Nástupce K-3 II

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Re: Nástupce K-3 II

Příspěvekod alda » 27 úno 2018, 13:04

Tak to naštěstí neznám, zatím jsem nikdy nefotil nic tak "důležitého",
abych z toho byl na infarkt a nebo, že když bych o fotky přišel, že bych
se šel oběsit... :mrgreen:
alda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod fakt » 27 úno 2018, 13:40

Mám to jako zálohu při naplnění karty.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod alda » 27 úno 2018, 13:55

Mám 16GB kartu a ještě se mi ji za jediný den nepodařilo zaplnit...
alda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod fakt » 27 úno 2018, 14:02

Nosím dvě 32GB karty ve slotech a jednu v brašně.
Na turnajích toho občas nacvakám dost a 36 MPix na čipu je dost.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod marian_r » 27 úno 2018, 14:17

Mne sa to (2 sloty) zdá ako veľmi dobré a lacné zlepšenie. Konektor na kartu bude určite pod 5 centov a nahrávanie je softvér.
marian_r
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod st. » 28 úno 2018, 11:09

Kp v těle K3 a s af z K1 - to by udělat mohli :mrgreen:
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod atti.hombre » 28 úno 2018, 11:25

:mrgreen: za cenu K-70 ...
Pentax K-3II...hd da 20-40 ed dc wr limited edition...hd da 55-300mm f/4-5 8 ed wr...smc-da 50/1 8...hd da 15/F4.0 ed al limetka ... Sigma 30/1.4 dc hsm art...af fgz 360 II
atti.hombre
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Miro2 » 28 úno 2018, 11:27

Dvě karty jsou hodně šikovná věc. Nejde jen o kapacitu nebo zálohu, v případě že zapisuji fotky na obě karty najednou.
Šikovné je také to, že foťák umí zapisovat na jednu kartu RAW a na druhou JPEG, já se pak až doma můžu rozhodnout, jestli mi to stojí za to mít ty fotky v RAW a nebo JPEG a podle toho jen vyberu příslušnou kartu. Odpadá někdy otravné vybírání souborů.
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod alda » 28 úno 2018, 17:01

Já fotím vždy do RAWu a až doma na PC se rozhodnu, zda fotku vyvolám, upravím a získám JPEG...
alda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Ivan-K » 28 úno 2018, 20:06

Ked už nejaké vylepšenie ohladne kariet, tak by to mala byť možnosť používať UHS II karty s rýchlejším zápisom
Výklopný dotykový display by mal byť dnes už samozrejmosť, volba miesta ostrenia v liveview cez krížový ovládač je trochu zdlhavá
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6
Ivan-K
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 28 úno 2018, 21:01

vsetko bude, aj novsi APS-C fotak, verim tomu.

nejde mi len do hlavy, preco management rozhodol stiahnut K-3 II z vyrobnej linky. ci potrebovali kumulovat kapacity, alebo isli do risku na trhu s tym, ze nateraz postaci KP a do dalsieho modelu planuju ine technologie (organicky cmos sensor) http://news.panasonic.com/global/press/ ... 209-2.html
....
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax DA*300/4
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod lennyl » 28 úno 2018, 21:45

st. píše:Kp v těle K3 a s af z K1 - to by udělat mohli :mrgreen:

a co presne si predstavujes pod AF z K-1 ?
vsetko na AF-C, stredovy AF bod, daval som aj 8 pomocnych okolo stredu na dake serie, priorita zaostrenia - kde nema fotak co fotit pokial nie je ostry obraz!

- pohyb z lava do prava, vsetko ostre
Obrázek
- pohyb ku mne, nic ostre
Obrázek
- pohyb odo mna, vsetko ostre
Obrázek
- pohyb ku mne, nic ostre
Obrázek
- pohyb z lava do prava, vsetko ostre
Obrázek

jedno, aky mas pentax, spolahlivost AF je zavisla cisto na smere pohybu, velkosti a kontrastnosti objektu.
fotil som s K5, K5 IIs, K3, K1 kludne aj na 90% uspesnost AF-C - ale jedine ak bol dost velky a kontrastny motiv.

