Pentax - drby a dalsi

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od lennyl » 18 led 2019, 17:45

no, tak to je na preferenciach kazdeho, ci by si zvolil za rovnake peniaze zrkadlovku alebo bezzrkadlovku s tym, ze by oba fotaky mali rovnake MPx, rovnaky pocet AF bodov a rovnako by presne ostrili.
mne by to bolo v tomto pripade asi jedno.

ale to sa nikdy nestane. v pripade Pentaxu uz toboz nie.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od portvis » 18 led 2019, 19:18

keby bolo všetko rovnaké tak si človek vyberie asi bezzrkadlo kedže by bolo určite ľahšie ... hľadačik by nehral rolu kedže na K1 je ostenie spoľahlive tiež len cez ostrenie na tvar cez živý náhľad :D
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od hilda4sea » 18 led 2019, 20:09

Absence celého modulu zrcadla, včetně senzoru AF otevírá téměř neomezené možnosti pro FW v kombinaci s duálními (hybridními) diodami snímacího čipu. Jasně to dokazuje příklad dřívějších Fuji druhé generace, kdy na konci životního cyklu modelu se po několika aktualizacích FW přeměnil původní model v. 1.00 na foťák v. 4.00 s úplně jinou nabídkou funkcí včetně několika násobného nárůstu počtu ostřících bodů, rozšíření časů závěrky, lepšího videa a schopností AF. Přitom to bylo stále stejné železo. Vše bylo dosaženo jen pomocí vývoje SW. Další update FW ukončil až příchod III. generace. Už to je víc, jak 4 roky co fotím s MLC a vývojový skok bych přirovnal k rozdílu mezi MB 1000 a Superbem.

Současné top modely bezzrcadla už klasická DSLR v ničem nepřekoná, protože výrobci začali do těl osazovat nejen nej... čipy, ale také velmi výkonné procesory, které zvládnou nejen datové toky obrazů, ale i AF-C. Pokud jde o EVF, tak nemám zkušenost s nastavením a velikostí u Sony, ale X-T3 má velikost obrazu v EVF, která je větší než pohled do hledáčku D5 a Dx. Při současném rozlišení a odezvě je používání EVF komfortní, jak s bleskem ve studiu, tak na zasněžených horách. Trend je jasný a výrobce, který nebude mít v nabídce MLC nemá moc šancí do budoucnosti.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od lennyl » 18 led 2019, 20:53

raz som bol za Klingom, chcel som si vyskusat jeho Sony A7II, dnes je to uz pomerne lacny 24MPx FF, ktory je stale pre urcity typ fotenia plne dostacujuci. bol som zvedavy hlavne na ostrenie, kedze som mal vtedy uz Pentax K-1 II, ktory oproti K-1 mal naozaj realne lepsie ostrenie, kazdemu, komu som dal do ruky K-1 II, tak okamzite povedal, ze je to dost rozdiel - AF ide na prvy krat bez docukavania a presne. na stredovy AF bod.

spat k pointe. vtedy som s Klingom fotil kvet, mal som FA43/1,9 Limited a on lacny plastak FE50/1,8 za 200e.
moja K-1 II nebola zrazu schopna na stredovy AF bod ani opakovane presne zoostrit z blizka na ten kvet. ten stary model Sony A7II s lacnym plastakom to daval snad vzdy presne.
...to bol asi posledny klinec u mna pre K-1 II. byt ten fotak perfektne ostril na hocico kde som namieril, aj v ZOO, aj na motorky na AF-C, na stredovy AF bod.
ale z nicoho nic to zrazu neslo. nechapem preco.

na druhu stranu poznam aj osobne vela ludi, co maju Pentax a vsetko im ide dobre, niekto ale nema svetelnejsie skla. alebo dokonca vela ludi ostri iba manualne s filmovymi objektivmi.

myslim si, ze Pentax nevymeni za iny fotak aj keby bol pozlateny ten, kto ho pouziva tak ako potrebuje a ma rad opticky hladacik. pretoze to cumenie na displeje mame vsade nonstop, na mobil cumime, na telku cumime, v praci cumime na monitory, v aute cumime na navigacie...

