Fuji X

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Re: Fuji X

Příspěvekod maik » 19 čer 2018, 19:44

Jak jsem tak pochopil, prodejna fujifoto si vytvořila svého druhu fotografickou komunitu fujinadšenců. Kdybych pobýval kolem Prahy, možná bych se tam občas zastavil něco nového vyzkoušet a tak.
Fujifilm X-T2
Zeiss Touit T* 32mm f/1,8, Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod slivo » 20 čer 2018, 00:21

nic v zlom, je tu vela ludi co dava skusenosti so systemom, ktory pouziva, a tak to ma byt. len hilda tu dlhodobo copy-pastuje promo materialy fuji do prispevkov a ani sa neunuva to oznacit ako reklamu.
slivo
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod hilda4sea » 20 čer 2018, 06:42

Líbí se mi, když někdo začne invektivu uvozující větou "Nic ve zlém".

Bylo by dobré, kdyby si svůj názor napsal do Fujifilm Europe, třeba mi něco přihodí za tu reklamu. Jen tam prosím nepiš, že jsem uvedl jak Fuji není dokonalá a že firma cudně mlčí o životnosti závěrky.
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod cport » 20 čer 2018, 07:13

Uprimne, trosku mi v posledni dobe unikal smysl tohoto vlakna zde na foru. Ze zacatku si tu lidi obcas prohodili nejakou osobni zkusenost, nebo Jan67 zde popsal to, co nekteri zdejsi uzivatele chteli, nejakou tu zkusenost s novou X-T1. Tak nejak jsem citil, ze tu na to byla poptavka. Ale v poslednich mesicich to tu skutecne bylo o oznamovani nejakych novinek ze sveta Fuji ze strany Hildy.

Fuji jako system je mi sympaticky, sleduji ho, jsem v zasade taky Fujifriend, ale ze by me napadlo pravidelne chodit s novinkama od Pentaxu na jejich forum ...
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 21/3,2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod peppe » 20 čer 2018, 11:42

cport píše:Uprimne, trosku mi v posledni dobe unikal smysl tohoto vlakna zde na foru. Ze zacatku si tu lidi obcas prohodili nejakou osobni zkusenost, nebo Jan67 zde popsal to, co nekteri zdejsi uzivatele chteli, nejakou tu zkusenost s novou X-T1. ...

Naopak ja v tom zmysel vidim. Je to forum Pentax friends a snad hlavne o lludoch, ktorych bavi fotenie bez ohladu na znacku zavesenu na krku. Dozvediet sa takto rychle tolko zaujimavych informacii o inych systemoch moze pomoct pri rozhodovani sa o buducich investiciach. Nezda sa mi fer si to tu privlastnovat, naviac diskutuje sa to vo vlastnom vlakne. Ja to vitam. Klidne to tu peckujte informaciami, aspon sa tu nieco deje.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS

Příspěvekod st. » 20 čer 2018, 13:39

Taky to vcelku vítám, z česko-slovenských sleduju pravidelně jen zdejší pf a ephoto, a tady jsou i informace z praxe, to je super. V případě nezájmu je přece jednoduché vlákno ignorovat :D

A jestli bude mít fuji 2,8/8-16 mm... proti tomu bohužel 11-18 mm od pentaxu moc atraktivně nepůsobí, i když svou práci taky udělá. Pentax prostě ustupuje do pozadí, ale věřím, že jako výrobce kvalitních zrcadlovek se může v budoucnosti v tomto zmenšujícím se výklenku trhu udržet.

cport: kéž bys mohl pravidelně chodit s novinkami od pentaxu na jakékoliv fórum....
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod cport » 20 čer 2018, 14:37

st.: to je druha vec :)

Oba: no nejde o nejake privlastnovani, kdysi jsem to tu sam podporil, diskutovaly se tu prakticke veci. V posledni dobe (nez zacal maik resit prechod), to tu uz takove nebylo a pripominalo mi to forum na reklamni letaky :)

Me fotky na PFS.

cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod maik » 20 čer 2018, 15:04

st. píše:cport: kéž bys mohl pravidelně chodit s novinkami od pentaxu na jakékoliv fórum....

:lol:
Fujifilm X-T2
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod jasanek » 20 čer 2018, 15:06

8-16/2,8 vypada sice na prvni pohled hezky, ale pro me by mel jednu zasadni vadu... nemoznost nasadit sroubovaci filtr ;-) A ze to bude poradny macek (stejne jako 11-18) o tom zadna :-).
Pentax K-3, K-S2 + P DA 18-55 II; P DA 12-24; P DA 20-40; P DA* 60-250; P DA 35/2,4; P DA* 55; P D-FA 100 Macro; P DA* 200/2,8;
jasanek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod likelayk » 20 čer 2018, 22:18

Asi to bude různou úrovní tolerance jednotlivého soudruha.

