Grafický tablet

Vše o softwaru určeného k úpravě fotografií a grafických programech.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vladho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: 26 říj 2014, 11:50
Bydliště: BA

Grafický tablet

Příspěvek od vladho » 22 zář 2017, 12:11

Čaute,
chcem sa spytat, či použivate niekto pri úprave fotiek grafický tablet a aké máte s ním skusennosti. Oplatí sa?
Ja rozmyšlam, ze skusim kupiť Wacom Intuos, velkost S (cca 15x9 cm), nechcem do toho vražať vela penazí, lebo neviem nakolko ho vyuzijem. No je fakt ze ked obcas potrebujem niečo preciznejsie vymaskovať stetcom, tak s myšou je to dosť nepophodlne.
K-3, K-10 D, star lens: *DA 16-50/2.8; *DA 50-135/2.8; *DFA 50/1.4; *DA 300/4; limited lens: FA 77/1.8 ltd; other lens: samyang 8/3.5

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

siro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 95
Registrován: 17 pro 2014, 19:14

Re: Grafický tablet

Příspěvek od siro » 22 zář 2017, 12:59

Čau,
pokud nejsi grafik, či nějaký jiný kreslíř, určitě ho nevyužiješ naplno, ale na detailnější úpravu fotek je to dobrá věc.
Jen si budeš muset zvyknout na jiný pohyb ruky, tablet v podstatě kopíruje celou obrazovku, takže budeš mít trochu větší rozmach, než když to šmudlíš myší a dle typu Wacomu, používat obě ruce.
Já používám Wacom Intous PTK-640, koupil jsem ho na doporučení zkušenějších a rok mi ležel v šuplíku :-)
Pak mi zdechla myš a byl jsem donucen se s tím naučit, no chvilku to trvá, ale jinak nemám žádnou potřebu hladit hlodavce po hlavě.
Jak se už naučíš, tak práce s ním je rychlá a detailnější určitě.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Grafický tablet

Příspěvek od miky_lbc » 23 zář 2017, 18:31

Já používám léta Wacom Intuos 4 L a Wacom a teď "nově" i Cintiq Pro 16. I notebook mám s tabletem od synaptic (jen 256 stupňů přítlaku + nutbost baterie ve stylusu).

A pro mě osobně je představa editace fotek bez tabletu masochismus :-). Ale záleží samozřejmě co a jak děláš. Některé retušovací techniky jsou bez tabletu téměř vyloučené. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že dostačuje i Intuos apod. Není nutné mít Cintiq s aktivním náhledem. 85% toho, co Ti tablet dá, dostaneš i s klasickým tabletem.

Odpovědět

Zpět na „Software“