Predaj fotoaparátov vo svete

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od lennyl » 26 srp 2018, 19:45

mrzi ma, ak moje prispevky posobia na ludi negativne az demotivujuco.

na K-5IIs aj K-3 som fotil vacsinou s AF bodmi na zlaty rez, alebo uplne na krajne AF body, jasne ze na plnu dieru a nikdy som neriesil dake problemy (ked zabudnem na naladovost DA*55), skla som mal rozne od Sigmy 30/1,4 a 50/1,4 az po Pentax FA31/1,8, FA77/1,8, DA*55/1,4 + zoomy s f2,8. ... Sigmy som daval vzdy do BOOFt servisu na nastavenie FF/BF, Pentax skla nikdy nikam.

FF je asi fakt narocnejsi na presnost (hlbku ostrosti?). tym cislam to pisal hilda4see o presnosti ja nerozumiem. vacsina ludi sa ani netaji, ze s K-1 foti rovno na stredovy AF bod.
...robil som 8 cvakov teraz, portret, FA77, s FaceDetection, iba jedna fotka mimo, jedna slabsia a 6 uplne dobrych.
tak nejak foti K-1 II aj cez hladacik, s malo zlymi fotkami, na stredovy AF bod teda.
K-1 II povazujem doteraz za naspolahlivejsie ostriaci Pentax fotak. inak kazdy kto drzal K-1 II mi povedal,ze je to vidno, ta zmena.

vyvoj clovek nezastavi. kazdy si vyberie to, co mu sadne. hlavne nech ma radost z fotenia.
- Klingo zmenil teraz APS-C Fuji za FF Sony. sice ma starsie telo A7II, ale ma male telo s FF snimacom.
- portvis zmenil FF K-1 za FF novinku Sony A7III. dovod bol hlavne vo vahe tela + vacsie moznosti skiel ci tak dako to popisoval

- ja pozeram na webe clanky, videa, ako sa foti s mensimi/lahsimi bezzrkadlovkami Sony A7III a A7RIII, co vsetko zvladnu, aku uspesnost ma funkcia Eye AF (fotak neustale sleduje zaostrene oko na AF-C), ako sa foti cez digitalny hladacik, kde clovek vidi hotovu fotku.
...ze ci idem predavat novu K-1 II pod cenu a skla v zaruke a bez jedineho skrabanceka za polovicne ceny.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od maik » 26 srp 2018, 19:56

cport píše:No ja se nekdy divim, po precteni komentaru od maika a nebo lennyla, ze mi to vubec foti a jsem schopny donest nejakou tu fotku :D
mam x-te telo od Pentaxu a tak hrozne zkusenosti nemam a to pouzivam prakticky vzdy ostrici body co nejbliz zlateho rezu. Byt to tak zle, tak ten fotak davno hodim do krovi. Konkretne zde:
http://pentaxfriends.eu/gallery/display ... ?pid=10972
slo o serii cca 10 fotek beziciho clovicka (smerem k fotaku), cca 8-9 fotek jsem mel ostrych. Pravda, je to jen clona 2,4.
Tim nesnizuji maikovu nebo lennylovu zkusenost. Jen me prekvapuji ty ostre soudy a to, jak rozdilne zkusenosti se daji udelat se stejnou technikou.
Já opravdu jen nezkresleně sdílím svou zkušenost. Navíc techniku viním až po statisticky významném vyloučení ostatních možností :-) Na KP po důkladném seřízení objektivu (na středový bod, pro danou clonu) ostřilo KP přesně. Vymýšlel jsem mu i chytáky a AF byl spolehlivý. AF-C ušel, sprint dospělého člověka proti foťáku se Sigmou 70-200 asi 50% přesně zaostřených, což jde. I psy šlo při precizní technice zaostřit v běhu přesně na hlavu (ale náročné je to jako prase). Jenže když jsem porovnával ostatní body, tak větší část ostřila jinak než středový bod. Napsal jsem si pro ta tři těla, co jsem testoval, i taková schémata, kde jsem každému z 25 bodů zapsal agregovanou vlastnost, abych měl přehled, jak to funguje (dokonce jsem přeostřoval na střídačku zezadu a zepředu, abych byl objektivnější). Zjednodušeně - pokud bych nastavil ostření třeba na pravý horní bod, byla by většina fotek na tento bod přesně zaostřených (i tak ale platí, že jiné body než středový mají statisticky trochu větší toleranci). Ale většina ostatních bodů by pak ostřila zase trochu jinam. Některé by byly skoro stejné (v běžné situaci k nepostřehnutí) jako středový bod, jiné by byly zaostřené viditelně blbě. Paradoxní je, že K-50 jsem takto stihl otestovat ještě taky a ta měla sice výkyvy mezi body taky, ale trochu menší (teda aspoň ten můj kus K-50).

