Aky fotobatoh

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od alda » 20 črc 2017, 14:43

Já jsem to zde zmiňoval už 1.7. že používám lezecké batohy, které se dají
také použít na fototechniku. Jejich výhodu vidím hlavně v tom, že mají
užší konstrukci, která nepřekáží v pohybu ve vysokohorském, nebo lezeckém
terénu, oproti fotobatohům, které jsou širší. Nezanedbatelná je také nabídka
velikostí lezeckých batohů, jejich hmotnost a většinou také nižší cena než
u fotospeciálů...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
jirifno
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 655
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od jirifno » 20 črc 2017, 22:02

Já používám batoh Lowepro Flipside 400 AW. Když máš zapnutý bederní pás přetočíš batoh dopředu a díky přístupu od zad můžeš pohodlně vyměňovat objektivy bez obav, že ti něco upadne na zem. Ale záleží co od batohu požaduješ.
Fuji X-T1, Fuji X-T2, Samyang 8/2,8, Fujinon XF 14/2,8, Fujinon XF 23/1,4, Fujinon XF 56/1,2, Fujinon XF 50-140/2,8, Manfrotto BeFree GT XPRO karbon, blesk Nissin i60A + Air 1

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od lennyl » 20 črc 2017, 22:25

cport píše:Alda: a cim to polstrujes?

Mj. nevite nekdo o alternative k Lowepro Slingshot? Tj. o necem, co se da jednoduse pretahnout ze zad a bez pokladani se dostat k technice?
ja mam teraz tento batoh, je lahky, dam do neho (do tej foto casti) K1 s IRIX 15/2,4 + FA77 na vyslapy na krajinu mi to staci. zohnal som ho cez bazos.sk tusim za 60euro uz si ani nepamatam, ako novy je.

https://recenzie.sme.sk/foto/p/lowepro- ... ort-200-aw
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od alda » 21 črc 2017, 03:32

cport: většinou mám foťáky dva, kompakt a zrcadlo s jedním sklem
a mám je ve futrálech, kde jsou běžně...

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od marian_r » 24 črc 2017, 11:13

Celkom zaujímavé.
http://www.vaclavkrpelik.com/aktuality/ ... oh-do-hor/

Inak, dobrý horolezecký (outdoorový) batoh kvalitnej značky bude lepší a lacnejší než fotobatoh.

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od alda » 24 črc 2017, 13:03

Marian díky za odkaz na článek. Krpelík kecá, záda budeš mít mokrá i bez batohu,
když vyšlápneš pořádný krpál i jen v tričku :D . Jinak dopručuji zájemcům o batoh
na transport fototechniky a zrovna nepreferují fotobatohy, navštívit Hudysport,
Rockpoint a nebo nějaký outdoorový obchod a batohy si tam vyzkoušet...

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od marian_r » 24 črc 2017, 15:37

Problém s fotobatohmi je ten, že často sú ako kufor s dvoma popruhmi... A fotografia manekýna s batohom pod lopatkami, to je úplná katastrofa (nejaký odkaz čo tu bol).

Batoh má byť dole širší a s malou hĺbkou (rez natiahnutý obdĺžnik) a hore úzky a hlbší (skoro štvorec). Bedrový pás by mal byť výškovo nastaviteľný (okrem nejakých 25 litrových mestských). Na chrbáte by malo byť vybudované vetranie. Ťažké veci sa dávajú hore. To platí asi 40 rokov. :D

Inak ja nie som zástancom bočných vrecák, len popruhy na lyže na boku ma skoro zhodili z Ostrého štítu, ak by som zavadenie o skalu neustál, pribudli 2 mŕtvoly. Ale na bežné túry to asi nerobí problém.

Najľahšie batohy strednej veľkosti budú lezecké a skialpinistické, ale nemajú polstrovanie na foto. Ja som nosil obal na SFXn zlepený z karimatky. Nápad vybrať priečky z foto a dať do normálneho batohu sa mi páči.

A mimochodom, pršiplášť na batoh (mám) nepomôže. Voda tečie po vetrovke po chrbte a batoh namokne odtiaľ.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od zirecek » 24 črc 2017, 15:58

Používám různé velikosti turistických a cyklistických batohů Deuter. Do nich dávám různé pouzdra dle velikosti fotovýbavy, kterou chci nosit. V plném režimu užívám tento futrál: http://www.eirmai.com/wp-content/upload ... 0/DP-2.jpg , do kterého dám celou fotovýbavu (teleobjektiv je tam na šířku). Futrál jsem koupil za pár korun na AliExpressu. Mám i jiné menší brašny, pouzdra pro tělo a jeden či dva objektivy, které nosím v batohu dle potřeby. Výhodou je vícenásobná ochrana fototechniky. Nevýhodou je menší akceschopnost, která mi tolik nevadí, když jsem v režimu železniční krajinkář.

