Blesk Sigma EF-530 DG SUPER P-TTL

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

feri2303
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 626
Registrován: 16 led 2014, 09:24

Re: Blesk Sigma EF-530 DG SUPER P-TTL

Příspěvek od feri2303 » 05 dub 2015, 21:51

otosz: mozno blba otazka - korekciu blesku vo fotaku mas na nule, korekciu na blesku tiez na nule? blesk na displeji signalizuje ze je hlava vyklopena? Velke podexponovanie sa prejavuje aj pri inych scenach, ci len tu?

Ak vsetko toto vylucime, zostava uz len moznost chyby v tele, alebo na blesku.

Za mna - podobne ako pisal slivo, zalezi od ocakavania. Ja som s fotkami chlastu co vyliezli z fotaku spokojny, -0,5 EV nie je problem doladit pri foteni, alebo v RAW editore. Pri foteni doma, alebo na rodinnych oslavach mi zatial stacilo urobit jemnu korekciu podla prvych fotiek a uz nebolo treba menit.
V spalni mame 2 metre siroky pas ciernej tapety, zbytok stien bielych, postel, periny biele. Este sa nikdy nepomylil o tolko ako u otoszovej mineralky.
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

otosz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 29 črc 2014, 10:24
Bydliště: Košice

Re: Blesk Sigma EF-530 DG SUPER P-TTL

Příspěvek od otosz » 05 dub 2015, 22:29

Ďakujem každému za reakciu.

feri2303: korekcia foťáku aj blesku bola na 0. Širokouhlá rozptylka blesku zasunutá. Hlava na 60° vykreslená na displeji. Ale ešte s tým bleskom neviem tak robiť, trošku má krkolomné ovládanie (v práci na SB700 otočné tlačidlo, potočím dám ok a mám zmenené EV, iné som tam nepoužíval).
Skúsim ešte resetovať nastavenia fotoaparátu aj blesku. A vlastne keď som fotil na 50mm blesk detekoval 70mm, manuálne som to na blesku prestavil na 50mm ale tak či tak bolo to dosť tmavé.
Ak zoomujem je to trochu posunuté pri 35mm mi ukazuje 50 a podobne. Dá sa to nejak nastaviť aby to bolo presné?
A skúsim ešte objektív vymeniť miesto sigmy za pentax.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Blesk Sigma EF-530 DG SUPER P-TTL

Příspěvek od lennyl » 12 bře 2018, 07:32

chcem urobit reset blesku Sigma 530 DG Super, ak sa to vobec da (nieco ako reset nastaveni do tovarenskeho nastavenia ako sa da urobit na fotaku). skusal som mackat rozne kombinacie tlacidiel na blesku, na nic som neprisiel. ziadne Menu ten blesk zrejme nema. v navode som tiez nenasiel, ci sa da urobit reset blesku. ani na forach som zatial nic take nenasiel.

vie niekto poradit ?
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“