaneš. Nezapomeň jsme tu nejdříve Friends a pak až potom Pentax. ;)
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1408
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od slavek » 19 úno 2019, 17:39

U Pentaxu mi taky chybí dlouhé kvalitní světelné sklo - asi navždy budu snít o moderní 400/2.8 kterou Pentax nikdy už asi nevydá a na kterou bych stejně neměl ;-)
Na druhou stranu, proč jít do FF? Přijde mi, že spousta fotograf§ zvířat přechází spíš na menší formát a bezzrcátka - třeba Petr Bambousek a Olympus. Nepřipadá mi, že by kvalita fotek byla významně horší, než z FF, kterým všichni přední fotografové zvířat fotili před tím. Kvalita výstupu z menších senzorů šla za poslední roky hodně nahoru. Navíc extra dosah díky menšímu čipu se hodí, že? ;-)
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvek od xmeda » 19 úno 2019, 17:48

Pentax uz ceka jen na pohreb. Nastupce K3 necekam ze by byl driv nez pristi rok a i tak tam bude hodne modulu jen prepouzitych z predchozich fotaku. Vyvoj kompletne nove masiny by jim trval 4-5 let a pokud loni rikali, ze s tim zacali, tak nevidim realisticky nic v dohledu. Urcite nic prevratnyho. Leda nejaky KPII, coz by byl jen dalsi pokyn zbyvajicim trpelivym cekatelum, ze maji zmenit system.

DA* objektivy 16-50 a 50-135 uz mely byt vymenene davno. Novy 11-18/2.8 je sice obrazove zajimavy a svetelny, ale s brutalni cenou a radsi bych teda to, co ma Fuji 8-16/2.8 a nebo treba 8-16/4 by byl idealni, nemuselo by to byt tak velke, tak drahe a bylo by to sirsi.

Q zmizelo, 645Z bez nastupce a tridu levnych stredoformatu tezce masiruje FUJI, kteri uz za tu kratkou dobu postavili i slusnou sadu objektivu. Novych modernich.

Stejnetak APS-C u Fujiny zacina mit zajimavejsi nabidku objektivu, nez co ma pentaxi bajonet. Dost zasadne chybi siroke svetelne pevne veci jako 24/1.4 nebo 35/1.4 a misto toho udelali dalsi padesatku, ktera pro majoritni vetsinu pentaxistu s APS-C fotakama neni moc zajimava. K1/K1II s parametrama dobryma tak pred peti rokama jeste bude trcet na "trunu" minimalne dalsi 3 roky, protoze ten mkII vylezl teprve loni.

No a v nejblizsi dobe tipuju, ze nas ceka akorat lehce modifikovana nahrada K-70 a pak oznami, ze ty objektivy naplanovane na 2019 (70-200/4) odlozi na pozdeji..

Pritom maji letos stolete vyroci. CP+ za dverma. Konkurence vysazela plno razantnich karet. Canon i Nikon zvladly jen za posledni pulrok vysolit vic FF fotaku a objektivu, nez Pentax od 2015.

Kdyz to Ricoh prebral, tak to vypadalo optimisticky tak, ze bohata firma si bere bajonet pod dohled. Ale ted uz uteklo vic nez velky generacni cyklus a cele se to porad placa ve stejnem bahynku neurcitosti bez jasne vize budoucnosti a s nulovou komunikaci se zakaznikem. Tady mate lens roadmap, muzete se tesit, my ho pak zase zmenime, posunem atd.

Videli jste snad nekdo aspon nejake promo video k DA*11-18/2.8 nebo HD FA35? Ja teda ani prd. Kde je proboha problem si vzit nejakyho fotografa, nekoho s kamerou a udelat s nima aspon prochazku Tokyem, kde by to trochu ukazali a pak k tomu prihodit par fotek.

