Cloud úložiště jako záloha fotek?

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od Klingo » 01 bře 2016, 14:03

Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
jarok
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od jarok » 01 bře 2016, 15:30

V dnešnom divnom svete netreba zabúdať ani na možné legislatívne problémy. Mám pocit, že k obsahu uloženému na cloude sa vzťahuje legislatíva platná v krajine, kde sa cloud nachádza. Žiadosť o vydanie fotografa vrchnému imánovi za foto jedla z bravčoviny v prípade jej umiestnenia v cloude nejakej arabskej krajiny zatiaľ asi nehrozí, ale napr. možný problém ohľadom pedofílie v prípade fotiek malých detí (vrátane súkromných fotiek vlastných detí) v prípade ich umiestnenia v cloude trebars v USA - tu už by som mal obavy. A šifrovanie nepomôže, podľa legislatívy niektorých krajín ste povinný vydať šifrovací kľúč.

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od aCIDfire » 01 bře 2016, 21:16

To už je trochu paranoia, když už si tam nahraješ zararovaný zaheslovaný data, tak se nepředpokládá, že by po tobě chtěli dešifrovací klíč, pokud by tak učinili, ztratí platícího zákazníka a ten půjde o dům dále..

Kastan42: píšeš: " Mají sice docela pomalý upload,.."... jak moc pomalé to je, mám upload 6-7 MB/s, tak méně jít nechci, zvlášť při větším objemu dat, díky. Ten Backblaze je zajímavej, mají tam i srovnání jednotlivých služeb od různých společností nabízející cloud

EDIT: Tak jsem vyzkoušel ten Backblaze a hned odinstaloval,..po instalaci chce vše "automaticky" zálohovat dokumenty,fotky atd..nejde si vybrat třeba konkrétní soubory,takže pro mě nepoužitelné.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od duves » 02 bře 2016, 14:43

Niekto odporúča Crashplan, 6$/mesiac,neobmedzené úložisko.
Nepoznate to niekto?

Uživatelský avatar
Kastan42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 12 úno 2013, 18:19

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od Kastan42 » 02 bře 2016, 17:06

Pro duves: Crashplan mám a používám, pokud bys měl nějaké dotazy, tak se ptej.

Mě to naprosto vyhovuje, zvolím si soubory a složky a ono mi to postupně vše sesynchronizuje včetně externích disků atd.

Celkem má asi dvě zatím objevené nevýhody. První je občas nenažraný program (párkrát už mi sebral cca 800MB RAM), ale zas nemusí běžet pořád, takže mám ten program vyplý, dokud do archivu zas nepřidám nějaké soubory. Druhá věc je uživateli často stěžovaná rychlost uploadu. Abych odpověděl i na otázku aCIDfire, tak je to bohužel 4-8Mbit, což je dost žalostné, pokud máte data o velikosti několika TB.

Ohledně Crashplanu ještě jedna zajímavá alternativa - nabízí zálohování "ke kamarádovi" zdarma. Tj. pokud se chcete vyhnout nějaké pohromě a máte ochotného známého, tak můžete k němu dát druhý HDD a zálohovat přes internet na něj, tj. data jsou na jiném místě než doma a zároveň ne tak úplně v cloudu. Tuším, že v tom případě se data šifrují, takže on k nim přímý přístup nemá.
Pentax K-5 II, ME Super
Sigma EX DC 17-50mm f2.8, Pentax-A 50mm f1.7, Samyang 8mm f3.5, Sigma EX DC 30mm f1.4, Pentax 40mm f2.8 Ltd., Samyang 85mm f1.4, Sigma 50mm f2.8 EX DC Macro, Helios 44 58/f2

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od duves » 02 bře 2016, 17:47

Kastan42 píše: Pro duves: Crashplan mám a používám, pokud bys měl nějaké dotazy, tak se ptej.

Mě to naprosto vyhovuje, zvolím si soubory a složky a ono mi to postupně vše sesynchronizuje včetně externích disků atd.