Mně se, ač jsem háklivý na praní hřebů do hlavy, vůbec nezdá, že by tu kdokoli působil jako reklamní agent Fuji. Beru to tak, že Jan, Hilda a teď i maik (jako bývalí pentaxáci pozitivně vnímající toto forum)se prostě dělí radostí či uspokojením ze systému, který jak se zdá je funkční a praktický a kde uživatelé mají dobrý pocit z toho, že výrobci na nich, jak se zdá, záleží. Taky by mně to těšilo, kdyby Pentax o nás pečoval podobně jako Fuji o své zákazníky. V tomto přístupu je Fuji oproti Pentaxu na zcela jiné planetě. A pamatujme, že sdílená radost je dvojitou radostí :) :)

Takže za sebe kvituju pozitivně jak emocionální tak i informační hodnotu zdejších "fujistických" příspěvků. Rád si je čtu. A těší mně, že i toto vlákno uchovává korektní a věcnou úroveň diskuse tohoto webu. A jelikož o tom dumám, tak trochu lituju, že zde není adekvátní alfasedmičkové vlákno :)
likelayk
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod cport » 20 čer 2018, 23:11

likelayk: no nikdo ti nebrani to zalozit :)

Me fotky na PFS.

cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod zirecek » 21 čer 2018, 05:58

Zdejší vlákno si rád čtu. Vždy má uživatel možnost vlákno nečíst. Jsme hlavně technofilové, bo fotografové spíše fotí než klábosí.
Maximálně se web časem přejmenuje na FujiFriends.eu, :-).
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70, 70-200, TC
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod maik » 21 čer 2018, 09:42

Myslím, že Fuji je pro Pentaxáky zajímavé, protože má taky stále ještě příchuť alternativy, určité niky. Dokonce i do určité míry podobné ovládání. Jen Fuji má celkově výrazně lepší funkčnost autofocusu a více světelných skel. Zase ale nemá zatím moc dlouhých objektivů a je pro většinu sestav kvůli těm sklům dražší (někdo si možná Pentax seskládá dráž než Fuji, ale myslím, že většinou je to obráceně).

A teď jedna praktická zkušenost, které se tu cení asi víc. Utěsnění. Objektiv XF 90/2 je utěsněný proti prachu a vlhkosti. Utěsněný je tak dobře, že ačkoliv ho mám asi měsíc, pravidelně ofukuji a ve zvýšeně prašných lokalitách se nevyskytuji, už mám uvnitř smetí. Samozřejmě to nejsou nánosy bahna a na kvalitu obrazu to vliv nemá žádný, ale z principu mi to vadí. Jednou jedinkrát jsem s ním venku ostřil manuálně a myslím, že jsem tam ta prachová smítka objevil hned poté. Takže takové to je s weather resistance. Mimochodem, Zeiss Touit 32mm utěsněný není a ten je zatím křišťálově čistý :)
Fujifilm X-T2
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod st. » 21 čer 2018, 13:09

K tomu smetí: někde jsem četl názor, že smetí v utěsněném objektivu je spíš už z výroby a časem se dostalo na viditelné místo. Smetí by zvenku mělo proniknout hůř než voda, řekl bych(?).
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod hilda4sea » 21 čer 2018, 14:40

maik:

Uplatni to smetí jako reklamaci. Na SZ ti pošlu telefon a jméno, abych tedy nebyl šiřitelem reklamy.

PS: Sorry, ale vzhledem k tomu že jde o vlákno Fuji a maik řešil nějaké jeho otázky, tak jsem se snažil mu poskytnout nějaké info. Protože nejsem dobrý překladatel technické angličtiny, bylo nejjednodušší postnout odkaz.
Myslím, že i pro ostatní může být zajímavé, jak se snaží firmy obejít neprůstřelný patent Canonu na kruhový USM pohon AF. No, a lineární vícenásobný motor je jednou z fungujících možností.

Jako agent se dost flákám, protože aktivní jsem byl v červenci 2017, pak v něco září a v prosinci (SW pro PC a Klingo a jeho E3). Adapter Fringer v únoru 2018 a pak až od 14 května besedování ohledně záměru/nákupu maika.
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

PředchozíDalší

Zpět na Novinky a drby