První K7 v Čechách

Vlákna, která ztratila v průběhu času význam, nebo se stala neaktuálními.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
smalincik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky

První K7 v Čechách

Příspěvek od smalincik » 11 črc 2009, 22:18

Ve čtrvtek mi volali z VK Foto, že dorazily první dvě K7, z nichž jedna pro je pro mne. Bohužel jsem měl v tom týdnu mimořádné vydání , chybělo mi pár tisíc a nechtělo se mi do Prahy osobně, abych využil na doplatek cca 6.000 jimi nabízenou půjčku a postoupil jsem své první místo v pořadníku někomu z kolegů. Já počkám na další dodávku a z té už K7 koupím.Mělo by to být nejpozději do čtrnácti dnů. Tak pokud je to někdo odsud, ať napíše první dojmy!
Pentax K-7 + set18-55WR a 55-200WR, Tamron 70-200/2,8, Pentax FA50/1,4, nějaké starší kousky bez autofocusu a nějaké s M42,sigma35-105, pentax 100-300.

www.malincik.eu

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 12 črc 2009, 07:48

....tak to tedy gratuluji... nevím, zda bych nepodlehl a té nabídky na "dosplátkování" nevyužil... :-) to musí být naprosto příšerná muka :-D
Pentax

Uživatelský avatar
smalincik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky

Příspěvek od smalincik » 12 črc 2009, 09:01

Nojo, no.Dcery jely se svými mládenci k moři a podařilo se jim pumpnout mne o deset tisíc - co bych pro ně neudělal... Ale během týdne zase něco dodělám a prodám, tak to vyjde na další várku. V mém věku už vím, že kdo si počká, ten se dočká :D Opravdu se těším!
Pentax K-7 + set18-55WR a 55-200WR, Tamron 70-200/2,8, Pentax FA50/1,4, nějaké starší kousky bez autofocusu a nějaké s M42,sigma35-105, pentax 100-300.

www.malincik.eu

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 12 črc 2009, 09:39

Wau... tak to je bomba! Těším se, až budou opravdu nezaujaté recenze...

Nicméně osobně bych se K7 v tuhle chvíli asi bál koupit... přecejenom, kdo si počká, ten se dočká. A za 1-2 měsíce bude jasno, jak na tom K7 opravdu je.

Ale držim palce, aby na tom byl co nejlépe... a těšim se na pořádné "zahoření" s reportama :-).

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Varování...

Příspěvek od miky_lbc » 12 črc 2009, 18:41

Dnes odpoledne jsem se asi moc nudil a vrhl jsem se detailně hned na několik fór s novými majitely K7. Po přečtení bych rád varoval každého před současnou koupí nové K7 ...

Zdá se, že K7 v současném prodeji trpí celou řadou závažných problémů spojených hlavně s přehříváním. Dle některých názorů je produkční verze čipu "lepená" kuli úspoře z více částí, což má za následek po zahřátí různé artefakty (čáry na obraze). Před kvalitní čistou fotkou i na nízké ISO je údajně někdy nutné foťák i na 5 minut vypnout, aby vychladl. Problémy jsou údajně tak veliké, že někteří velcí prodejci v USA dodávky K7 úplně přerušili.

Nejsou to informace z RH ale z fór uživatelů, jako jsme my zde.... a každý si může najít hodinku času a vyhledat si je, tak jako já.

Možná se jedná jen o nespokojené remcání, možná o shodu náhod, možná o malé procento uživatelů... nicméně tak jako tak, jsem s příchodem nového těla Pentaxu nikdy nepozoroval takovouhle dávku hlášení o nejrůznějších buzích a problémech.

Dle mého názoru by bylo pro všechny současné zájemce lepší počkat nějakej měsíc, až to celé boom trochu sedne a bude jasné, kde je pravda a přijdou i novější řady K7 těl ...

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 12 črc 2009, 19:43

Dik za info,
nemohl bys hodit par linku na ty fora?
A neříkej že jsou jenom špatné zkušenosti, nebyl tam někdo kdo měl dobrej kus a toto mu nedělalo??
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 12 črc 2009, 22:05

miky asi ma na mysli www.pentaxforums.com/forums
A jo, jsou tam i pozitivni ohlasy. Nejakej manik tam dal ukrutne krasne cistou fotku z K-7 na ISO 3200. Neco jako ISO 800 na moji K10D.
Ja teda K10D taky koupil az po pul roce, kdyz konecne s novym FW zacalo fungovat dalkovy odpalovani systemovych blesku. K-7 mam v merku a zatim ji kupovat nebudu, ale spis pro aktualni nedostatek financi nez ze bych se bal.

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od cunesk8 » 12 črc 2009, 22:30

ten pruh co se jim tam dela, tak me to dela na DSku taky pri iso1600, tak to by me zajimalo cim to muz byt 8O
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 12 črc 2009, 22:37

Proste nejaky tranzistor je trochu mimo oproti ostatnim tranzistorum na cipu. Analogove intergace jsou hrozna havet. U nas s tim mame taky potize.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 13 črc 2009, 13:36

Dmb píše:Dik za info,
nemohl bys hodit par linku na ty fora?
A neříkej že jsou jenom špatné zkušenosti, nebyl tam někdo kdo měl dobrej kus a toto mu nedělalo??
Jj... hlavně jde o zmíněné fórum.

