Ceny

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
zelovoc
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Ceny

Příspěvek od zelovoc » 01 pro 2009, 10:04

Ahoj. len tak na porovnanie US vs UK. australia v prispevku nizsie je este lepsia.

http://forums.dpreview.com/forums/readf ... d=33839847

pred tym som sa bol pozriet na pentax.sk a z tych cien som skoro odpadol. esteze som lezal. vsetko lepsie aspon 500EUR, vedel som aj predtym ze pentax zdrazil ale je to este vobec predajne? takuto politiku nemienim podporovat :cry:

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
aes
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 582
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blava - DNV

Příspěvek od aes » 01 pro 2009, 10:23

Tak to sme na tom viaceri podobne. Tak to bud kupujem sekace, alebo not-Pentax prislusenstvo. Naviac je zarazajuce, ze pri cenach PX sa nemozes uz spolahnut na kvalitu a spatnu kompatibilitu a casto su s ich prislusenstvom rovnake problemy ako so Sigmou a Tamronom.
Chcel by som byt viac loajalny tejto znacke, ale jednoducho to v sucasnosti nejde.
K10D + 18-55/3.5-5.6, Sigma 10-20/4-5.6, Tamron 28-75/F2.8, PX 55-300 4-5.6
http://picasaweb.google.sk/aesace ,
http://albums.photoonweb.com/aes/

Uživatelský avatar
zelovoc
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od zelovoc » 01 pro 2009, 10:59

aes píše:Tak to sme na tom viaceri podobne. Tak to bud kupujem sekace, alebo not-Pentax prislusenstvo. Naviac je zarazajuce, ze pri cenach PX sa nemozes uz spolahnut na kvalitu a spatnu kompatibilitu a casto su s ich prislusenstvom rovnake problemy ako so Sigmou a Tamronom.
Chcel by som byt viac loajalny tejto znacke, ale jednoducho to v sucasnosti nejde.
najlepsie je, ked si uvedomis, ze sa Px profiluje ako znacka pre hobbyfotografov a ked pozries na tie ceny tak si myslis, ze mas profi znacku.
ach. dufam, ze to coskoro zmenia.

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1443
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordoz » 01 pro 2009, 13:30

TO fakt nechapem, je to klinec do rakvy
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od cunesk8 » 01 pro 2009, 14:05

o co ide? vzdyt pentax zdrazoval uz v kvetnu.
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
aes
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 582
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blava - DNV

Příspěvek od aes » 03 pro 2009, 08:07

Tymi cenami sa dost deformoval aj trh s objektivmi z druhej ruky: Ked si niekto pred tromi rokmi kupil napr PX FA 50/1,4 , dal zan asi 6000( Kc/Sk), zatial co dnes ho pouzity, doskrabany s prehladom preda za 6500, kedze novy uz stoji asi 12000 (Sk). A naviac nic lepsie ani nevyrobil, co by ludi motivovalo sa poohliadnut po novom skle. Preto, ako sa spomina v inej diskusii tuto, dost vela objektivov pre PX sa predava prave od inych vyrobcov a tym PX sam seba ochudobnuje a aj svojich fanusikov.
K10D + 18-55/3.5-5.6, Sigma 10-20/4-5.6, Tamron 28-75/F2.8, PX 55-300 4-5.6
http://picasaweb.google.sk/aesace ,
http://albums.photoonweb.com/aes/

Uživatelský avatar
BiG FooT
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od BiG FooT » 03 pro 2009, 11:18

U Kanonu byste za výbavu zaplatili stejně ještě víc, takže je Pentax stále relativně "hobby":)

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od cunesk8 » 03 pro 2009, 11:31

aes píše:Tymi cenami sa dost deformoval aj trh s objektivmi z druhej ruky: Ked si niekto pred tromi rokmi kupil napr PX FA 50/1,4 , dal zan asi 6000( Kc/Sk), zatial co dnes ho pouzity, doskrabany s prehladom preda za 6500, kedze novy uz stoji asi 12000 (Sk). A naviac nic lepsie ani nevyrobil, co by ludi motivovalo sa poohliadnut po novom skle. Preto, ako sa spomina v inej diskusii tuto, dost vela objektivov pre PX sa predava prave od inych vyrobcov a tym PX sam seba ochudobnuje a aj svojich fanusikov.
jako pentax do kvetna mel nejlevnejsi objektivy. jako to ste si mysleli, ze to tak zustane naporad, jeste kdyz si k tomu nejaci blbi vymysli financni krizi, tak se neni cemu divit, ze to slo nahoru. V dnesni dobe neni problem si neco dovezt z ameru.
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
aes
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 582
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blava - DNV

Příspěvek od aes » 03 pro 2009, 13:11

BiG FooT píše:U Kanonu byste za výbavu zaplatili stejně ještě víc, takže je Pentax stále relativně "hobby":)
..velmi relativne..C&N si to mozu dovolit pri takej sirokej uzivatelskej zakladni. Ti co na to maju a myslia to s fotenim vazne, kupia si profi vybavu, ti co na to nemaju prachy ale maju schopnosti alebo jednoducho ich to bavi, nakupia u tretej strany(Sigma,Tamron,Tokina), a zvysok sa spokoji s tym, ze ma zrkadlovku, pretoze na nete alebo od znamych poculi, ze jedine C&N su naozajstne fotaky..
Takze C&N si svoje pozicie upevnia.

