Ceny

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kolista2
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek od kolista2 » 03 pro 2009, 22:39

Vidím to podobně jako elhocid.

Z mého úhlu pohledu nejsou drahé objektivy, ale máme ve střední evropě bohužel stále malé platy. A to tvrdím jako svobodný a s platem velice blízko průměrnému. Pentaxáci z Prahy a možná Brna se teď trochu pousmáli, ale většina republiky se s nima nesměje. (samo nic mi nebrání šoupnout se do PHY, ale to už je OT)

Druhá volba je živit se podnikáním, ale vzhledem k podmínkám jaké panují a vzhledem k náladě ve společnosti je to dost riskantní.

Občas mi to naříkání připadá stejné, jako kdyby si milovník jogurtu místo Hollandie (označení Klasa, a jsou fakt dobré) koupil jogut za 3,5 v Lidlu (vyrobený v Německu, hodně Eček, žádná chuť) stěžoval, že mu to nechutná. No bodejť by mu to taky chutnalo.
Tímto jsem chtěl říct, že stejně jako Hollandia jogurt tak i Pentax dělá dobrou techniku, tak se nečertěme, že už není za Lidl ceny.
těla:K10D+BG2,MZ-3
skla:20/2.8,24/2,35/2,A50/1.7,77/1.8,A135/2.8
zoom skla:Σ15-30/3.5-4.5,DA18-55, Σ24-70/2.8,F100-300/4.5-5.6

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ggrand » 03 pro 2009, 22:44

vjacesslav: Pochybuju, ze stim servis neco udela,ale bylo by super kdyby jo. Resit by se dalo kdyby treba vsude byl FF/BF. Muj na Nikonu mel na 17mm BF a na 50mm ostril presne. Reseni- prodal jsem ho a koupil novy(s motorkem v objektivu) se stabilizaci a zatim jsem si nevsiml, ze by mel nejake problemy tohoto razu.

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 03 pro 2009, 22:50

kolista2 píše:Vidím to podobně jako elhocid.

Z mého úhlu pohledu nejsou drahé objektivy, ale máme ve střední evropě bohužel stále malé platy
Hehe, z tohto hľadiska by nikto nekupoval žiadne. Rozdiel medzi USA a Európou je tak veľký, že sa to oplatí kúpiť v USA a aj dopravou a clom je to stále lacnejšie. Je to choré, ale dá sa to prisúdiť slabému dolárua silnému Euru. Avšak vysvetliť rozdiel medzi cenami UK a nami sa asi len tak ľahko nedá :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 03 pro 2009, 22:53

ggrand píše:vjacesslav: Pochybuju, ze stim servis neco udela,ale bylo by super kdyby jo. Resit by se dalo kdyby treba vsude byl FF/BF. Muj na Nikonu mel na 17mm BF a na 50mm ostril presne. Reseni- prodal jsem ho a koupil novy(s motorkem v objektivu) se stabilizaci a zatim jsem si nevsiml, ze by mel nejake problemy tohoto razu.
No ja dúfam že to bude výmena kus za kus :) Ten čo máš ty, zatiaľ v ponuke pre Pentax nie je. Ale možno bude :) Inak by ma celkom zaujímalo ako vidiš rozdiel medzi týmito objektívmi čo sa týka kresby a celkovo (problémy s FF a BF nemyslim)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
jzdechovan
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od jzdechovan » 04 pro 2009, 00:39

Zajimava debata...to je o cenach vzdy :D

Podle mne rozdil cen zas tak "chory" neni ;-) Logicky cim vetsi trh, tim nizsi ceny, cim mensi trh...a nezapomenme podekovat take statu za vybirani vypalneho v podobe DPH a cla (v pripade dovozu z US atp.). Az (a pokud kdy) se vypalne odboura, ceny se nutne srovnaji nekam k rozdilu v doprave z ciziho eshopu. Zatim je to proste takhle a houby s tim udelame...resp. to by uz byl tezkej OT.

