Odcizená fototechnika

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Jan67 » 21 bře 2017, 10:46

pavelp píše:
Neukazuje to vůbec nic, nevhodný odsudek, nesouhlasím. Mohl to vzít příslušník jakéhokoliv národa.
Ok. Opravuji. Zdegenerovaná země a společnost, která v ní žije. Aby se někdo necítil osočen.
Jan67

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od fakt » 21 bře 2017, 10:51

Dlouho jsem nečetl větší hloupost.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od samsak » 21 bře 2017, 13:29

Všechno je o lidech...

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Jan67 » 21 bře 2017, 14:52

fakt píše:Dlouho jsem nečetl větší hloupost.
Vysvětlím ti, proč si to myslím.
Podle statistik je počet odsouzených v ČR asi 2promile, tj. 2 na tisíc obyvatel. Pro jednoduchost to berme jako počet zlodějů.
Průměrně vzato by to znamenalo, že kdyby kolem tý tašky projel vzorek 500 lidí, jeden z nich by byl zloděj.
Ta taška zmizela během pár minut. Mohl to být samozřejmě velký pech, pokud by po tom zloději následovalo 499 lidí, kteří by tu tašku nechali ležet nebo vrátili.
Taky to ale může znamenat, že potenciálních zlodějů je v naší společnosti ne 2 promile, ale třeba 20 procent.
A to mě vedlo k úvaze, že je naše společnost zdegenerovaná.

Jsem přesvědčen, že v zemích jako Norsko, Japonsko, Island a dalších by tam ta taška ležela ještě dnes....
V mý úvaze je sice lehká nadsázka a zjednodušení ale bohužel to jádro sdělení je smutný.
Jan67

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od zirecek » 21 bře 2017, 15:21

Jádro sdělení smutné je. Avšak položme si otázku, co je cílem pouze strohého smutného sdělení? Má toto smutné sdělení nějaký přínos, nese v sobě konstruktivní posun? K čemu je utápění se v negativech? Nebylo by lepší ve společnosti projevit trochu konstruktivní kritiky či pozitivního předpokladu než jen stroze sdělovat, co je špatně? Mně osobně připadá pro český národ spíše typický negativizmus a stěžování si na něco. Chápu, že Tvé sdělení lze brát pouze jako strohou informaci o stavu něčeho, ale jestli se chceme někam posunout, je lepší k tomu občas přidat i něco dále, jinak ke změně nedojde.

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Jan67 » 21 bře 2017, 15:28

Já tím sdělením neměl za cíl vůbec nic.
Jako pozitivní a konstruktivní přístup bych třeba mohl projevit názor, že příště ta taška nezmizí za 5 minut ale třeba až za deset.
Já opravdu nemám chuť cokoliv přidávat a někam se posouvat.
Jan67

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od bedo. » 21 bře 2017, 16:11

Jan67 píše:Jsem přesvědčen, že v zemích jako Norsko, Japonsko, Island a dalších by tam ta taška ležela ještě dnes....
súhlasím - lenže čo očakávať od národov, ktoré považujú kradnutie div nie, že za normu (česť výnimkám, fakt). Ako inak si vysvetliť, že po x prípadoch rozkrádania vo veľkom sa stále nájdu ľudia, ktorí rovnakých lúpežníkov zvolia znova a kradne sa ďalej? V Čechách je to teda asi o kúsok lepšie (napr. Rath a spol.), ale s civilizovaným svetom sa to podľa mňa stále porovnávať nedá...

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Jindras » 21 bře 2017, 19:34

To,že jeden hajzl něco šlohne,přece neznamená,že jsou všichni zmetci. A degenerace znamená přece něco úplně jiného,než zlodějinu. Proč degenerace? Proč to slovo používáš v souvislosti se zlodějinou????? A počet zavřených-musíš oddělit cikány-kterých je v kriminálech 70% a dál musíš oddělit jiné národnosti. Co ti zbude? Procentuálně? Lidi jsou v kriminálech v každé zemi,v každé společnosti. Tady je nejhorší ta Velká zlodějina,netrestaná.
Nejdůležitější je,aby se to našlo a vrátilo. :wink