Px v tomto suboji prebral v sucasnosti ulohu konkurenta len v oblasti zaciatocnickej techniky. A ludia co si kupia PX K-x, tazko budu zbierat peniazky na predrazene objektivy od PX. Ako fanusikom im zostane skor sa pozriet do ponuk tretich stran, ked chcu lepsiu techniku.
K-7 je urcite vyborny stroj, ale na nete najdete pri nom narazky na vyssie ISO-ze by neskodilo, keby si so sumom poradil aspon ako K-x. Takze nim asi tazko pokryje nejaku vyznamnu cast foto uzivatelov.

Inak velmi rad by som videl, ako sa zmenil obrat Pentaxu po tom, co zdvojnasobili ceny objektivov..ale to bude skor firemne tajomstvo, nez dostupna info.

Verim vsak, ze prijdu aj lepsie casy..alebo tie tu uz boli?;)
Zatial nehadzem flintu do zita, alebo som si uz zvykol.
K10D + 18-55/3.5-5.6, Sigma 10-20/4-5.6, Tamron 28-75/F2.8, PX 55-300 4-5.6
http://picasaweb.google.sk/aesace ,
http://albums.photoonweb.com/aes/

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 03 pro 2009, 18:07

aes: Cim dal casteji mi pripadas trochu mimo.

Ceny fototechniky Pentax jsou sice vysoke, ale na tom neni nic divneho. Srovnavame-li historicky, tak pred 50 lety to v pomeru ke kupni sile obyvatel (nejen u nas) bylo jeste horsi.
Jen v dobach K10/K20 se Pentax snazil rozsirit uzivatelskou zakladnu dumpingovymi cenami. Nam to sice vyhovovalo, ale z marketingoveho pohledu to byla blbost.
Ziskalo jim to jen chude zakazniky, kteri stejne skoro nic neutrati a to pri malych marzich. Takze jo, zdrazeni jim pomohlo, uz nejsou ve ztrate.
Kdyz si srovnas soucasne ceny objektivu (kde existuje ekvivalent), tak Canon je nekde levnejsi a nekde drazsi, Nikon je skoro pravidelne drazsi.
Pentax ale neni vyrobcem spickove techniky pro nemajetne, je vyrobcem spickove techniky bez privlastku. Srovnatelna kvalita za srovnatelnou cenu.

Cilem Pentaxu podle me neni a nema byt, aby si zakaznik, ktery chce Nikon, koupil stroj od Pentaxu, protoze je levnejsi. Takovy zakaznik nebude spokojeny, protoze nedostal to co chtel, bude drzkovat a nakonec si nasteri na Nikon.
Cilem by melo byt, aby co nejvic zakazniku chtelo Pentax, bez ohledu na cenu.
Ja mam k Pentaxu jeste Canon, ale musim uznat, ze v posledni dobe mi novinky Pentaxu prijdou lakavejsi, takze jim to asi vychazi.

Uživatelský avatar
aes
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 582
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Blava - DNV

Příspěvek od aes » 03 pro 2009, 19:46

Neviem, ako ti do tvojej ekonomickej nelogiky zapada kriza?Ta sposobuje nizsiu kupyschopnost obyvatelstva, eventuelne spotrebitelsku opatrnost, co je vsak v protiklade s PX strategiou znasobovania cien, ale to sa tak deje pravidelne a tak nie nahodou bol PX v stvrtrocnej strate 10 mil USD vykazanej v obdobi leta tohto roku a ta bola vysledkom prehlbujucich sa problemov, nie zmiernovania.
Preto sa vydali na cestu lacnych zrkadloviek, aby oslovili vacsie masy, lebo u poloprofi a profi fotografoch maju minimalnu sancu presadit sa a to aj zistili vydanim K7.
Na to si ako prisiel, ze ked niekto chce Nikon a kupi si PX, tak nebude spokojny? To co je za logika? Asi nejaka specialna. Ak niekto chce Nikon, kupi si Nikon-ak na to nema, kupi si lacny nikon. Ak si niekto kupi PX, tak pochybujem, ze je to z nejakeho donutenia, pretoze PX lacnejsi nie je.

Necuduj sa, ze ti vela veci pripada mimo, ked sa v nich nevyznas, ale sa do nich montujes. Skus si obcas nieco precitat a nie len diskusne fora, alebo sa zdrz tvojich obvyklych odveci prispevkov.
K10D + 18-55/3.5-5.6, Sigma 10-20/4-5.6, Tamron 28-75/F2.8, PX 55-300 4-5.6
http://picasaweb.google.sk/aesace ,
http://albums.photoonweb.com/aes/

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 03 pro 2009, 21:25

Hmmm.

Tiež mi zvyšovanie cien nesedí spolu s finančnou krízou. Vtedy sa každý snaží hlavne predať aspoň niečo a konkurencia nepustí a tak sa ide cenami nadol.