No a ten HD FA35/2, to je teda taky pocin.. Uplne vidim ty myslenkovy pochody svazany financema. Lidi nam pisou, ze nemame svetelny siroky pevny objektivy na FF, tak vememe ten, co jeste delame, na cocky dame jinej antireflex a hura s tim na trh s novym jmenem. OK, fajn, aspon neco. Ale mohli aspon predelat tech sest lamel clony na 7 nebo 9 zahnutych. Ten hexagonalni bokeh i na testovacich fotkach z novyho bije do oci. Mam svuj starej FA35/2 docela rad, ale bud s tim fotit na F2 nebo patvary v pozadi.

A porad jsem si vic a vic jisty, ze cela ta sranda s K1 byla spis kontraproduktivni. Zatimco canikoni i sony uz nabihaji na bezzrcatkovej level, tak Ricoh se bez objektivu a bez 3rd party alternativ pustil do bitvy na totalne prehustenym trhu FF fotaku a mezitim bezstarostne zahazuje svoje tradicni zakazniky, kteri vyuzivali velice zajimavej pomer uzitne hodnoty a ceny u APS-C systemu, kterej taky mival jako jedinej peknou sestavu objektivu. Jenze ti lidi prodavaji svoje sestavy s K5, K3 apod a mizi ke konkurenci. Kdo chce zajimavy objektivy a budoucnost, bere Fujiny. Kdo chce fotit akci, tak kouka po D500. Fullframisti maji Sony a Nikony. No a ti cestovni miniaturisti zmizeli ve vodach m4/3 systemu, kde maji moznost svoje doslouzily K200D, Km, Kx apod vymenit za jeste mensi a v mnoha ohledech lepsi PENy za par penez.

Dneska tu drivejsi strategii puvodniho Pentaxu (APS-C + 645) drzi Fuji. APS-C fotaky pro masy vyletaru a nadsencu. A 50mpix stredoformat pro ty, kteri chteji absolutni vystup treba u krajinek nebo komercnich portretovek.



No a kdo mi rekne jak je Pentax uspesny a jak je to super, tak by mel prestat brat drogy. V tradicni baste obliby v Japonsku uz Pentax spadl na tri procenta trhu. Celosvetove taky kazdy rok jen klesa. Vyrobci AF objektivu jako Tokina, Tamron a Sigma uz K bajonet opustili. Zeiss taky, a pritom by teoreticky byly minimalni naklady upravit nikoni verze jejich manualu na K mount treba prave pro ty K1. Jenze tech K1 je v porovnani se zbytkem FF fotaku v realu uplne sul nul.

A co se objektivu tyka.. proc proboha zase 70-200/4.. proc nenabidnout neco zajimavejsiho i pro APS-C tabor a neudelat to 60-200/4 nebo proc ten existujici DA*60-250/4 neupravit tak, aby sel pouzivat na FF a nekazil kraje obrazu vinetacema. Vzdyt uz sami lidi si z nich vyndavaji kus interniho stinitka, aby to min vinetovalo na FF tele. Proc k fotaku dat 28-105/3.5-5.6 v dobe, kdy se 24-105/4 bere jako standard?
A copak bude ten teleobjektiv? Tipuju 70-300/4.5-6.3 jako uz maji leta vsechny ostatni bajonety nativne. No uplne stejny pristup.. proc sakra neni DFA60-300 nebo jeste lip DFA55-300 pouzitelny na FF. Proc nekdo investoval do vyvoje DA55-300, DAL55-300, DA55-300WR, DA55-300PLM a misto toho neudelal DFA60-300/4-5.6 WR, ktery by byl zajimavy pro APS-C i FF.

S tim minimem designeru je potreba vyvoj optimalizovat na veci pouzitelny pro obe skupiny zakazniku. Ne konstruovat prekryvajici-se hromadu podivnosti.

A jak tady kolega spravne pise.. cashbacky a objektivy zdarma k telu to fakt nezachrani. Spis to dava ven signal: topime se

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“