Nástupce k20d - asi první "snímky"

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 18 kvě 2009, 21:55

Ak má byť K-7 new high end small DSLR, tak prečo nepovedať, že to bude vydarený kúsok. Porovnajme si ho napríklad s Nikonom D90. Čo ponúkne oproti nemu navyše a o čo bude horší.
Aj keď to niektorých ťahá viac smerom k porovnaniu s Nikonom D5000 či Canonom 500D.

Pravdou je, že Nikon a Canon sa trochu míňajú a ponúkajú svoje modely medzi modelmovými triedami konkurencie, čím sa de facto dá porovnať len na základe ceny. To je asi najobjektívnejšie, aj keď sa to nebude asi páčiť nikomu. Holým faktom je: "Za 1000 eur dostanete toto a k tomu toto" Nič viac , nič menej."

A teraz príde Pentax s ničím, čím chce tromfnúť konkurenciu. Ak ponúkne adekvátnu cenu a podčiarkne to vydareným marketingom, nemyslím, že to bude krok zlým smerom. Ale tá cena bude dôležitá.

A pre tých, ktorý už Pentax majú a očakávali novší a výkonnejší model vyššej triedy (nástuocu K20D) sa možno vyčarí úsmev na tvári na jeseň. K-7 beriem ako výborné predjedlo predtým, čo pre nás ešte len Pentax chystá :)
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

FJO

Příspěvek od miky_lbc » 18 kvě 2009, 23:51

Mno... mně ani tak nejde o to, že tam má bejt nějaká "detekce tváře", ale spíš, že tam asi není nic, na co jsem se těšil. Kdybych dostal velké tělo, pořádnej X, vychytané ostření... tak ať tam je v menu třeba 1000 věcí co nevyužiju.

Chtěl jsem větší profi tělo - jsme prakticky na velikosti Km
Chtěl jsem lepší ostření - uvidíme, ale moc změn se Safox nečekám
Chtěl jsem čtvercovej snímač - ale to bylo fakt dost naivní
Chtěl jsem kompabilitu baterek (kdyby i gripu bylo by ještě lépe)
Těšil jsem se na nějakej pokrok... ale v podstatě všechen co ve specifikacích vidim směřuje na jinej segment trhu.

A zatím to vypadá, že "už nepropásnu žádnej úsměv" ala Panasonic ... proto jsem naštvanej.

Jasně... dobrá fotka se dá udělat i s DS. A určo to půjde lépe i s K7.

Jenže my se tu už nebavíme jen o dobrém foťáku, ale o profi systému, do kterého ládujeme celkově statisíce za další výbavu. A Px s náma asi očividně nějak extra nepočítá... když pro nás nedělá vhodné produkty. Jak mam v klidu nakupovat pevná skla když nevim, zdali za další 2 roky už nebude jen K8 s integrovaným 16-300 objektivem? Jasně... říkejte si, že přehánim. Ale spíš to směřuje na tenhle segment trhu než k tomu, kde jsme my...

... ruku na srdce :-(.

Ale stále to ještě může všechno dopadnout jinak...

nanao.
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: BA

Příspěvek od nanao. » 19 kvě 2009, 00:34

Na to co tu predvadzaju niektori uzivatelia sa nic ine nehodi viac ako irecite slovenske "ho**o vie a uz p***je".

Chodte sa radsej pozriet na prve catalogue quality fotky presne na str.c. 227 MEGATHREADU (je len jeden):

http://www.pentaxforums.com/forums/pent ... d-227.html

Je to naaaaaaaadhera.

Este aby som trochu zaprovokoval tak co je prosim profesionalne na tom ze niekto so sebou taha pustou a pralesom telo velke ako prasa a tazke ako tehla a vecer sa s kolegami trumfuje kto ma hlbsie zarezy od popruhov?

Uživatelský avatar
zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbyna » 19 kvě 2009, 06:40

Objevila se spousta obrazku i s utesnenym 50-200mm a zabery menu:

http://www.pentax-fans.com/blog/?p=118

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 19 kvě 2009, 07:14

No je to šílene, tak jsem zvědav na první dojmy a testy. :)
A myslíte že bude mit CZ menu?
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 19 kvě 2009, 07:17

Me se docela to telo libi. Uvidime jak na tom bude s rychlosti autofokusu a sumem. Rekl bych ze v menu se da nastavit daleko vic veci nez doposud... Uvidime v recenzich...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
Kalibutan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Lovčičky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalibutan » 19 kvě 2009, 07:26

Myslim, ze je cas toto vlakno uzamknout, protoze vec je jasna :)
Pendlujeme mezi dvema vlaknama :)
K20D, K7 - reliable partners
SD14 - incredible lover
Dynax 7D - best friend

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 19 kvě 2009, 07:30

Taky,

LOCK

přesun do:

Kód: Vybrat vše

http://pentaxfriends.eu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1734&postdays=0&postorder=asc&start=0
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Zamčeno

Zpět na „Novinky a drby“