Krok pentaxu, keď zvýšil skoro dvojnásobne všetky svoje sklá začiatkom roka, mi tiež nesedí. Aj preto som sa začal obzerať po sklách iných značiek ako Pentax. Ale stále zháňam nejaké staršie, ktoré sa už nerobia. Niektoré z nich akoby mali vlastnú dušu:)

Na druhej strane mi telá Pentax a jeho ovládanie tak prirástli k srdcu, že sa už nedokážem vzdať tejto značky. Proste úchop, hyper programy, ale aj ovládanie sa mi páči viac ako napríklad na Canone.

V práci máme práve Canon, ale ja osobne by som v živote nedal za digitálne telo viac ako 50.000 litrov (ale keď ste profi a spravíte si rozpčet a dovolí Vám to, tak prečo nie) Ja už len kvôli tomu, že je to elektronika a o pár rokov entry DSLR ponúkne to, čo ma profiDSLR dnes :(

Kedysi sa kupovali tela za veľa veľa peňazí, ale na druhej strane taka dobrá zrkadlovka bola skoro na celý život :)

Osobne mám už svoju K10D dva roky, popritom a predtým mi rukami prešli *istDS, GX-1L, K100D Super a čoskoro zvažujem ďalší upgrade. Ale mám problém. K-7 sadne do ruky ako uliata, aj ovládanie má výborné, ale Pentax dodal na trh K-x, ktorá je entry a pritom má lepší obrazový výstup. Určite je senzor K-7 lepší ako K10D, ale nekúpim si ani K-7 ani K-x. K-x , kým neupgraduju telo o zobrazenie zaostrovacieho bodu v hľadáčiku, K-7 kým neosadia lepším snímačom alebo aspn tým z K-x. Inak nemá upgrade pre mňa žiaden zmysel. V každom prípade keď upgrade, tak Pentax :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ggrand » 03 pro 2009, 21:57

Trava se na druhe strane vetsinou jevi zelenejsi nez ta nase,ale nemusi to byt pravda. Treba ja osobne za nejvyhodnejsi pomer ceny/vykonu v tride K7,D300,5DmkII,D700(a stredni tride objektivu) vidim u Canonu, ale to rikam jako Nikonak.V nejnizsi tride se podle me mlati Olympus a Pentax. Driv jsem sel do Pentaxu, prave kvuli cene vseho kolem(bohuzel dodaci lhuty byvaly 3 mesice), ale dneska kdyz se tak podivam, tak uz tomu tak neni-bohuzel. Co me prekvapuje je nekompatibilita nekterych objektivu co se AF tyce(myslim tim presnost). U Nikonu taky mame takove, ale ty jsou vetsinou stare kusy tak do roku 1999. Co me jeste vice udivuje, je, ze celkove zazity nazor, ze na Pentaxu funguji objektivy 3.vyrobcu diky zverejneni AF protokolu Pentaxem nejlepe, ale co tu ctu, tak mam pocit, ze je to vsude uplne stejne.
PS: ne vzdy je foceni o vystupni kvalite, casto jde jen o tu radost z foceni(kterou muze treba snizovat tezka cesta pres ovladani lowendu),proto bych bral upgrade z K10D na K7 okamzite.

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 03 pro 2009, 22:11

Tiež to bol môj favorit do momentu, než prišla na trh K-x.

Pravdupovediac, keby K-x neprišla, tak už mám K-7 doma :)))

Netvrdím, že je K-7 slabý fotoaprát, naopak. Sám Pentax ju zaradil medzi poloprofi a niektorí až do triedy profi. Nevadí mi ani že Pentax nemá na trhu viac modelov. Ale som zmätený z toho, že v rámci tých dvoch čo má, je ten slabší s lepším čipom ??? A na druhej strane ten slabší nemá takú základnú vec ako to, čo som už písal predtým. Načo má potom možnosť toľkých zaostrovacích bodov? Mohol by som kúpiť obe, ale načo? To je ako mať dve čísla dvoch operátorov. Pre mňa nezmysel, ale možno pre niekoho nevyhnutnosť :(((
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 03 pro 2009, 22:17

ggrand píše:Co me prekvapuje je nekompatibilita nekterych objektivu co se AF tyce(myslim tim presnost). U Nikonu taky mame takove, ale ty jsou vetsinou stare kusy tak do roku 1999. Co me jeste vice udivuje, je, ze celkove zazity nazor, ze na Pentaxu funguji objektivy 3.vyrobcu diky zverejneni AF protokolu Pentaxem nejlepe, ale co tu ctu, tak mam pocit, ze je to vsude uplne stejne
Pridaj si ma do štatistiky. Moj nový Tamron 17-50 2.8 MADE IN JAPAN, sa správa na K10D totálne neštandardne. Na krátkom ohnisku FF, v strede ok, na dlhom BF. Už putuje do servisu :), alebo skor na vymenu :)
A to som sa tešil. že si s nim konečne porovnám 16-45 F4 :) Bude to musiet pockat
Naposledy upravil(a) vjacesslav dne 03 pro 2009, 22:41, celkem upraveno 1 x.
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“