Canon EOS 550D - 18mpix; iso 12800...

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 17 úno 2010, 17:50

nevidim dovod prechadzat na inu znacku koli FF. Zivotne ju nepotrebujem ale urcite by som hned taky pentax kupil.

Z FF mozu byt smutni C a N jedine ked nepouzivaju adekvatne skla koli ich cene ;) v tomto ohlade si myslim ze by mal pentax navrch. FA objektivov je kopec a su velmi kvalitne.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 17 úno 2010, 18:06

...mohu malý postřeh.. či pocit....

když to tu tak pročítám... ani by mě nepřekvapilo, kdy by K7 a do jisté míry i K-x dokázala s kvalitním sklem Ltd či STAR a samozřejmě s úpravou pro digi, vykouzlit minimálně srovnatelnou fotku (a teď kacířsky napíšu něco, za co asi budu popotahován :-D))) ) či dokonce lepší, než FF konkurence sice s FF sklem, ale neadekvátním... chci říci, že pořízení 5D(mkII) či D700, ale nasazení "levných" skel celý efekt a výhody FF degradují a za nemálo peněz by se mohlo stát, že ASP-C s kvalitním sklem (samozřejmě se tu až podbízí K7 s DA*16-50, DA*55 či DA*200 nebo některá DA Ltd skla, kdy se cenově pohybujeme na hladině ceny samotných základních FF těl od C a N) by se jim mohlo i postavit... prosím.. teď porovnávám situaci, kde není potřeba řešit malou intenzitu světla a focení akčních záležitostí....

....nojo, zase cvok fjo tu masíruje stáj Pentax....

...ale řeknu vám něco... Nikon D700 je pro mě best value tělo bez ohledu na značku, cenu... jenže.. nejen, že nevím, kde všude bych musel hledat schovaná prasátka, ale bohužel bych neměl ani na ta adekvátní skla....

....takže někde v koutku duše si hýčkám naději, že Pentax přijde s něčím, co smete z mého pomyslného piedestalu D700 a hrdě zabere jeho místo a přitom bych si dokázal i představit, že bych nemusel do banky mimo otevírací dobu, abych ho zaplatil...
Pentax

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Příspěvek od strecha » 17 úno 2010, 18:25

bigfoot píše:nevidim dovod prechadzat na inu znacku koli FF. Zivotne ju nepotrebujem ale urcite by som hned taky pentax kupil.

Z FF mozu byt smutni C a N jedine ked nepouzivaju adekvatne skla koli ich cene ;) v tomto ohlade si myslim ze by mal pentax navrch. FA objektivov je kopec a su velmi kvalitne.
Myslim ze ta velikost cipu je podobne jako sum a ISO hodne precenovane...je to takova dvousecna zbran. Na jednu stranu je mozna si vice pohrat s hloubkou ostrosti, ale zase na nadruhou stranu je potreba vice priclonit oproti cropu, kdyz chci ziskat stejnou HO...tim padem potrebuju vice svetla, coz musim kompenzovat vyssi citlivosti,...

Myslim ze mnohdy dulezitejsi je spise rychlost fotaku, spolehlivost, ovladatelnost,...coz podle me posouva telo do vyssi tridy. Jsou to sice zlomky sekundy, ale jsou take trochu rozdili v rychlosti zaverky, zrcatka,...coz nekdy muze byt docela problem (viz X-sync)

Pokud uz dokazal jednou vyrabet Pentax profi tridu v dobe kinofilmu, tak myslim ze je i trochu realne se toho znovu dockat i v digitalni dobe...

Jen by me zajimalo, proc neni uz konecne rychlejsi synchonizacni cas, kdyz mel Pentax u profi stroju rychlost 1/250, tak myslim ze v mensim provedeni a se stejnou rychlosti by mohl produkovat cas 1/375 (ciste teoreticky)
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ggrand » 17 úno 2010, 19:32

uray: to si pletes, abys dostal ekvivalent APS-C 200/2,8, tak si na fullframe nasadis 300/4. Pak se teprve da porovnat hloubka ostrosti. Expozicne to sice nevychazi, ale vetsina FF cipu ma minimalne o 1EV pouzitelnejsi vyssi ISO, takze i takto se to brat za vyvazene. Jedine, co je teda minus je -1EV pro AF senzory.

Dal nevim, kde berete, jak jsou Pentaxi objektivy super na digitalnim fullframu. Kdo to opravdu zkousel? Treba spousta Nikkoru mela na kinofilmu vybornou povest, ale i na ridkem cipu D700 proste nejsou to co byvaly.

Problem porovnani DA objektivu s nejakyma FF vidim vtom, ze vetsina pevnych skel je hodne starych a nekonstruovanych pro dnesni potreby. Podle me, kdyby se vyrobily FF objektivy technologiemi a znalostmi stejnymi jako jsou udelane DA,tak si muzou konkurovat. Prece jenom vyvojde stale kupredu, tak by bylo blbe, kdyby objektiv o 15 let mladsi nebyl lepsi.