Co se tyce zdrazeni PX techniky: sklo k DSLR neni rohlik a tak je taky treba postupovat v uvahach. Kdo to sklo "potrebuje", proste si ho koupi za cenu, jaka je. Bud si to sklo na sebe vydela, nebo dotycny tech par penez neresi (ma penez dost a kupuje si zabavu). No a zbytek zakazniku proste sklo zrovna ted nekoupi, protoze ma jine starosti (splaceni pujcek a rohliky pro decka :roll:

Uvazovani Pentaxu mi tedy prijde celkem spravne. Obem vyroby skel se za stavajici stuaci na trzich nijak nezvysuje (domnivam se, spis naopak). Kdo baziroval striktne na cene, uz bud nakoupil ve zlatych casech, nebo si klidne zase pocka - tedy zakaznici, co prinasi nizsi marze (entry level fotaky, levne skla, malo doplnku ala grip, ne profi atp.) v krizi Pentax nespasi. On nepotrebuje hlavne co nejvic PRODAVAT, ale VYDELAVAT. A kdyz je tedy jasne, ze objemem ZISK nenahonim, tak co udelam? Urcite nerozdam zbozi ze skladu "zalevno" se ztratou. Vyrobene uz prece je...Tedy pokud nechci zavrit kram, ale to mi ze stavajicich kroku Pentaxu nejak neprijde :wink:

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 04 pro 2009, 01:16

Byt nejlevnejsi je za trest. Dneska v hospode se me kamarad (jinak vysokoskolsky profesor) ptal jaky mu doporucim fotak. Pry aby nebyl moc velky a dobre fotil pri horsim svetle, kolem 10kKc.
Doporucil jsem mu kouknout na EOS 1000D a chvili jsem mu ho vychvaloval. Pak se me zeptal cim fotim ja a ja ze Pentaxem.
Jeho prvni dojem byl (protoze fotak nekupoval uz 20let), ze Pentax je nad jeho financni moznosti. Tak jsem mu rekl o Kixu a byl nadseny z toho, ze si staci oproti Canonu jen trochu priplatit a dostane PENTAX, coz je v jeho ocich (jak rikam 20 let se o fotaky nezajimal) neco lepsiho.
Myslim, ze takhle by to melo byt.

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 04 pro 2009, 02:50

elho_cid píše:Byt nejlevnejsi je za trest. Dneska v hospode se me kamarad (jinak vysokoskolsky profesor) ptal jaky mu doporucim fotak. Pry aby nebyl moc velky a dobre fotil pri horsim svetle, kolem 10kKc.
Doporucil jsem mu kouknout na EOS 1000D a chvili jsem mu ho vychvaloval. Pak se me zeptal cim fotim ja a ja ze Pentaxem.
Jeho prvni dojem byl (protoze fotak nekupoval uz 20let), ze Pentax je nad jeho financni moznosti. Tak jsem mu rekl o Kixu a byl nadseny z toho, ze si staci oproti Canonu jen trochu priplatit a dostane PENTAX, coz je v jeho ocich (jak rikam 20 let se o fotaky nezajimal) neco lepsiho.
Myslim, ze takhle by to melo byt.
:)

Inak by bolo celkom zaujímave si skuknúť taký retro cenník :) Nemá niekto niekde niečo také zašité v starom časáku? Nemusí byť len z československa :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
dus
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, PO

Příspěvek od dus » 06 pro 2009, 15:25

Vcera mi kamos doniesol novu K-7 z US. Vysla ma presne na 703 EUR! Usetril som tym padom 300 E... :D
K7, K5

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 06 pro 2009, 15:54

dus píše:Vcera mi kamos doniesol novu K-7 z US. Vysla ma presne na 703 EUR! Usetril som tym padom 300 E... :D
Krásná cena... :-)
Pentax

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 06 pro 2009, 18:02

no neviem ci sa to oplati.. 950eur s DPH stoji tu, DPH mi vratia takze 769eur a mam to s 2 rocnou zarukou a kupene doma ;)


re ggrand>> ano mas pravdu, nie kazdy si to ocisti o DPH
Naposledy upravil(a) bigfoot dne 06 pro 2009, 21:10, celkem upraveno 1 x.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ggrand » 06 pro 2009, 18:19

bigfoot: to ze se to nevyplati tobe, neznamena, ze se to nevyplati celkove.

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“