Olympus E-M1

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Olympus E-M1

Příspěvek od Jan67 » 15 říj 2013, 14:54

Zastavil jsem se dnes u Škody, měli tam zrovna stánek s E-M1.
Je to pěkně udělaná mašinka, hodně se zlepšily prvky ovládání (zvětšily). S EFV bych asi nebyl úplně smířený ale nějak to funguje. ALE TA CENA! 40tis jen za tělo :shock:
A to je venku jen o 100USD dražší než K3, tj. 1399 USD.
Takže buďme ještě rádi, že tady šel K3 pod 30. Docela bych rád věděl, kdo si ten E-M1 za tu cenu koupí.

Jinak jsem byl svědkem, jak prodavač v tričku Nikon vymýval mozek nějakému zájemci o zrcadlovku. Tak jsem jen zaslechl, že prakticky existují jen dvě značky C/N, a že dle DXO marku není co řešit... Ke cti mu slouží jen to, že na začátku jasně řekl, že je zástupce N. Takže dokud Pentax nebude mít svýho člověka v těchto kšeftech, bude to dost težký...
Jan67

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od elho_cid » 15 říj 2013, 15:36

To mohl být Vojta, nebo Replikant. Člověk se na ně nemůže zlobit, tím spíš že je Nikon tak mizerně platí.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od duves » 15 říj 2013, 15:54

Jan67 píše:Zastavil jsem se dnes u Škody, měli tam zrovna stánek s E-M1.
Je to pěkně udělaná mašinka, hodně se zlepšily prvky ovládání (zvětšily). S EFV bych asi nebyl úplně smířený ale nějak to funguje. ALE TA CENA! 40tis jen za tělo :shock:
A to je venku jen o 100USD dražší než K3, tj. 1399 USD.
Takže buďme ještě rádi, že tady šel K3 pod 30. Docela bych rád věděl, kdo si ten E-M1 za tu cenu koupí.

Jinak jsem byl svědkem, jak prodavač v tričku Nikon vymýval mozek nějakému zájemci o zrcadlovku. Tak jsem jen zaslechl, že prakticky existují jen dvě značky C/N, a že dle DXO marku není co řešit... Ke cti mu slouží jen to, že na začátku jasně řekl, že je zástupce N. Takže dokud Pentax nebude mít svýho člověka v těchto kšeftech, bude to dost težký...
Nuž vyzera ten oly dobre. Marketing ako vidim maju riadny. Mne pripada, že ten snímač micro 4/3 je fajn vo vreckovom modeli E-P5/E-PL5. No aj tam treba počkat na pokles cien.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od duves » 16 říj 2013, 07:12

recenzia na ephoto:
http://www.ephoto.sk/fototechnika/recen ... ny-klasik/
napr.porovnanie velkosti s priemernou DSLR
Obrázek
Plusy a mínusy
+ grip
+ obrazová kvalita
+ automatické zaostrovanie
+ spracovanie, vodotesné a prachotesné prevedenie
+ hľadáčik
+ displej
+ focus peaking
+ vstup pre externý mikrofón
+ rýchle sériové snímanie, veľký buffer
+ WiFi
+ prepínač 1/2
+ rýchle mazanie záberov

- cena
- kvalita video výstupu Time Lapse
- prepínač ON/OFF na ľavej strane

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od Klingo » 16 říj 2013, 07:30

Ten obrazok je debilny,na dslr je nasadeny grip.Ak nasadis grip na olyho,razom bude pomer iny.Pani,mal som ho v ruke,odskusal som ho par hodin a aj ked olyho mam,tento by som nechcel.Dynamicky rozsah je proti k-5 mizerny a zasumene uz na 600 iso.Ale musim uznat,vypada lepsie ako sa s nim foti.Bol by dobry ale za polovicu predajnej ceny.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
kolista2
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od kolista2 » 16 říj 2013, 08:13

Jan67 píše:Zastavil jsem se dnes u Škody, měli tam zrovna stánek s E-M1.
Je to pěkně udělaná mašinka, hodně se zlepšily prvky ovládání (zvětšily). S EFV bych asi nebyl úplně smířený ale nějak to funguje. ALE TA CENA! 40tis jen za tělo :shock:
A to je venku jen o 100USD dražší než K3, tj. 1399 USD..
Vždyť Olympusák,co by nový model chtěl,si ho určitě nekoupí u Škody :-) ,ale na webu.
Jak píšeš,pořádný foťák se bez hranolu neobejde. :-)
těla:K10D+BG2,MZ-3
skla:20/2.8,24/2,35/2,A50/1.7,77/1.8,A135/2.8
zoom skla:Σ15-30/3.5-4.5,DA18-55, Σ24-70/2.8,F100-300/4.5-5.6

