Interpretácia obrázku

Vše o softwaru určeného k úpravě fotografií a grafických programech.

Moderátor: Moderátoři

Re: Interpretácia obrázku

Příspěvekod uray » 03 říj 2018, 06:07

Fotka mi připomíná nějakou malbu z knihy o pravěku - umím si to představit jako součást nějaké grafiky (podklad nebo tak), ale dost mi vadí fialový nádech nějakých částí (sníny a pozadí)

Občas taky zkouším různé filtry, ale spíš jako inspiraci jak by mohla fotka být upravena, protože mě výraznější úpravy tak nějak vnitřně vadí, když vím jak scéna vypadala v reálu. Jedné co je pro mě z "velkých zásahů" snesitelné je úprava expozice, kdy je záměr zdůraznit něco světlého/tmavého na fotce - pak může být např i z 90% celá černá.

Každopádně fotky tu nech třeba to vyprovokuje další aby se pochlubili :-) inspirace tu občas chybí a lepší koukat na toto než řešit osobní ataky a vyhraněné názory na fototechniku
uray
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod zirecek » 03 říj 2018, 06:34

Tyto nereálné úpravy filtry také moc nemusím. Když už podobná úprava, tak spíše do uměleckého pojetí ještě více vzdáleného realitě. Dnes je to celkem "trendy", protože hodně lidí se chce odlišovat, tak rádi využívají tyto možnosti.
Občas, když dělám HDR z více snímků, tak mi to taky hodně ujíždí barevně a těžko s tím bojuji. Většinou se mi osvědčilo to zavřít uložené rozpracované a vrátit se k tomu další den, kdy má člověk zase trochu nadhled. Někdy následující den nechápu, jak jsem tu variantu úpravy předchozí den mohl vůbec myslet vážně, a začnu znova, :-D.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70 a 70-200
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod st. » 03 říj 2018, 17:13

bedo. píše:Možno, ale skôr hej. Ono to bolo celé tak, že som viacmenej len tak bezducho preklikával tie predvoľby a táto ma zaujala (v zmysle "hmm, celkom zaujímavé"), tak som chcel vedieť, ako to vidia iní. To je všetko.

Inak tak nejako si osobne predstavujem "Ohňovú zem". :)

Jasně, no a já zase z pohledu diváka - nejsem divák pro takové úpravy, možná jsem tedy neměl subjektivně reagovat, ale vím, že nejsi z těch urážlivých kolegů :wink:
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod bedo. » 03 říj 2018, 17:35

st. píše:možná jsem tedy neměl subjektivně reagovat

reagovať treba vždy, keď má človek pocit, že má čo k veci povedať, bez ohľadu na následky ;)

Povedal by som dokonca, že človeka posúvajú dopredu hlavne kritické názory, súhlasné síce na chvíľu pohladia ego, ale to je tak všetko. Preto si osobne vážim každý názor, ktorý je myslený úprimne.
bedo.
Významný člen
Významný člen

Předchozí

Zpět na Software