Blesk Sigma EF 500 DG Super PA-PTTL a kompatibilita s K10

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Klaus
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Blesk Sigma EF 500 DG Super PA-PTTL a kompatibilita s K10

Příspěvek od Klaus » 14 bře 2007, 22:31

Přeji hezký den,přečetl jsem příspěvky o blescích a pokud jsem nehledal špatně nikdo se tu nezmiňuje o zkušenostech o Sigmě 500 DG Super s K10(resp.K100)
Bohužel jsem se zbavil orig.blesku FTZ 500(odešel s Déeskem),který na něm fungoval bez problémů k plné spokojenosti.To jsem ovšem nečekal,že Pentaxova 540 bude dostupná(tedy spíše nedostupná) jako poslední dobou více věcí na P.Takže má další volba padla na Sigmu.Zastoupení tvrdí,že vše chodí bez problému(mimo vyjímky : Built-in flash cannot be used. Please set Master unit to manual mode.
Built-in flash cannot be used for wireless flash. It can only be set if two or more EF-500 DG SUPER units are used.
Česky mi to ten pán nedokázal vysvětlit.
Servis pro Sigmu AWH Praha tvrdí,že vše od výr. čísla 803 ....... chodí,nebo jde přehrát firmware.Mohu teď koupit 808......,ale nikdo nedokáže říct nic najisto.
Máte prosím někdo zkušenost s 500 DG SUPER a K10.
Děkuji.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od jir_ist » 15 bře 2007, 00:54

Built-in flash cannot be used. Please set Master unit to manual mode.
Built-in flash cannot be used for wireless flash. It can only be set if two or more EF-500 DG SUPER units are used.

Zabudovaný blesk (na K10D) nelze použít. Prosím nastavte Master blesk (unit) na manuální program. Zabudovaný blesk nemůže být použit jako "wireless flash" (dálková odpálení), které může být nastaveno jen jestliže jsou použity dva či více EF-500 DG SUPER .
Jak tomu rozumím, Pentax používá jiné frekvence komunikačních kanálů mezi blesky (je jich k volbě povíc). A Sigma za se používá jiné frekvence, takže mezi sebou nekomunikují. Ale dva (jeden na kameře atp.) a více Sigma blesků mohou mezi sebou komunikovat "wireless" !

Ber to jako překlad "z nouze a prodlevy času". Nech si ho prosím ověřit u člena elho_cid, ten ti udělá korektury. Je už u další lekce.... :-)
jir_ist

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 19 bře 2007, 19:32

Tentokrát je to v pořádku... Zlepšuješ se. 8)

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od jir_ist » 20 bře 2007, 02:03

Have a nice day, Sir !
(význam tohoto idiomu asi v lekcích nenajdeš, v každodenní angličtině to není vyjádření respektu a přání dobrého, ale právě naopak... český ekvivalent by mi asi maZec vymazal :-) )
Jsme si kvit, doufám... :-)
jir_ist

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 06 čer 2007, 13:25

Hey Hola, tak kdo uvazuje o tomto blesku, prej uz s novym firmwarem funguje i to bezdratove odpaleni blesku pomoci vestaveneho blesku na K10D :-) Staci to jen poslat do Sigma servisu a zdarma tam nahraji novy firmware.
No vzhledem k tomu ze stoji polovinu co jemu adekvatni Pentaxacky a umi prakticky to same tak jdu do nej, pak muzu poreferovat jak to fakcii ;-)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“