ked uz sme v takomto kecacom vlakne, nie je nahodou kompakt s pevnym objektivom ako je Pentax GRIII vlastne bezzrkadlovka ? tym padom by nemal byt problem pre RICOH technicky vyrabat aj bezzrkadlovky nie ?
...ina otazka by bola osadenie objektivov, ale mohli byt zachovat to, ako to fungovalo na K-01, nie?
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od Jan67 » 18 led 2019, 21:03

Kladu si otázku, jestli je vůbec teoreticky možné aby Pentax s tímto managementem přežil. Škoda že je Ricoh všechny nevyhodil. Pro záchranu hovoří stále velké množství K skel. Ale nová generace sáhne po MILC. Uvedením obou canikonů se to zlomilo a oni si v klidu budou valit nová skla. Nakonec pro ně je to ideální situace, udělali si nový trh. Dnes už těžko něco funguje ze sentimentu. Možná to nějak setrvačně pojede ale čekat pak velký vývoj asi nelze.
Je to jako u finančních trhů. Zde to je investice do skel a to si každý bude rozmýšlet když se všude vedou takové úvahy. A nastoupí negativní spirála.
To že se s tím dá dobře fotit už nepomůže.
Leda by nastala nějaká podstatná změna.





Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk


Jan67

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od MaraM » 18 led 2019, 21:08

Já se fakt bojím, že nemají lidi. Objektivy různě upozaďují a upřednostňují. Začít dělat MLC by pro ně přineslo podobné problémy jako uvedení FF. Znovu takový "razantní" krok, v krátkém časovém úseku, by možná neunesli.

Navíc technicky vytvořit tělo, k tomu redukci na současné skla, která prodlouží vzdálenost od čipu, bude asi to nejmenší. Na to by aspoň ty lidi měli, byť možná omezené množství. Ale začít tvořit novou SW platformu, vyhodnocování ostření, patrně dost složité algoritmy... bojím se, že na to foto firma není úplně stavěná.
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
Atrej
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od Atrej » 18 led 2019, 21:16

same katastroficke scenare :) ved uz davno fotite inymi znackami, viac vas bavi vyplakavat a tato negativita...
lennyl: ja by som ten kvet s k1 a 43limited urcite trafil bez problemov, dajte radsej do galerie fotky co sa s pentaxom urcite nadaju nafotit, z ktorych nam padne sanka :wink:
ked si kupim najlepsiu fototechniku budem mat automaticky aj najlepsie fotky?

kamarati najlepsiu fotovybavu mam aj tak ja :lol:

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od Jan67 » 18 led 2019, 23:55

Myslel jsem, že to jsou úvahy o budoucnosti značky a ne o umění. Vždyť přece víš, že to spolu nesouvisí.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Jan67

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od bedo. » 19 led 2019, 06:55

MaraM: Ricoh všetky potrebné technológie má (vo videu možno trochu zaostáva), ale nemá vôľu. Na jednej strane ich chápem, bol to Pentax, kto vymyslel zrkadlovky ako ich poznáme dnes, teda je v tom určite aj nejaký sentiment, ale na druhej strane sa neviem zbaviť dojmu, že zrkadlo je prežitok, lebo dnešné digitálne hľadáčiky už poskytujú lepší obraz (väčší, jasnejší atď.), ako dnešné optické hľadáčiky (aj keď na MX sa ešte stále nechytajú :)). Preto ma zaujímalo, koľko ľudí by si ešte stále vybralo zrkadlo, teda či pre neho existuje nejaký trh.

