Novy SAFOX IX+

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Novy SAFOX IX+

Příspěvek od CyberSammy » 11 kvě 2010, 23:57

Povodne som chcel byt OT v inej teme, ale nakoniec som zalozil novy thread. SAFOX IX+, ktory bude predpokladam v novych DSLR od Pentaxu ma "vyoptimalizovanu" opticku cestu(podla vyjadreni Pentaxu). Tzn. ak ten SAFOX bude aj pouzivat doterajsie senzory 9 cross, 2 vertical(co bude) a na nich nebude ziadna zmena, tak Ta nova opticka cesta mu dost pomoze. Ak zmenili pomer priepustnosti hlavneho zrkadla a zvacsili o trocha sekundarne AF zrkadlo(alebo ho potiahli vysokoreflexnou vrstvou) a optimalizovali mikrososovky v samotnom AF senzore(aby pohlcovali menej svetla), potom sice hladacik bude tmavsi, ale AF uz nebude slepe v horsom svetle. Ak k tomu pridame senzor farby svetla(+) a rychlost AF v K-7, plus nove algoritmy(sposob vyuzitia ostriacich bodov), potom tento novy SAFOX bude docela zaujimavy a aj presny. Nebude o moc rychlejsi pri dennom svetle od terjasieho SAFOXU(limitacia AF motora v tele a SDM v objektivoch), ale bude sa viacej chytat v horsom svetle a bude v nom aj o dost zivsi(mikroposuny). AF tracking od toho neocakavam, predpokladam, ze bude +/- na rovnakej urovni ako je teraz(limitacia algoritmov a CPU vykonu). Novemu SAFOXU by prospel aj vacsi CPU vykon fotaku, lebo mam dojem, ze dost od neho zavisi rychlost spracovania udajov z AF(na K20D/10D ten vykon chyba, K-7 neviem) a teda aj flexibilita samotneho AF systemu. Dufajme len, ze Pentax to tentoraz nepokafre, lebo potom bude ozaj uz len pre krajinkarov. Podla nedavnych prehlaseni niekoho z Pentaxu ma byt pre Pentax rok 2010 prinosom a vyzvou, pretoze chcu sa rozsirit, byt vacsi a okrem 645D maju uviest na trh nove DSLR nizsej a strednej triedy(koncept K-x a K-m konci, ma to byt nieco blizsie K200D a mirrorless fotak), ale koncom roka chcu predstavit aj prolevel DSLR triedy vyssej ako je K-7. Toto vsetko by malo byt sprevadzane uvedenim novych SDM skiel na trh. Tak nechajme sa prekvapit. Pred uvadzanim noviniek sme vsetci vacsinou optimisti, ale po uvedeni zistime, ze Pentax je skor konzervativnou a kontroverznou znackou. Co myslite ako to bude v tomto pripade?
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 12 kvě 2010, 00:11

Myslím, že teoretizovat nemá smysl.
Zástupci Pentaxu nic neřekli, jen vyhýbavě odpovídali na hloupé otázky. Od chvíle, co se vedení ujala Hoya, tak si pod pokličku koukat tolik nenechají.
A je to dobře, protože K-systém už není v plenkách a je komerčně úspěšný ve své stávající podobě. Není třeba vodit někoho za nos a slibovat co bude za rok, nebo za dva.
Je dost lidí, kterým vyhovuje, jak je to teď. A nebo nevyhovuje, ale vědí, že za plotem pro ně zelenější tráva není.

Uživatelský avatar
Bukic
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 141
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Dubnica - Brno

Příspěvek od Bukic » 12 kvě 2010, 09:00

Fakt nema zmysel teoretizovat, kym nevymyslia poriadny AF, tak K10 nemenim. A uz vobec nie za C alebo N, tie maju tiez dost svojich problemov. U Pentaxu uz nadostatky poznam a viacmenej ich viem eliminovat. Inu znacku by som musel zas pracne skumat a to sa mi rozhodne nechce. Onedlho pribudne dalsie sklicko a budem mat vystarane... naco spekulovat.

Za plotem trava zelenejsi neni. :)
K10d; Pentax A 50/1.7; Sigma 30/1.4DC EX; Pentax SMC A 135/2.8; Cosina 70-210/4; Sigma EF-53 DG SUPER :-)

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od bobo2 » 12 kvě 2010, 14:39

bukic:...takže Sigma alebo Tamron???

Uživatelský avatar
Miho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 354
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miho » 12 kvě 2010, 15:29

Ak som to správne pochopil, tak to (+) v označení AF systému je len senzor farby svetla? Aj keď sa mi nezdá, že by ten jeden senzor celý zaostrovací systém kopol takým spôsobom dopredu, dôležité je že pri fotení športu mi
s K10+200/2,8 vyšla každá tretia-štvrtá fotka ostrá a s K7 s tým istým sklom každá jedna. (mám na mysli zhodné situácie, keď sa objekt približuje smerom ku mne)
RICOH GR + GW-3 (18,3 /2,8 , 13,7/2,8)

Uživatelský avatar
Bukic
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 141
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Dubnica - Brno

Příspěvek od Bukic » 12 kvě 2010, 21:53

bobo2 : :) Ale nie... Mal som 16-45 a neuvazene som ho predal, ale casom som si to vyjasnil a vidim to na 12-24 z Ameru. Trochu ma trapi ta svetelnost, ale na turistiku nema chybu, pre vsetko ostatne mam tu sigmu 30/1,4. Co dodat? :wink:
K10d; Pentax A 50/1.7; Sigma 30/1.4DC EX; Pentax SMC A 135/2.8; Cosina 70-210/4; Sigma EF-53 DG SUPER :-)

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 13 kvě 2010, 13:08

Miho píše:Ak som to správne pochopil, tak to (+) v označení AF systému je len senzor farby svetla? Aj keď sa mi nezdá, že by ten jeden senzor celý zaostrovací systém kopol takým spôsobom dopredu, dôležité je že pri fotení športu mi
s K10+200/2,8 vyšla každá tretia-štvrtá fotka ostrá a s K7 s tým istým sklom každá jedna. (mám na mysli zhodné situácie, keď sa objekt približuje smerom ku mne)
Ano "+" znamena len pridany senzor farby svetla. Rychlejsie AF v K-7 hlavne zabezpecuje vacsi vypoctovy vykon K-7, tym padom sa minimalizoval "lag" po stlaceni spuste a zrychlili sa reakcie fotaku a navyse optimalizovane AF algorytmi. Novy SAFOX bude mat navyse optimalizovanu opticku cestu a mozno este nejake kozmeticke zmeny, ktore by mu mali napomoct.
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“