K-3 III ani K-1 II nebude vynimka v tomto.
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax DA*300/4
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod maik » 01 bře 2018, 10:05

Velikost a kontrast objektu - zcela souhlasím. Směr a rychlost pohybu - tam si myslím, že se to postupně vylepšuje. A ještě jeden faktor - světelné podmínky - ten se taky s novými těly postupně vylepšuje.

Fotil jsem nedávno v hale florbal s K-50, která je spíš do dobrého osvětlení (ve špatném světle se na ni nedá spolehnout), navíc se Sigmou 30 Art (většinou na f2), která patří spíš mezi pomalejší a je považovaná snad i za nespolehlivou, co se týká ostření. Světe div se, měl jsem s ní velmi dobrou úspěšnost na ten pohyb, že jsem to ani nečekal. Určitě tak 2/3 fotek s ní byly ostré a kdybych vyloučil ty, kde jsem tím moc velkým ostřícím bodem ostřil na něco menšího, tak by bylo ostrých tak 80 %. A to jsem fotil dost i sekvence a třeba u 4 z 5 v sekvenci bylo zaostřeno na správného hráče, přestože občas do části ostřícího bodu vlezl i protihráč.
Ale:
- v hale bylo dost světla díky velkým oknům (takže na K-50 byl rázem větší spoleh)
- musel jsem dbát, aby hráči nebyli moc daleko s ohledem na velikost ostřícího bodu, tzn. fotit, až když je reálná velikost bodu nepřesahuje

Ověřil jsem si tím, že ty barevné dresy hráčů jsou velmi dobrými motivy pro focení Pentaxem. Jsou hezky kontrastní navíc se různě krabatí, takže fungují super. A pokud je člověk moc nepřesáhne skutečnou velikostí ostřícího bodu, nebo při přesáhnutí není v rámci velikosti bodu na pozadí nic kontrastního, funguje ostření celkem spolehlivě. Vlastně přesně jak píše lennyl. A vysvětlovalo by to, jak je možné, že fakt má tak dobrou úspěšnost při focení fotbalu, protože to je pro Pentax AF-C vlastně ideální motiv, navíc pokud k tomu ještě přidá vlastní precizní techniku, nevidím důvod, aby neměl drtivou většinu fotek ostrých.

Jiné to bylo na výstavě psů. Tmavá hala, že i při f/2 a časech kolem 1/200-250s stoupalo ISO často na 1600 i víc. S KP jsem to testoval na hlavu klusajících psů a tam, kde jsem to nepokazil já, byly ostré tak určitě 2 ze 3. Většinou běželi nějak šikmo ke mně nebo i přímo ke mně. Větší úspěšnost byla u vrásčitých (=kontrast) krátkosrstých buldoků, trochu míň u vlasatých bezkontrastních psů. Ale celkově překvapivě dobrý výsledek (dokážu si představit, že venku na světle by byl ještě lepší). Totéž jsem zkoušel o měsíc později s K-50 se stejným nastavením a ostrých bylo nula. Žádná. Kdybych přimhouřil oko, tak vím o jedné, která byla skoroostrá. Ze vzorku asi tak dvou set fotek.

Chci ještě říct, že se mi výrazně vylepšila úspěšnost, když jsem začal důsledně brát v úvahu velikost ostřícího bodu a kde se v jeho rámci nachází nejvíc kontrastní místo. Je to ale hrozně nepraktické, protože u K-50 když člověk chce zaostřit na psí oči, tak vlastně ten červený potvrzovací čtvereček už má kolikrát nad hlavou psa, aby se ten velký ostřící bod nemohl chytit čumáku, který je třeba kontrastnější než ty oči a jejich okolí.
Fujifilm X-T2
Zeiss Touit T* 32mm f/1,8, Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod st. » 01 bře 2018, 21:25

lennyl: měl jsem na mysli hlavně větší pokrytí. Technologii už mají tak proč ji nedat do nej apsc modelu? Věřím, že K3 III nebude konkurovat K1 - ti zájemci jsou vyhranění na apsc, otázka je, jestli jich je dost...
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod cport » 04 bře 2018, 07:59

cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax KP + 8/3,5 + 21/3,2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Předchozí