Celkem má asi dvě zatím objevené nevýhody. První je občas nenažraný program (párkrát už mi sebral cca 800MB RAM), ale zas nemusí běžet pořád, takže mám ten program vyplý, dokud do archivu zas nepřidám nějaké soubory. Druhá věc je uživateli často stěžovaná rychlost uploadu. Abych odpověděl i na otázku aCIDfire, tak je to bohužel 4-8Mbit, což je dost žalostné, pokud máte data o velikosti několika TB.
Ta pomala rychlost mi bude vadiť. I ked ma zaujima, či to ovlada rozdielovu zalohu. Mam zalohovane subory A a B. Teraz pridam C a zmenim velkosť suboru B. Dobry program by aktualizoval iba B a C. Sedí?
Kastan42 píše: Ohledně Crashplanu ještě jedna zajímavá alternativa - nabízí zálohování "ke kamarádovi" zdarma. Tj. pokud se chcete vyhnout nějaké pohromě a máte ochotného známého, tak můžete k němu dát druhý HDD a zálohovat přes internet na něj, tj. data jsou na jiném místě než doma a zároveň ne tak úplně v cloudu. Tuším, že v tom případě se data šifrují, takže on k nim přímý přístup nemá.
To potom nepotrebuješ Crashplan. Ale stačí napr. v garaži v trezore NAS server.

Uživatelský avatar
Kastan42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 12 úno 2013, 18:19

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od Kastan42 » 02 bře 2016, 21:58

After initial backup of the file is complete, only new or changed information is sent when the file is backed up.

When CrashPlan scans a file, it knows that the file changed and the progress bar runs through the file as if the information is new. But as it goes, it discovers the information hasn't actually changed and only transmits the new information to the backup destination.

For the technically savvy: CrashPlan does incremental deltas by block within the file.

Zdroj: https://support.code42.com/CrashPlan/4/ ... Backup_FAQ
Takže ano, uploadují se vždy jen bloky jednotlivých souborů, které se změnily a nic navíc.

Ano, i NAS ve sklepě někoho jiného je řešení :)
Pentax K-5 II, ME Super
Sigma EX DC 17-50mm f2.8, Pentax-A 50mm f1.7, Samyang 8mm f3.5, Sigma EX DC 30mm f1.4, Pentax 40mm f2.8 Ltd., Samyang 85mm f1.4, Sigma 50mm f2.8 EX DC Macro, Helios 44 58/f2

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od Klingo » 07 bře 2016, 17:07

Takže teraz celkom výhodná ponuka,2 tera za 49 dolárov doživotné úložisko.Ja som to využil.
https://bitsdujour.stacksocial.com/sale ... cription-2
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od aCIDfire » 08 bře 2016, 13:46

Klingo píše:Takže teraz celkom výhodná ponuka,2 tera za 49 dolárov doživotné úložisko.Ja som to využil.
https://bitsdujour.stacksocial.com/sale ... cription-2
2 TB už je fajn, tady minirecenze, objednávám taky, díky za tip :)
http://reviewster.com/skyhub-cloud-backup-review/
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od Klingo » 08 bře 2016, 14:26

Este som zabudol dodať ze zobrazuje aj rawy. To ma presvedčilo, toto som u ulozisk nevidel. A funguje,dng zobrazuje pekne.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od aCIDfire » 08 bře 2016, 16:04

Dneska tam zkusím něco nauploadovat, jestli to bude dobrý, tak koupím na jinej účet (jiný email) ještě 1x 2TB a budu mít online zálohu všech fotek :)
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od Klingo » 08 bře 2016, 16:17

Pretože nefotím komerčne,mám dohromady cca 300giga fotiek.No a pri mojom tempe to nezaplním ani za desať rokov.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od aCIDfire » 08 bře 2016, 16:43

No já mám z minulosti od roku 2008 spoustu neprotříděných/neupravených fotek, ke kterým se asi jen tak nedostanu, zvlášť když člověk furt generuje další fotky :D Aktuálně jsem s fotkami od r.2008 na 2,4 TB fotek, samozřejmě nejvíce "dat" v posledních 3 letech, kde disk krmím 36MB RAWy, PSDčko 16bit má kolem 200MB. Pokud bych si dal práci to vše minimálně promazat, byl bych na 1/2-2/3 objemu dat.

Jinak ta akce na 2TB doživotní licenci končí za dva dny, tak kdo má zájem, pospěšte : :wink:
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od duves » 08 bře 2016, 18:05

Klingo píše:Pretože nefotím komerčne,mám dohromady cca 300giga fotiek.No a pri mojom tempe to nezaplním ani za desať rokov.
aky rychly upload to umožnuje?

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Cloud úložiště jako záloha fotek?

Příspěvek od bedo. » 08 bře 2016, 18:22

ja sa s fotkami, na ktorých mi záleží, v pohode zmestím aj do 15 GB od Googlu (všetkých fotiek mám do cca. 40GB) a tie ostatné sa neoplatí zálohovať (online) - jedna z výhod malého rozlíšenia :)

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“