Uživatelský avatar
Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 19 dub 2013, 19:52
Bydliště: Hôrka
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od Dawe » 25 črc 2017, 07:40

Ak sa môžem pridať do diskusie, mám viacero foto-batohov a nejako stále na túre skončím s klasickým turistickým/lezeckým batohom, len si do neho vopchám prenosné polstrovanie na foto.
Primárne používam:
Lowepro Photo Sport 200 AW - slúži už viac ako 7 rokov a maximálna spokojnosť na bike, turistiku a pod. avšak ak mi treba zobrať viac vecí, už ho treba nahradiť klasikou :)

Na dochádzanie do práce, túlanie sa po meste, cestovanie používam ( perfektne sa hodí aj ako príručná batožina do lietadla)
Vanguard Sedona 51 - skvelý foto-batoh a hlavne nenápadný, výborne sedí, ma zaujímavo riešený interiér, avšak polstrovanie na fototechniku nie je také kvalitné ako u Lowepra. Výhoda je, že celé polstrovanie sa dá vybrať, použiť v inom batohu.
No kvalita spracovania ako vravím je u Lowepra hodne vyššia, teda aj samotný Vanguard to vie kúsok lepšie. Neviem ako a kde Vanguard šije batohy, priateľka má dva Vanguardy a ak porovnáme spracovanie a šitie tak jej batohy sú minimálne o triedu vyššie. Používa Vanguard Havana a Adaptor. Či už zips, polstrovanie, šitie, prevedenie chrbtovej časti je to fakt iná trieda ako moja Sedona.

Uživatelský avatar
jezevec
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 420
Registrován: 06 lis 2014, 13:13
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od jezevec » 25 črc 2017, 17:48

Vanguard Sedona 51 právě teď "testuju" v Durmitoru v Černé Hoře a zatím velká spokojenost. Batoh sám o sobě je lehký (necelé 2 kg), velice dobře šitý se spoustou možností uchycení dalších věcí (hůlky, stativ, přídavné kapsy apod.). Dobře sedí na zádech, i bederák je dobře použitelný a posadí batoh tam, kde má být. Prostor pro fototechniku je flexibilní a prostorný až moc, pak to svádí tahat s sebou spoustu věcí (vláčím na zádech cca 6 kg fotověcí, ještě, že jsem v kondici :-)). Vejdou se pohodlně dvě těla (K-30 a K-3II s objektivy + další dva objektivy, stativek Joby Gorilla... Záda jsou kompromis, odvětrání není kdovíjaké, řekl bych horší standard. Popruhy výborné místo pro osobní věci dostatečné. Celkové hodnocení velice pozitivní, mohu doporučit.

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od Čtvrtek » 29 črc 2017, 07:19

Klasický fotobatoh je vhodný leda tak na přenášení techniky, na pravidelné nošení a šlapání určitě ne. A to jsem měl i věhlasný F-Stop.
Nakonec jsem to vyřešil Malým a velkým futrálem na foťáky a klasickým turistickým batohem. Nemám tomu co vytknout, stativ (trojková řada Systematic, je pěkná kur.. těžká) mám na popruhu přes tělo, hroty zapřen v poutku na batohu a dá se říct že ho ani nevnímám.
ps: vyobrazenou sestavu mám tak na dva dny, krásně se tam vejde voda, jídlo, síť+poncho, spacák připínám dole k batohu. Na delší dobu beru batoh větší.
Přílohy
3.jpg
3.jpg (156 KiB) Zobrazeno 2803 x
2.jpg
2.jpg (170.92 KiB) Zobrazeno 2804 x
1.jpg
1.jpg (157.55 KiB) Zobrazeno 2806 x
STŘÍBRU ZDAR

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od portvis » 29 črc 2017, 17:06

Čtvrtek: ja uvažujem o kúpe F-stop, vieš mi povedať prečo si s nim nebol spokojný ?? Dakujem
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od Klingo » 29 črc 2017, 18:06

Síce to nieje fotobatoh,ale dosť dlho riešim prevoz techniky na motorke aby nezmokla a bola ľahko pripevniteľná. Teraz som na dovolenke a zhodou okolností je na Dubníku zraz motorkárov. A v jednom stánku som natrafil na to,čo som už dlho hľadal. Je to vodotesná brašňa s pripnutím na moto,možno ju nosiť troma spôsobmi- ako klasiskú kabelu,tašku na pleci a dokonca aj ako ruksak. To ma fakt dostalo,lebo jednoducho dovnútra dám buď brašnu alebo len polstrovanie,vojde tam aj veľký externý blesk. Z vonku pripevním statív zo softboxom,z druhej strany klidne klasický statív. Hodím na plecia a môžem s babou na lokáciu. Materiál je špičkový,ľahunký a pritom pevný. Žiadna čína,výrobca Taliansko - Amphibious
Obrázek
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: Aky fotobatoh

Příspěvek od Čtvrtek » 31 črc 2017, 07:17

portvis píše:Čtvrtek: ja uvažujem o kúpe F-stop, vieš mi povedať prečo si s nim nebol spokojný ?? Dakujem
Měl jsem SATORI EXP. Pořád je to fotobatoh, kde máš to nejtěžší/fototechniku uloženou dole. A navíc se tam leze zády, takže ty ani nemohou být udělány tak dobře jak u turistických batohů.
STŘÍBRU ZDAR

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“