Možná máš štěstí na tělo, že zrovna ty body, které používáš nejčastěji, se zaostřením příliš neliší od středového. Já si chtěl KP nechat (proto jsem zkoušel další dvě těla), ale nejčastěji jsem chtěl používat rohové AF body, kde přesně ostřil snad jeden, druhý byl mimo trochu, další dva celkem dost (pamatuji-li si to správně). Když jsem fotil s 77mm na clony 1,8-2,2, tak to prostě nešlo. Když je zaostřeno třeba 30cm před psa, není to moc, ale jde to vidět. A matlat to doostřováním a rozostřováním, to není pro mě. Jen s LV jsem byl schopen dosáhnout takového výsledku, který jsem chtěl, jenže LV je pro moje účely děsně nepraktické a pomalé. Pak jsem koupil X-T2 a nelžu, když řeknu, že se stále ještě při prohlížení fotek občas tetelím nadšením, jak je většina přesně zaostřená (obzvlášť s Fuji objektivy, zejména 90/2 je úplná pohádka). Ostřící bod si pro portréty zvolím tak malý, že i u psa se spolehlivě vyhnu čumáku a zaostřím na oko. A doma to pak prohlížím a opravdu,čumák měkčí, uši taky, oko je precizní. A to kdekoliv v hledáčku, takže nemusím překomponovávat (nutno ale dodat, že ty body s fázovým ostřením jsou rychlejší i spolehlivější, než ty jen kontrastní u kraje).

Možná máme každý jinak nastavenou laťku toho, co považujeme za špatné zaostření. Ale já vím, že u Pentaxu jsem s KP (které na středový bod ostří výborně, zejm. AF-S) byl schopen dosáhnout výsledku jako u X-T2 jen na LV. Ty další dvě těla KP, co jsem zkoušel, mělo tu nepřesnost mezi body rozloženou jinak, ale jako celek se jejich ostření moc nelišilo. A pak jsem i pochopil, že to Ricoh myslí vážně, když píše, že středový bod ostří s přesností f/2,8, kdežto ostatní s přesností f/5,6. Myslím si, že by dovedli udělat superpřesný autofocus na všechny body, ale že by to bylo příliš drahé vzhledem k prodaným kusům (dokonce se domnívám, že autofocus je na foťáku možná to nejdražší).

Jedna nedávná zkušenost - kamarádka má zrcadlovku Canon 77D (takové celkem nadšenecké tělo, dala za něj asi 25 tisíc), k tomu Sigmu 50-100/1,8. Fotí s tím hlavně sportovní zápasy dětí a trochu psy. To sklo je moc dobré, ostré na f/1,8 prakticky jako Fuji 90/2. Fotili jsme psí portréty a pak jsme u nás prohlíželi rawy. Ona taky nepřekomponovává a ostřit tím bodem, kde to chce ostré. A musím říct, že správně zaostřeno měla odhadem 50 %. Hnus, velebnosti. Já měl ostrých tak přes 90 %, navíc větší část z blbé zaostřených jsem zavinil sám nějakou volovinou :-) To se mi na bezzrcátkách líbí - nabízí přesnost LV v hledáčku. (OK, třeba taková D500 by byla určitě mnohem lepší než 77D) Tím nechci snižovat zrcadlovky, koneckonců kdyby KP ostřilo v hledáčku stejně přesně jako na LV, pořád ho mám, je to super foťák :-)

Jo a ještě druhá zkušenost - na dog frisbee jsme fotili čtyři - já, jeden s D750 + 70-200, jeden s 6Dmii + 70-200, jedna s 6D + 100-400. Pak jsem viděl zveřejněné fotky a výsledek byl - z D750 a X-T2 byly fotky zaostřené fajn, z 6D a 6Dmii zveřejnili fotky se zaostřením opravdu všelijak, ale prostě hůř. (zjevně ne nadarmo to 6D i 6Dmii od dpreview schytaly snad víc než K-1 :-) ).