Absolutně netvrdim, že tam jsou jen negativa... je zde i mnoho pozitivních ohlasů. V součtu jich bude asi i více než negativů... 100%.

Šlo mi o to (a věřim, že s touhle větou nemůže nesouhlasit ani žádný fanatický obhájce K7), že žádnou digitální zrcadlovku od Pentaxu, zatím po uvedení nenásledovala taková kontroverznost... tolik reportů bugů a protichůdných reakcí. Podobně jsem sledoval i situaci po K10D a po K20D a i když se samozřejmě i zde pár stížností objevilo, bylo jich minimálně 20x méně.

Absolutně nehodnotim kvalitu stroje, který jsem neměl v ruce... jen píšu, že dle reakcí, které nejsou ze 100% (a ani z 90%) jen pozitivní by bylo asi rozumné s nákupem nespěchat a počkat si chvilku na kvalitní a prověřenou zpětnou vazbu... a případně i na další řady výrobku. Protože dle současných reakcí mi nepřijde, že K7 by byla taková tutovka, že je rozumné jí koupit úplně naslepo a ještě v nějaké nejprvnější produktové řadě.

Kdybych nutně musel koupit foťák, osobně bych třeba v tuhle chvíli raději vzal K20D (a to i za stejnou cenu s K7). Naštěstí kupovat foťák nemusim (mam na co fotit), takže si počkám do podzimu... a pak se uvidí, jestli K7 nebo K20D.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 13 črc 2009, 15:27

Me subjektivne nepripada, ze by toho brblani na forech bylo vic nez treba po uvedeni K20D. Nebo jaky byl poprask s Canony 50D a 1D Mark III. Ale souhlasim, ze kupovat fotak hned po uvedeni neni az tak moudre.

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 13 črc 2009, 17:12

elho_cid píše:Me subjektivne nepripada, ze by toho brblani na forech bylo vic nez treba po uvedeni K20D. Nebo jaky byl poprask s Canony 50D a 1D Mark III. Ale souhlasim, ze kupovat fotak hned po uvedeni neni az tak moudre.
To se taky přidávám, tež si chci pořídit K-7 ale radši si počkám, až to bude všechno prověřené, popřípadě až jí někdo bude mít a testu si jí sám...
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
Rostislav.Linda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Rostislav.Linda » 13 črc 2009, 23:10

Já sice nevím, co bylo na fórech těsně po uvedení K20D, ale přehřívání a věci s tím spojené jsou rozhodně závažnější než se hádat o detekci obličeje... :-D
Ruce a pravé oko ... :-)

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 14 črc 2009, 00:00

Tak jsem tady zpet po delší době a čtu to co jsem před měsícem předvídal....loterie K7 pokračuje....risk je zisk nebo taky ... .
Mrzí mě to,ale opravdu si připadám jako zkušební králík .... co to na nás vymýšlej? Je to vůbec ještě seriozní firma nebo je to nový styl podnikání,který budou následovat i ostatní výrobci spotřebního zboží? Místo firemních zkušeben to hodit mezi lidi a upravovat během provozu...jak a kam bychom asi doletěli v takovém letadle ... až mě z toho mrazí.
Jinak výrobku který se neprodá jako 100% funkční se říká zmetek a výrobci výrobce zmetků...až mě to z toho píchlo u srdíčka :?
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 14 črc 2009, 05:45

Zase možná budu vypadat jako neúnavný obhájce...

...ale já nemám pocit, že by Pentax na nás něco zkoušel... těch pár před produkčních kusů, co se dostalo na vyzkoušení (nenazýval bych to testy, alespoň ne v tom smyslu, jak je známe a čekáme) prostě měly sloužit jako vyzkoušení nových věcí a fungování jako celku v tom smyslu, zda nějaký systém nemůže omezovat jiný... to, že se to uvolní několik kusů a pustí na vyzkoušení šťouralům je podle mě nejlepší cesta, jak rychle a vůbec objevit případné problémy... Pentax k těm před produkčním kusům žádné oficiální vyjádření nevydal, takže se musíme chovat, jako že o žádných takových kusech nevíme... že byl někdo aktivní a vypustil nějaké informace už je věc druhá... řekl bych, že to zafungovalo a ukázky (snad již z prvního produkčního fw nevypadají vůbec zle). A blázinec kolem přehřívání snímače je podle mě na podobné úrovni jako blázinec kolem přehřívání nových iPhone 3GS... někdo si položil iP na palubní desku na sluníčku a když mu po pár minutách začal iP řvát, abych byl dán do stínu, že hrozí přehřátí, tak z toho nějaký idiot udělal aféru. Ony totiž ostatní telefony by se na tom samém místě nepřehřály... asi jen proto, že na to neupozorní. Takže podobně bych to viděl i s PX.
Pentax

Odpovědět

Zpět na „Archivní vlákna“