Baterie

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Baterie

Příspěvek od marian_r » 12 led 2018, 15:59

Už som sa bál že odišla originál D-Li90, po roku. Vo fotoaparáte ani píp, na nabíjačke blikajúca ledka, čo je podľa manuálu nesprávne pripojený aku. (Neviem ako by to šlo nesprávne pripojiť.) Bola vo fot, naposledy použitý asi pred týždňom. Nie som si istý či bol vypnutý alebo zaspatý.

Má asi 15 mesiacov, z toho 3 v servise, striedam 2 originálne. Ale už sa prebrala, asi hlboko vybitá, uvidím.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

feri2303
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 626
Registrován: 16 led 2014, 09:24

Re: Baterie

Příspěvek od feri2303 » 15 led 2018, 15:14

Pred nejakym casom som pisal o neoriginale T6 power D-Li90 ktoru som od roku 2015 pouzival v K-5ii. Po tychto dvoch rokoch mozem povedat ze sa stale sprava rovnako ako ked bola nova, ziadny ubytok kapacity, proste na urovni originalu.

Po tychto skusenostiach som od T6 power zobral aj D-Li109 do noveho KPcka. Kupil som rovno 3 baterie (kus za cca 8 eur) kedze maju nizsiu kapacitu. Ale velke sklamanie nastalo ked som sa s fotakom vytrepal fotit zasnezenu nocnu Bansku Stiavnicu a po 4 fotkach (stativ + LV) zacal blikat indikator baterie na cerveno... Tak som vlozil naspat original akumulator ktory mal za sebou uz cely den fotenia a cvakal s nim veselo dalej... :wink:
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Baterie

Příspěvek od st. » 16 led 2018, 18:33

marian_r píše:Už som sa bál že odišla originál D-Li90, po roku. Vo fotoaparáte ani píp, na nabíjačke blikajúca ledka, čo je podľa manuálu nesprávne pripojený aku. (Neviem ako by to šlo nesprávne pripojiť.)
Blikající ledka tuším znamená, že baterie je vadná. Jinak to samé se mi párkrát stalo po úplném vybití, když jsem zapomněl vypnout foťák a v batohu asi byla stále namáčklá spoušt. Nějakou dobu to blikalo, ale pak se to chytlo.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“