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od fakt » 26 srp 2018, 20:51

Právě mi psala fotografka Viktorky Plzeň. Je v prdeli z toho, že nemám žádný odpad.
Prý to její Canon neumí. Chce poslat fotky a přijet na "workshop".
Ani sem nechci psát recenzi nového 70-200/2,8. Stíhá mi sprint člověka proti tělu. Odpad - 0.
Pozor!
Lennyl, kterého mimo jiné považuji za fér diskutéra s úrovni komunikace, kterou mu upřímně závidím, na to už přišel:
- klíčové je udržet objekt v ostřícím bodu.
Ostřicí body jistě nejsou konstruované na f 2,8. S novým objektivem fotím vždy pravítko na nulu a krásně to pracuje na f 1,4. Jasně - to mám na focení klid. Takže onu techniku za klidu posunu jen do terénu.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od lennyl » 26 srp 2018, 21:04

ved ja fotim vacsinou "blbosti" pre seba :) ze psi a macky u nas na chalupe, najvacsi vykon v poslednej dobe som dal ze fotit utrapene zvieratka zatvorene v ZOO, no

jaj, pred letom ma ukecali na fotenie oslavy, vsetko s K-1 II a Limited sklami, AF-S, stredovy AF bod = cize nasledne orez na aku taku kompoziciu, raz cez hladacik a raz LV, odpad minimalny, mne sa tie fotky pacia, aj rodine co som ich odovzdal. a neznasam peniaze, teda peniaze za fotenie, to radsej nefotim, ked mam dostat odmenu, mna bavi prave to fotenie...

FA31/1,8
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp2373.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp1682.jpg
FA43/1,9
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp1790.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp1819.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp2525.jpg
FA77/1,8
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp1884.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp1932.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imgp2739.jpg

teraz sa zoznamujem s tym pokrokom, fotenie cez digitalny hladacik tak, ze zvolim AF bod hocikam na snimaci (ako ked fotim cez LV ale nemusim mat ruku natiahnutu na japonca pred sebou), resp. sa zapne stale aktivna funkcia ostrenia na oko aj pri pohybe. toto je skoda, ze Pentax neskusa tiez.

...akurat nemam vobec jasno, ze ked uz, tak ake objektivy zhanat, aby som nemusel predat oblicku (az teraz si clovek uvedomi, ze pentax nema take palky za objektivy) a pacili by sa mi tak ako tie co mam teraz na pentaxe :)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od fakt » 26 srp 2018, 22:00

Ty fotky jsou skělý. Zákazník byl určitě spokojený.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 26 srp 2018, 22:46

lennyl:

Nemusíš s těmi skly tak spěchat. Tady ti posílám odkaz, jak využít FA 31/1,8 na Sony A7II. Adapter Fotodiox PK(A) - NEX. Stejně pracují i další FA skla.

https://www.youtube.com/watch?v=qfcEOA_rn7c

Tady máš odkaz na adapter PK-NEX, který umí ovládat clonu přímo v objektivu a manuální ostření je s EVF hračka.

https://www.amazon.com/Fotasy-Pentax-Ad ... B00FAAK1UY

PS: podle tvé poznámky předpokládám, že zkoušíš Sony
Naposledy upravil(a) hilda4sea dne 26 srp 2018, 23:09, celkem upraveno 1 x.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od maik » 26 srp 2018, 22:48

cport: Já to chtěl jen uvést v pravém světle, že nejde o extrémní názor a taky ukázat kontext a okolnosti.

