Tlač fotografie

Vše o tisku fotografií.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 08 črc 2008, 09:20

to mazec: takhle jednoznačné a jednostranné vyjádření jsem dlouho nečetl.
Souhlasím s tím,že je většina labů předražených,nespolehlivých,nekvalitních,ale opět jsou i takové,které tvoji teorii vyvrací a to do základu.Z pohledu ekonomické výhodnosti levné domácí tiskárny a tisku na levné papíry jasně vede domácí tisk, ale z pohledu kvality a stálosti barev a podložky,údržby a kvality tiskáren, zkušenosti obsluhy bych řekl,že to je naopak.Domácí podmínky profi lab těžko nahradí.Ale ušetříš hromady peněz.../ovšem za jakou cenu?/
Inkoustové tisky navíc velmi neradi přijímají do fotosoutěží,a nejsou ideální ani na adjustaci pod sklo.
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 08 črc 2008, 10:56

Jedná se sice o levnou tiskárnu, ale technologie pokročila. Podobné tiskárny stály kdysi třikrát tolik, teď jsou jen levnější a modernější. Neřekl bych, že se jedná o levný papír. V porovnání s levnými papíry, je tento o polovinu dražší, je to opravdu velmi kvalitní Canon papír a přesto mě to vyjde levněji. Z labu taky nedostaneš fotografie na top papíře a pokud ano je opět cena tisku někde jinde. Canon photo paper plus glossy je hodně chválený papír, proto jsem si ho také vybral před levnějšími variantami.
Já tu tiskárnu vezmu na sraz, abyste mohli vidět jak to funguje a jaké jsou výsledky. Já jsem byl ze začátku také velice skeptický, ale pak jsem viděl na vlastní oči jaké fotografie to umí vytisknout a pochyby byly ten tam. Z labu mi chodily fotografie, se kterými jsem nebyl spokojen a přiznám se, že ty fotografie, které jsem si nechal dělat v labu, jsem si po pořízení tiskárny vytiskl všechny znova. Porovnal jsem je a fotky z labu, jsem uložil do krabice. Sebelepší kvalitní papír nenahradí přesycené barvy a špatné odstíny odlišné od originálu.
Všechny tištěné fotografie mám uchované v originálech, takže i kdyby za nějakých 10-15 let nastal problém, mohu si ty fotografie znovu vytisknout. Všechny fotografie stárnou, a pokud mi těch 15 let vydrží ve 100% kvalitě tak mi to stačí.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 08 črc 2008, 20:49

To MaZec: To jsem teda fakt zvědavý.To srovnání mě hodně zajímá.Na jaký sraz by jsi ji vzal?Na ten v září? Nebo by jsi přijel někam jinam ještě předtím?Plánuji PFS sraz na přelom červc./srp. do Prahy.Snad by se nás tam deset mohlo sejít,když by jsi měl takové lákadlo.Já bych si to rád zkusil v klidu.Udělám foto v labu a u tebe a pak se uvidí.Ale asi by to mělo být na stejný papír nebo se mýlím?
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aCIDfire » 09 črc 2008, 20:27

Mě by u toho domácího ink.tisku vadila nestálost barev papíru po urč. době, otázka tisku v labu je zda jsi ochotnej za kvalitní papíry připlatit, já třeba jo :)
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

stealth
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od stealth » 09 črc 2008, 20:53

Ja si myslim ze domaca tlac stale nedokaze z hladiska trvanlivosti konkurovat minilabu...videl som tlac aj z domacej tlaciarne aj z spickovej atramentovej tlaciarne aj z lacnych minilabov aj zo spickovych minilabov...a rozdiely su obrovske..zatial najlepsi vystup som videl z minilabov Noritsu...Fuji je dost slabe..Konica Minolta pokial je R2 tak velmi slusny priemer...robil som na R1 a fotky z nej boli biedne..prekvapila ma Agfa D2lab--robila v rozliseni 400 dpi a format 30x45..kvalita nadpriemer...rozhodnut co je lepsie si netrufam..kazdy ma ine prefernecie...ja si robim fotky sam...pokial som robil v minilaboch tak som si tlacil sam...teraz ked uz vo foto prevadzakch nerobim tak sa dohodnem s obsluhou a na par minut ma k labu pustia...poviem im presne co chcem a postrazim si aby to tak aj bolo...

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 09 črc 2008, 22:16

Jojo,to se máš!!S tou praxí myslím.Prostě víš co chceš a taky jak a co ty mašiny dovedou.Zkušenost k nezaplacení.To se to pak tiskne.Škoda,že nebydlíš v Praze to by jsi mě mohl prakticky provést.... :wink:
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

stealth
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od stealth » 10 črc 2008, 16:32

Tomas Fafek: Ja budem v septembri v Prahe...ak najdes prevadzku kde ma pustia k labu tak ti rad ukazem co ma zivilo takmer 10 rokov :D
MZ-5n s MF matnicou, Tokina 35-200/3.5-4.5

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 10 črc 2008, 21:07

No tak to je superio!Pošlu ti na sebe kontakt.Mám tu možnost na jednom labu - naštěstí.Nějak to pořešíme.Dej vědět v srpnu kdy v září přijedeš. :D :D
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Zamčeno

Zpět na „Tisk fotografií“