Jak moc řešíte úpravy fotek?

Vše o softwaru určeného k úpravě fotografií a grafických programech.

Moderátor: Moderátoři

Re: Jak moc řešíte úpravy fotek?

Příspěvekod lennyl » 01 srp 2017, 13:52

foto ramcek nie je zly napad. aspon by sa fotky obmienali.

ale to ta vyjde poriadne draho. nic mensie ako A4 v byte nemam na stene, to je cca 15" ramcek (od 140euro/kus).
a v obyvke mam v dvoch ramoch fotky cca ako 17" ramcek (od 200euro/kus).

tak nebud lenivy a pekne si fotky obcas daj vytlacit a daj na stenu :)
Pentax K-1 + IRIX 15/2,4 Fireflay + Pentax FA31/1,8 Limited + Pentax FA43/1,9 Limited + Pentax FA77 /1,8 Limited + Pentax FA135/2,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod vladho » 01 srp 2017, 15:24

pozeral som na heureke a najvacsi rozmer je ako pise lenyl 15,6 palcov a rozlisenie 1366x768 a to vsetko za cenu lacnejsieho monitoru sa fakt oplati :lol:
to si radsej urob prezentaciu na pc a daj to ako setric obrazovky na monitor a mas usetrene 200 eury 8)

okrem toho fotka na papiery v ramiku ma podla mna vacsie caro a obmienat sa da tiez. Ja si ich napr.obmienam aj kazde 2 tyzdne. Aspon mi nezaschne toner v tlaciarni :D
vladho
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod haryček » 13 srp 2017, 08:29

Dovolím si trochu odbočit. Poprvé se mi stalo, že jsem překračoval dynamický rozsah snímače. S každou fotkou jsem bojoval s korekcí EV. Tentokrát jsem musel sáhnout po Rawtherapy. Co vy už jistě znáte, přepálená světla už se nedají zachránit. Se stíny se něco dělat dá, ale vyleze šum. V této souvislosti mne napadlo: Kdybych udělal jen výřez ze stínů, bude to podexponovaná fotka. Čas a clona zůstavají dané. Prosvětlování stínů v raw bych chápal pak jako softwarové navyšování citlivosti čipu původního snímku ve stínech. ??
haryček
Uživatel
Uživatel

Předchozí

Zpět na Software