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od duves » 16 říj 2013, 10:53

Klingo píše:Ten obrazok je debilny,na dslr je nasadeny grip.Ak nasadis grip na olyho,razom bude pomer iny.Pani,mal som ho v ruke,odskusal som ho par hodin a aj ked olyho mam,tento by som nechcel.Dynamicky rozsah je proti k-5 mizerny a zasumene uz na 600 iso.Ale musim uznat,vypada lepsie ako sa s nim foti.Bol by dobry ale za polovicu predajnej ceny.
Martin, ten snimač je porovnatelny tak s D90. Je dobry, ale nie špičkový. Ano, je to drahe riešenie.


Jo a ta velkost. Asi to prehnali. Lebo s k-50 je to identicke.
http://camerasize.com/compare/#462,482

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od duves » 16 říj 2013, 13:40

Přijďte si osobně vyzkoušet nový Olympus OM-D E-M1!
http://www.om-d.sk/

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od lennyl » 16 říj 2013, 15:16

staci si pozriet realne fotky z toho olympusu v recenzii na dpreview.com.
JPG vystup uz aj na ISO-500 pokazi fotku. Ja viem, velkost snimaca m4/3 nepusti, ale taketo mazanice bez detailov nerobi snad ani za 1/3 ceny epl3/epl5.
to si kupi snad iba velky fanusik, alebo clovek co doluje obraz z RAWu, resp. netlaci nic vacsie ako 20x30.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od uray » 16 říj 2013, 15:23

S tím šumem to rozhodně nebude tak zlé. snímač 4/3 má 60% plochy APS-C. Větší rozdíl je meti rozdíl mezi FF a APS-C, kdy APS-C mají 42% plochy FF. Šum tedy +- odpovídá i tomuto při porovnání obdobných čipů a poměru rozlišení (nebo při ekvivalentní změně rozlišení).
E-M1 není konkurent E-M5 ale náhdara 4/3 DSLR. Nechápu, proč se snaží prodejci a marketing olympusu vytvořit jiný dojem. E-M1 je schválně větší, aby vyhovoval uživatelům DSLR 4/3, kteří na malé těla micro4/3 nadávají. navíc u E-M1 díky PDAF můžou konečně používat své drahé zuika na novém těle (funkční kontinuální ostření!). Já bych si ho taky nekoupil, leda že bych měl nějaký SHG objektiv :-) Sony FF se mi líbí, až bude za 30 tis se základním objektivem ... každopádně spíš řeším delší ohniska, 600mm na FF vůbec není levná záležitost, u formátu 4/3 není problém, i když chybí pevná ohniska (krom drahých 4/3 zuiko).

lennyl > si děláš srandu? já nechápu, na jaké fotky se díváš, ale na iso 800 vypadá jpeg E-M1 na dpreview podstatně lépe než třeba K-500
http://www.dpreview.com/previews/olympus-om-d-e-m1/9

Jpeg olympus opravdu umí.

S tím šumem to vidím tak, že iso 1600 na E-M1 je cca iso 3200 na K-500 (když porovnám rawy).
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (93.91 KiB) Zobrazeno 2785 x
Tím, že budu nadávat na ostatní výrobce si pentax nepolepší.
Naposledy upravil(a) uray dne 16 říj 2013, 15:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od lennyl » 16 říj 2013, 15:28

uray: ja sa nejdem hadat, ze ten olympus je zly, alebo ze si nenajde kupcov, poukazal som na vystup v JPG (byt si to moze kazdy vydolovat z RAW). pisal som o realnych fotkach, nie o laboratornom teste. za tu cenu za co sa predava si ja osobne kupim aps-c fotak.

http://masters.galleries.dpreview.com.s ... LNiOwkg%3d

kuk na plne rozlisenie a na rozpite detaily. A TO JE PANI VYSLEDOK SNAD ZHODNY S MODERNYM KOMPAKTOM S 1/1.7" SNIMACOM :)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od Alf » 16 říj 2013, 15:34