Fakt: Je to tak, jak říkáš - udržet ostřicí bod přesně na objektu. S přesností f/2,8 na středový bod to píše výrobce, to jsem si nevymyslel - že největší přesnosti s extra světelnými objektivy (tzn. 1,4-2,8) dosáhne člověk na ten středový bod (plus ten nad a pod ním), ostatní body že jsou prý koncipované na přesnost f/5,6. A s tím středovým bodem je to pravda - ať jsem fotil na 30/1,4, 77/1,8, nebo 200/2,8, na středový bod bylo všechno správně zaostřené, když jsem precizně fungoval i já. Pentax autofocus (teď mám namysli AF-C) není blbuvzdorný a ne každý má chuť se s tím učit (nebo spíš - ne každému se chce být při focení precizní). Když ale člověk chce, umí i Pentax většinu věcí ostřit dobře. Záleží ale i na typu akce a subjektu - několikrát jsem byl fotit florbal v hale. A zjistil jsem, že na ty dresy funguje Pentax opravdu výborně, dokonce s K-50 jsem měl většinu věcí správně zaostřených a to v kombinaci s objektivy Sigma 30/1,4 Art (údajně vyhlášená pomalým a nespolehlivým ostřením) a FA 77 ltd. Fotil jsem sekvence a tak 3 ze 4 byly OK, pokud jsem to nezkazil já. Ale fotit psy v pohybu je pro mě úplně jiná liga. Přesně pes nejde ostřit na tělo a je nutné zaostřit na hlavu (při portrétní vzdálenosti dokonce přesně na oko, jinak jde nepřesnost poznat) a s tím mají ty foťáky problém. A co jsem měl možnost vidět, tak musím říct, že mi Canon nepřijde ostřením nijak nadřazený Pentaxu (když nepočítám těla 1Dx, 7D apod.). A pokud Canonisté ještě k tomu fotí sekvencí, věřím, že mají mraky odpadu. Koneckonců při tom dogfrisbee focení jsem ty výsledky jasně viděl. Nikon a Fuji fotografové byli v pohodě, Canonisté měli velkou část fotek (těch zveřejněných!) zaostřených trochu mimo (některé i hodně mimo). Já jsem se naučil být alergický na špatné zaostření (vadí mi i jen kousíček mimo), tak to možná posouvá moje názory směrem ke kategorii vyhraněných. Ale vrátím se ještě k tomu udržení AF bodu na subjektu - tohle moderní stroje fotografům ulehčují, když jim umožní použít nejen bod, ale i velkou zónu a přesto je stále zaostřeno správně.

Nicméně - mám v plánu se focení zvířat (zejm. portrétů, ale i pohybu) věnovat, tak se snažím i focení pro sebe dělat tak, jako bych fotil pro někoho, tzn. namyslím si lokalitu, počkám na slušné světlo a pak prostě fotím tak, abych přinesl ty fotky, o které mi jde. (když by člověk fotil zakázku, taky zákazníkovi pak neřekne "pardon, dneska mi to nevyšlo, sejdeme se zase příští týden"). S tou maximální přesností zaostření - s KP jsem tohle zvládl buď na středový bod, nebo na LV. Pohyb byl navíc spíš bonus, než že bych ho byl schopen nafotit spolehlivě. S X-T2 se to všechno změnilo a když jsem se naučil, jak na nastavení autofocusu (a možná byste se divili, ale dost uživatelů X-T2 vlastně neví, jak má tenhle foťák výkonný AF-C), je většinou velká radost s tím fotit (jsou i výjimky, samozřejmě). A hlavně - vymyslím si snímek a pokud to nějak nepokazím já, tak foťák mi to moc nekazí. Je to super. To všechno při 11 sn./s.

Aby bylo úplně jasno - nesnažím se hanit Pentax. Naopak. kdybych nepociťoval tu potřebu rychlejšího/přesnějšího ostření (zdůrazňuji na psy, kdo je seriózně nefotil, ten možná nepochopí), nikdy bych Pentax za jinou značku nevyměnil. Líbí se mi robustnost, ergonomie, stabilizace, obdivuji ty ryzí Petax skla od svérázných Limitedů po moderní FF skla (líbí se mi faktova 70-200 a třeba ta nová 50/1,4 mě obrazovou kvalitou nadchla), líbí se mi práce se šumem a celkově je mi Pentax velmi sympatický. Ale prostě na psy to není, musel bych pro tu přesnost fotit na LV a s některými psy je to o tak rychlém postřehu a zaostření (a to se bavím o portrétech), že dokonce i s Fuji 90/2 je to na hraně.

O eye AF-C, jak píše Lennyl, se ani nebavím, to je ještě vyšší liga (v tomhle hraje Sony první housle, ale uvidíme, co přinese X-T3) a pro portrétisty to musí být nádhera. Jeden v česku docela známý psotograf taky zkoušel Sony A7iii - ta "recenze" je taková všelijaká (vlastně ani moc za přečtení nestojí :) ), ale má tam někde za půlkou ukázku sekvence, jak mu foťák ve špatném světle ostřil na pohybujícího psa běžícího směrem k foťáku a chytajícího frisbee. A tu, myslím, není špatné vidět - https://www.ondra-uhlir.cz/2018/06/19/sony-a7-mark-iii/

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od marian_r » 27 srp 2018, 11:14

hilda4sea píše:Teď jsem nově po aktualizaci mého FW vyzkoušel jednu z novinek pro milovníky makrofotografie. Mohu nastavit délku kroku AF, zaostřit na začátek hmyzáka ...
PLS aký fotoaparát?