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od Jindras » 19 led 2019, 09:03

Je to jako s auty,jsou automobilky,které chrlí nové a nové modely,všude jsou jejich reklamy,v TV,bilbordy. Pak automobilky,které jsou malé a mají nový model jednou za pár let. A mají své příznivce a fajnšmekry. A jsou lidé,kteří pořád mají 30,40let svého miláčka. A pak ti,kteří MUSÍ mít to nej,nej.,musí mít Kiu,Mercedes,BMW,...masovku. Nebo v Hi-Fi.Jsou masové značky a pak maloobjemové. Nebo....u všeho. U Pentaxu se pořád kritizuje video. Já osobně ho nikdy ještě nepoužil. Nezajímá mě. A budoucnost Pentaxu? Dokud ho budeme mít rádi,tak bude. Možná nastane doba,kdy nebude ani Canon,ani Nikon,Sony,Fuji,ani Pentax a bude jen jeden výrobce. Proč bych měl kritizovat Pentax a pořád ho mít? Proč tedy nekoupit Nikon,C.........???Co vás tedy u Pentaxu drží a proč? Vždyť ostatní výrobci mají 2 nová těla ročně,mají nové a nové objektivy každý rok,mají velkou reklamu,tak proč máte Pentax? Proč?
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od bedo. » 19 led 2019, 09:20

Používali sme ho desiatky rokov a prirástol nám k srdcu, napríklad?

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od lennyl » 19 led 2019, 09:23

alebo mne sa paci vystup z Pentax objektivov vseobecne (z FA Limited rady viac)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od Jan67 » 19 led 2019, 09:43


Jindras píše:Je to jako s auty,jsou automobilky,které chrlí nové a nové modely,všude jsou jejich reklamy,v TV,bilbordy. Pak automobilky,které jsou malé a mají nový model jednou za pár let.
Já měl takto rád Saab. Inovátorská firma. Existuje vůbec ještě?
Nestačí mít rád. Je nutný kupovat...



Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Jan67

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od hilda4sea » 19 led 2019, 10:00

Pentax jsem prodával jen velmi nerad, protože se mi prostě líbil a pokud bych ho potřeboval jen na focení pro zábavu s možností si vybrat, kde, za jakého světla a co fotit, tak by určitě byl pořád u mně v šuplíku. Jenže... ve složitých světelných podmínkách divadelní/koncertní scény jsem nakonec dostal až k používání áčkových skel a trap focusu, protože AF byl velmi nespolehlivý. Pak už jsem na to neměl nervy a tím se naše cesty rozešly. Přece jenom, když člověk podepíše smlouvu o dodání fotografií, tak nemůže řešit technické záležitosti na úkor práce. Těžko mohu požádat během představení třeba paní Sedláčkovou, aby to zahrála ještě jednou, protože mi to nevyšlo. To by se mnou rychle zametli.

PS: Když SAAB patřil do GM a už to s ním šlo z kopce, tak vyslali financial controller do Švédska. Na letišti na něj čekalo "koncernové auto", čili SAAB. Pán s hrůzou zjistil, že si neumí ani zapnout navigaci, protože vše bylo řešeno originálně - ve stylu SAAB. Jeho finanční zpráva byla jedním z hřebíků do rakve automobilů SAAB. Jinakost se dnes udrží na trhu, jen když je dost "jinaká" a jsou lidé, co jsou ochotni za to zaplatit. jako třeba za Morgana nebo Leicu.
Naposledy upravil(a) hilda4sea dne 19 led 2019, 10:47, celkem upraveno 1 x.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
rasko
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od rasko » 19 led 2019, 10:01

Mě osobně u Pentaxu velmi vyhovuje malá velikost objektivů(Limited) a výstup z nich.Samozřejmě i výstup z těl,.Z K-10,K-5 a teď i u K-3 je na parádní úrovni.Když se dívám na velikost ,často i cenu skel a někdy i těl u jiných výrobců, zatím nemám potřebu a ani vlastně nejsem ochotný od Pentaxu odejít.Takže malá velikost,přijatelná cena a skvělá kvalita výstupu!To jsou hlavní důvody,proč jsem u Pentaxu a proč jsem zatím nepřešel k systému jinému.
Sony A7R V
Sony E 18-135 +200-600 G+FE 90mm f/2,8G Macro+Zeiss Batis 18/2,8+85/1,8+135/2,8 Sonnar T*+Voigtlander 10/5,6+15/4,5+21/1,4+35/2+50/2+7ARTISANS 7,5/2,8 Fisheye+Tamron 28-200/2,8-5,6

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“