Skoro vsichni tu vidite fullframe jako neco vyssiho atd, ale ja to vnimam jenom jako navrat. Navrat k vyzkousenemu. Prece APS-C vznikl jako z nouze ctnost,protoze driv nebyl nikdo schopny udelat FF cip za rozumne penize(ani dneska to neni idealni)

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ByWondra » 17 úno 2010, 21:11

ggrand píše: ...
Dal nevim, kde berete, jak jsou Pentaxi objektivy super na digitalnim fullframu. Kdo to opravdu zkousel? Treba spousta Nikkoru mela na kinofilmu vybornou povest, ale i na ridkem cipu D700 proste nejsou to co byvaly.

Problem porovnani DA objektivu s nejakyma FF vidim vtom, ze vetsina pevnych skel je hodne starych a nekonstruovanych pro dnesni potreby. Podle me, kdyby se vyrobily FF objektivy technologiemi a znalostmi stejnymi jako jsou udelane DA,tak si muzou konkurovat.
...
Moje zkušenost je taková, že pokud vidím fotky z manuálů na digi jiných značek, většinou je to na fotce nějak poznamenané, kdežto z pentaxu a manuálů lezou naprosto úchvatné věci. Navíc aspoň s Canonem se s manuály ostří spíše pokus-omyl.

Kolega co mě přived k Pentaxu měl takový názor (nevím, do jaké míry podložený), že P. má jako jediná značka na digitálech pořešené použití starších skel na digi (šlo o nějaké odlesky od čipu) a to ne proto, že by ostatní neuměli, ale proto, že ostatní chtějí donutit ke kupování nových skel. Navíc jsou i dost staré kousky s smc se srovnatelnou kvalitou těch dnešních.

Navíc i současná FF skla od C mě na aps-c docela zklamaly, vzhledem k výsledkům testů. Čekal jsem, jak mi třeba 70-200/4 IS vyrazí dech, ale když jsem viděl foto z 50d, přišlo mi to docela slabý (na to jak o něm všude básnili). Ale pak jsem kouknul na nějakou fotku myslím z 5D a ta už byla super. Ale nemělo by to být naopak? Na mě z toho jde pocit, že až přijde doba, kdy bude mít FF srovnatelné rozlišení např. s K-7 (hustotou), budou muset lidi kupovat nějaká inovovaná skla, aby to plně využili. A třeba budou majitelé současných DA, které pokryjí FF, vysmátý, protože už teď jsou na to rozlišení dělaný.

musím zkouknout nějaký fotky z 7d na FF sklech
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ggrand » 17 úno 2010, 22:44

ByWondra: uff tak to zni jako pekna pohadka...

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ByWondra » 17 úno 2010, 23:21

ggrand píše:ByWondra: uff tak to zni jako pekna pohadka...
8) :wink:
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 18 úno 2010, 08:43

fjo píše:
když to tu tak pročítám... ani by mě nepřekvapilo, kdy by K7 a do jisté míry i K-x dokázala s kvalitním sklem Ltd či STAR a samozřejmě s úpravou pro digi, vykouzlit minimálně srovnatelnou fotku (a teď kacířsky napíšu něco, za co asi budu popotahován :-D))) ) či dokonce lepší, než FF konkurence sice s FF sklem, ale neadekvátním...
Podle me nejde u FF ani tak o kvalitu fotky co se tyce ostrosti atd. Fotka 30x45 je z cropu velmi kvalitni a rekni mi kdo z nas tiskne vetsi fotky? Obcas neco mozna, ale malo...
Pro me ma FF jedinou vyhodu a to mala hloubka ostrosti na siroka ohniska. Rozdil 1,5 crop je proste strasne znat a nejde dohnat svetelnejsimi skly. Je rozdil fotit portret na ohnisko 24mm a treba clonu 2 u FF a na 16 mm u APSC. To by clona musela byt ja nevim kolik ale urcite min jak 1 :). Tadyto by byl taky asi jediny duvod proc bych si FF kdyz by stala rozumne penize ais koupil. Otazkou jsou skla. Na FF jsou drazsi a nevim jestli by mi to za to stalo...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 18 úno 2010, 09:05

Obecně vzato FF dělá fotky i více kontrastní ... není zapotřebí dohánět kontrast v PC .. nebo aspoň ne tolik. A ještě k rozdělování skupin - včera jsem s jednou fotografkou - myslím že skoro profi - canonistkou ( Canon 5D Mark I s velice slušnou výbavou ) probíraly problém značek a skupin ... její slova : " Můj sen je středoformát 6x6... " Když jsem naznačil že Pentax něco podobného chystá, tak řekla že v tom případě jde pryč veškeré vybavení Canonu a není problém jít do Pentaxu... a další její slova - focení je radost a je jedno čím, hlavně jak :)
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“