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od Klingo » 27 srp 2018, 11:32

Len na pripomienku Hildovi, je už oveľa lepšie riešenie - a to adaptér Techart http://techartpro.com/
Tento adaptér urobí aj z manuálneho skla autofokusové! Mám ho asi týždeň, čo som mal možnosť otestovať, tak funguje to bezvadne.Ostrenie je absolútne presné, povedal by som, že na a7II aj presnejšie ako s originálnymi sony sklami.Rýchlosť ostrenia na portrét dostačujúca,nelíši sa od originálu-teda nie výrazne.Jediné obmedzenie je,že sa ostrí výhradne fázovými bodmi. Tých je v dvojke od sony menej,trojla ich má oveľa viac a takmer po celej ploche. Pri prvom testovaní sonky s Lennylom, keď som adaptér nemal, občas napriek bodu umiestnenému presne na oko, bolo zaostrené na obočie. Až pri tejto redukcii som zistil prečo. Bod,zobrazený v hladáčiku má aj vo vnútri,aj na vonku okolo seba fázové body,dotýkajúce sa rámiku bodu ostrenia.Tie so čtandardným objektívom ale nevidno,iba s adaptérom. Takže sa občas stalo,že zaostrilo na fázové body na hornej hrane zobrazeného bodu. Teraz už mám presnosť ostrenia vychytanú a spolahlivú. V utorok potestujeme adaptér s Limetkami,Lennyl sa isto podelí s dojmami a výsledkom.
P.S.Samozrejme aj tento adaptér bol dôvodom na kúpu sonky,keďže pár sklíčok na pentax mám 135,85,16-fisheye
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 27 srp 2018, 12:44

Klingo:

To je skvělé, že stále přibývají adaptéry na MLC. Chtěl jsem lennyla potěšit, že si může skla adaptovat pro Sony, protože vím, jak má tu pentaxí klasiku rád a řízení clony v objektivu je lepší než na adaptéru. Novinky na Sony až tak nestíhám sledovat, protože ji nemám.
Kipon chce v říjnu dát na trh adapter EF-X s optickým členem, takže EF 85/1,2 bude mít reálný parametr 85/0.8.


marian_r:

Tuto funkci krokování AF má minimálně X-T2 (4.10) a X-H1 (1.11) po posledních aktualizacích FW. Jestli to implantovali ještě do X-PRO2 nevím.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 01 zář 2018, 19:36

Na trhu MLC bude těsno a živo. Po Nikonu uvede na trh novinku Canon. Dne 5.9. bude oficiálně představený Canon R s několika nativními objektivy. Za pozornost stojí jednak RF 50/1,2 a pak pracovní zoom RF 28-70/2 (ne to není překlep, opravdu s clonou f2).
Přes zimu bude velká mela mezi stávajícími výrobci a těžkou váhou Canikon o vánočního zákazníka.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od zirecek » 04 pro 2018, 11:45


Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od bedo. » 04 pro 2018, 15:29

Len to nie sú predaje vo svete, ale údaje o požičiavaných aparátoch a sklách z lensrentals.com (to je firma toho chlapíka, čo fotí Pentaxom K-1 :)).

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od zirecek » 04 pro 2018, 17:49

Aj, jaj. Jsem se unáhlil rychlou prací v mobilu. Díky za uvedení na pravou míru.

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj fotoaparátov vo svete

Příspěvek od hilda4sea » 05 pro 2018, 14:07

Nicméně, prodeje DSLR celosvětově klesají ve prospěch MLC. Tento trend postihl i ČR ve II. pol. 2018.
Příští rok, s nynějším vánočním nástupem nových výrobců a modelů, bude nepochybně znamenat další posílení tržní pozice MLC.
Zejména majitelé Canikon budou mít možnost při nákupu MLC použít bez finančních ztrát stávající bohaté příslušenství z jejich DSLR.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“