Olympus E-M1 je dost bomba, taky jsem se koukal po něčem menším, ale já bych asi zvolil Sony NEX -7 jednak je stejně kvalitní (možná o fous lepší) jednak je o 16 tis. levnější.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od duves » 16 říj 2013, 16:48

prečo mirrorless PEN micro 4/3
http://www.roebuck.sk/ (Karol Srnec - šefredaktor ephoto.sk)

Nikon 1 – systém postavený na fotoaparátoch s 1″ snímačom. Ten je bohužiaľ pre mňa nedostatočný. Práca s hĺbkou ostrosti je takmer nemožná, obrazová kvalita je na úrovni kvalitného kompaktu. A to mi nestačí.

Canon – na trh prišiel ako posledný, CSC berie ako nutné zlo a tak predtavil jediný fotoaparát a hŕstku netaujímavých objektívov. Asi ani skalní fanúšikovia Canonu si ho nekúpia.

FujiFilm – nádherné fotoaparáty, najlepší obrazový výstup, kvalitné objektívy. Teoreticky víťaz. Niektoré objektívy, práve tie čo chcem, sú ale pomalé v zaostrovaní. Nehľadám rýchlik čo sa vyrovná zrkadlovke, ale čo je moc, to je moc.

Sony – NEX-y sa mi páčia od začiatku. Druhý najlepší obrazový výstup. Chýba mi ale v portfóliu skutočne perfektný fotoaparát. Všetky su na mňa príliš moderné. Ale hlavne mi chýbajú v portfóliu lepšie objektívy. Nevedel by som vyskladť kompletnú zostavu objektívov.

Samsung – táto značka ma neoslovila. Nie žeby bola zlá, dokonca majú aj pár zaujímavých objektívov. Akosi ale cítim, že to nie je tradičný výrobca fotoaparátov.

Panasonic – vždy som vnímal ich fotoaparáty skôr ako dobre v snímaní videa. Dizajnom ma neoslovili, až do nedávna. Nový model GX7 je skutočne veľmi pekný, inovatívny, perfektne ovládateľný. K dispozícii je široká paleta objektívov.

Olympus – testoval som asi všetky modely. Rovnako ako Panasonic používa Micro 4/3 snímač, ktorý nie je až taký výkonný ako APS-C. Fotoaparáty vyrába ale veľmi pekné a naviac rýchle. Široká je paleta objektívov a niektoré sú skutočne vynikajúce.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od duves » 16 říj 2013, 17:12

Digitalní foto a testy PEN-ov
model E-P3, strana 82 podla časopisu, alebo strana 75 (podla pdf čítačky)
http://ulozto.cz/xm8atfSA/df98-pdf

model E-P5
http://ulozto.cz/xUaHReQT/e-p5-pdf

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Olympus E-M1

Příspěvek od uray » 17 říj 2013, 10:00

lennyl píše:uray: ja sa nejdem hadat, ze ten olympus je zly, alebo ze si nenajde kupcov, poukazal som na vystup v JPG (byt si to moze kazdy vydolovat z RAW). pisal som o realnych fotkach, nie o laboratornom teste. za tu cenu za co sa predava si ja osobne kupim aps-c fotak.

http://masters.galleries.dpreview.com.s ... LNiOwkg%3d

kuk na plne rozlisenie a na rozpite detaily. A TO JE PANI VYSLEDOK SNAD ZHODNY S MODERNYM KOMPAKTOM S 1/1.7" SNIMACOM :)
Link mi nefunguje, stejně nikdy nesoudím jen podle nějakého zmršeného snímku, protože fotku zmrší hlavně fotograf a navíc je ost povedených fotek z E-M1 na webech (blogy). "Laboratorní" testy vypoví dost o obrazové kvalitě, jsou tam dodrženy stálé podmínky pro všechny testované těla. Navíc mám praktické zkušenosti a dost fotek z GH-2 (rok používání) a E-M5 (taky rok) a pochybuju že E-M1 má horší výsledky i na iso 1600 není šum na A3+ prakticky viditelný. Ale myslím si, že si moc kupců nenajde. Ne za tuhle cenu. Kdyby přišel před 2 roky tak ano, ale teď je konkurence veliká stejně jako cena

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“