Jak opravit SAMSUNG GX-20

Vše o digitálních zrcadlovkách Samsung

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dnes
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třebíč

Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od Dnes » 23 zář 2011, 19:51

Chci se s vámi podělit o nepříjemnou zkušenost s opravou samsung GX-20, který mi nedávno vypověděl službu.

Ve značkové opravně Samsungu - AWH servis Praha mi servisní technik sdělil, že vnitřní modul, nebo vnitřní část je vadná, ale firma SAMSUNG prý tenhle modul svým servisům prostě nedodává. Můj samsung si mám dát buď na poličku nebo vyhodit do koše. To mi vyrazilo dech. 15000 kč se jen tak neválí na cestě, abych si za ně koupil nový foťák.
Údajně je prý vnitřní mechanická část totožná s pentaxem K10D. Ovšem v opravně pentaxu, na Eliášově ulici v Praze, mi opravář odmítl pomoci.
Pokud má někdo podobnou zkušenost a dokázal si s ní poradit, prosím o jeho radu, jak dál postupovat.

Děkuji předem

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od Ivan-K » 23 zář 2011, 20:33

GX20 je totožná s K20, podla mna by to mal byť úplne zhodný prístoj v inom obale.
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Hnz
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 09 bře 2011, 20:41

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od Hnz » 23 zář 2011, 20:49

myslím si ze elektronika z K20 nepůjde dát do GX-20. Spíš bych zkusil jiný servis. Co tvrdí jedni zase nemusí být tak pravda.
Pentax K-5II, Pentax SMC DA 17-70mm f/4, Pentax SMC DA* 55mm f/1.4, Pentax SMC DA 35mm f/2.4, Tamron AF SP 90mm F/2.8 Macro, Pentax SMC 100-300mm f/4.5-f/5.6, Metz 48AF1

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od bigfoot » 23 zář 2011, 21:18

podla mna je jednoduchsie ti povedat ze to nejde, ako dat ti zaplatit diagnostiku a skonstatovat ze oprava bude za300-400eur ;-)
...K10+K5...
a rozne serepeticky

zdeny
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od zdeny » 23 zář 2011, 21:50

Asi Ti stejně neporadím, ale co přesně Ti nejde? Je to úplně kaput?
Zdenek

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od elho_cid » 23 zář 2011, 23:00

Já vzhledem ke svojí praxi s Canonem nemám s AWH dobré zkušenosti a tak jsem s bleskem Samsung (který je originálnímu AF360 podobnější než je GX-20 podobná K20D) šel do foto-servis v Dejvicích. Opravili mi ho, ale prý i tam byly nějaké odlišnosti a ty díly úplně nepasovaly. Takže s GX-20 asi moc naděje není.

Samsung má na Florenci showroom a někde tam je i oficiální zastoupení. Možná se obrátit na ně?

Uživatelský avatar
Dnes
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třebíč

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od Dnes » 24 zář 2011, 00:10

Popis závady:
Nelze udělat snímek. V aparátu to při zmáčknutí spouště zazní, jako by se něco pohnulo. Ale uvnitř hledáčku nic neblikne, ani nezasvítí. Na horním displeji sice jsou nějaké informace, ale jsou stále stejné. Jsem v plně manuálním režimu.
Opravář pentaxu na Eliášově ulici 25 mi řekl, že vadný bude pravděpodobně motorek. Prý se v určité poloze nedokáže sám rozběhnout. Dokonce něco udělal a foťák zase začal pracovat, ovšem jen nějakých deset cvaků a potom se sase kousl. Servisman mi nechtěl prozradit, jak to udělal :-) a poslal mě zpět do AWH servisu. Tam mně na moji žádost o výměnu motorku řekli, že motorek je součásti již zmiňovaného středního modulu, který výrobce nedodává!!! Potom jsem se naštval a zavolal jsem firmě zastoupující Samsung u nás. POžádali mě o poslání E-mailu s popisem problému, tj závady a absenci potřebného náhradního dílu v servisu. Nyní čekám na odpověď.
Jsem rozhodnutý podat proti Samsungu ztížnost u české obchodní inspekci, případně je zažalovat z úmyslného klamání zákazníků, neboť v dokumentech dodaných s foťákem se uvádí, že závady vyřeší servis, což se ovšem nestalo. V E-mailu jsem jim tuto možnost naznačil. Jsem zvědavý jestli se chytí za nos a něco podniknout.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od elho_cid » 24 zář 2011, 10:05

Pan Kautský z Pentaxu by to asi uměl opravit, ale nemůže myslím si na opravu poskytnout záruku když je to Samsung. No a v AWH opraví jen opravdu triviální věci, jinak se všechno řeší výměnou celých desek, modulů a komponent, což vyjde velmi draho. Známý měl problém s 5DMark2 a řekli mu, že oprava je za 50000 a má si tedy jít rovnou koupit nový foťák. V jiném servisu mu to pak opravili za 5000, teda desetkrát levněji!

zdeny
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od zdeny » 24 zář 2011, 11:49

Takže pan Kautský přesně ví o jaký motorek se jedná, když ho dokázal rozběhnout. Pokud se to nepodaří s tím Samsungem (nebo vyřeší tak, že by cena opravy vypadala na 20000), pak bych to zkusil znovu. Na 99% ten motorek bude shodný s Pentaxem, pochybuju, že by samsung vyvíjel vlastní motorky. Problém je, že pan Kautský na Eliášově má teď práce nad hlavu, tak se mu do toho nebude chtít. Musíš ho ukecat :-).
Zdenek

Uživatelský avatar
Dnes
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třebíč

Re: Jak opravit SAMSUNG GX-20

Příspěvek od Dnes » 28 zář 2011, 22:26

Děkuji Vám přátelé za Vaše názory a rady.
Jednám nyní se zastoupením Samsungu pro českou republiku o řešení mého problému. Chci přenést odpovědnost na ně, že dali licenci servisní firmě, která neumí opravu provést. Vyžádali si informace o fotoaparátu, tj. typ, výrobní číslo a popis průběhu jednání v AWH servisu. Očekávám nyní jejich reakci.

Pokud se mi nepodaří dojednat něco rozumného, vezmu flašku své dobré slivovice a pojedu přesvědčit pana Kautského, aby mi foťák opravil. Někde na NETu jsem se dočetl, že by výměna motorku mohla stát okolo 3000 kč.
Za to bych pořídil tří kilowattový motor, nejen takového prcka, kudla. :-) Ale co, uvidíme.

Odpovědět

Zpět na „Samsung DSLR“