Zrcadlovka bez zrcadla

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 04 srp 2010, 13:20

aes: Tak to špatně čteš. A nechápu kde jsi vzal, ze nestíhá reagovat na změny v DSLR. Vždyť třeba K-x je ukázkou toho, kdy naopak konkurence reagovala pozdě na Pentax.

Jinak je pravda že 4/3 není optimální varianta. Z existujících EVIL systémů je mi zatím sympatičtější Samsung.
Docela by se mi líbilo, kdyby zkusili vyšší segment EVIL. Mohli by od Kyoto ceramics corp. koupit licenci na systém Contax G a dělat na něm luxusní digiťáky s kombinací dálkoměru a AF se senzorem velikost APS-H. Za cenu do padesáti tisíc by to bylo skvělé. Nikon by mohl vzpomenout na staré časy kdy jejich výrobní program sestával skoro jen z kopií Contaxů a přidat se. Nebo Canon, to už je jedno. Protože ve dvou se to lépe táhne a být pátý nebo šestý na trhu může být dost obtížná pozice.
No uvidíme jak se to bude vyvíjet. Zatím mě EVIL neoslovil.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
vkramar
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 553
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

Re: no

Příspěvek od vkramar » 04 srp 2010, 14:19

cport píše:... idealni by bylo, kdyby zustal zachovany puvodni Pentaxacky bajonet. No uvidime ...
Nebylo. Protože mirrorless má mnohem menší vzdálenost mezi rovinou čipu a bajonetem. Kdyby zachovali stejný bajonet pro obě vzdálenosti, tak by v tom byl strašný bordel. Klasický (stávající) objektiv by sice šel na nový foťák nasadit, ale používat by se nedal, protože by nepokryl celé políčko a navíc by byly totálně posunutý zaostřitelný vzdálenosti.

Je +/- jedno, jestli se přidají k Micro 4/3, nebo k Samsungu, nebo k někomu jinému. Hlavně ať nevymýšlí nový bajonet. Diverzifikace trhu je pěkná věc, ale nic se nesmí přehánět. Nedovedu si představit, že by např. výrobci objektivů (Sigma, Tamron, Tokina, Voigtländer,...) podporovali všechny mirrorless bajonety. Obávám se, že by se jim to moc nerentovalo.

Jít si vlastní cestou sice vypadá lákavě, ale za ty omezení pro uživatele to nestojí. Např. tuším Sigma a Tamron už ohlásili, že budou nabízet objektivy pro Micro 4/3. Pentaxu by se přidružením také otevřely i brašny a peněženky majitelů Olympusů a Panasoniců. Např. kdyby jim nabídl už zmíněné ekvivalenty řady DA Limited.

Stávající Pentax bajonet není třeba opouštět, může být použit pro vyšší řady. A je celkem jedno, zda budou mít čip velikosti APS-C, APS-H, nebo fullframe.

Uživatelský avatar
Zafod
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy,České Velenice

Příspěvek od Zafod » 04 srp 2010, 16:19

Zatím mě EVIL neoslovil.

Mě zatím tenhle směr vývoje neoslovil... Včera jsem si mohl "osahat" Sony NEX a byl jsem dost zděšen... Sice kvalitně zpracované, ale už moc malé tělo - držet se to dá opravdu špatně... A navíc to vypadá docela směšně - jak přerostlý mobilní telefon s obrovským zoomem :D
Pentax K-3, DA 16-85, DA 21 Ltd.,DA HD 55-300 = Pentax ME + M28/2.8,M50/1.7,M135/3,5 = Voigtlander Brilliant = Kodak Retina Ia = Olympus Mju II
Velbon Sherpa 600

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“