A Bedo-co víš o Rathovi? Jen z medii,že. Moje ex u něj pracuje,jako zdrav sestra,znám ho dost dlouho,dr. Ratha,i Evu,jeho ženu. Čistej není,to je jasný,ale tahle kauza je jen a jen o likvidaci -nepohodlného-. Viděl všem do karet a věděl o všem. Neříkám,že je bez viny,ale tahle zinscenovaná fraška byla o něčem jiném,než o korupci.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od fakt » 21 bře 2017, 19:46

Teorie o tom, jak je hostitelská země špatná, poukáží vždy na stěžovatele.
Teorie o tom, že se krade jen v ...., doplň zemi, je k smíchu. Zkus podobný poklad opomenout v, samozřejmě v lepší a demokratičtější zemi/městě, Neapoli, Marseji, Barceloně .... Jak tam asi dlouho vydrží?
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od hilda4sea » 21 bře 2017, 20:12

To, co potkalo Acidfire je smutné a pro něj jistě velmi tristní. Jeho výbava byla opravdu hodně, hodně výběrová.
Takže zmizení takových věcí musí zamrzet.
Osobně se domnívám, že ten člověk co tu tašku naložil myslel, že je v ní tak max. notebook a pár značkových triček apod. Určitě doma zkoprněl nad tím co vlastně ukradl. Jak říká Jan67 je pravděpodobnost, že by to byl právě zloděj hodně malá (1:500). Spíš to byl zloděj z příležitosti.
No a pokud jde o "všeci kradnú" je moje osobní zkušenost, alespoň z germánského světa, dost rozporuplná. Jistě ve Skandinávii je minimum nativních zlodějů výsledkem staleté drakonické judikatury a nutností přežití ve tvrdých podmínkách. Jednou jsme chtěli v Mnichově otevřít prodejnu spolu s německým společníkem. On se mi zcela vážně zeptal, "koho nasadíme do vedení". Ptal jsem se odkojen pravdou a láskou západního super světa "proč". Společník mi řekl - "no, nemůžeme to tam nechat napospas běžným zaměstnancům".
To bylo krátce po listopadu. Později jsem díky frekventovaným vztahům do germánských zemí pochopil, že mezi našinci a cizinci, zase není až takový rozdíl v poctivosti. Tady i tam jsou vedle sebe poctivci a zmetci. Pravda je od určité sociální skupiny se špatně rozlišují, protože obě skupiny drží slovo a obě umí využít systém. Rozdíl je jen v eleganci provedení.
A pokud jde o typicky českou frustraci, tak jeden outsider mi nabídl takové vysvětlení: "co lze očekávat od národu, který se v hymně vyzná z toho, že neví kde je jeho domov".
Čistě z historie se jeví jako hlavní problém spíše prodejnost elit komukoliv, kdo dobře zaplatí, než počet zlodějů. Začalo to Svatoplukovou zradou vlastního strýce a pokračuje to europoslancem, který dnes dští oheň a síru na ruské agresory se stejným zaujetím, s jakým dštil oheň a síru na americké imperialisty (před listopadem).
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od fakt » 21 bře 2017, 20:20

Svatopluk zneužil příležitosti uplacen a podpořen nikoliv východem.
Ta samá entita pozvala k rozvalení říše jeho následovníků kočovníky, kteří ji nakonec málem zahubili.
Zrada a zlodějna přicházela zpravidla se západními větry.
Na mistry v kradení všeho a odevšad z "ostrova jejího veličenstva" však nemá nikdo.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od bedo. » 21 bře 2017, 21:22

Jindras píše:A Bedo-co víš o Rathovi? Jen z medii,že.
Jasne, že len z médií, preto som si spomenul práve na neho (iní možno neboli toľko medializovaní) - v princípe ide o to, že aspoň existuje vôľa "riešiť" aj vysokopostavené osoby. Ďalej by už vinu, či nevinu mali riešiť súdy a nikto iný. Či je na to v Čechách dostatočne nezávislé súdnictvo, už netuším, vzhľadom na spoločné dejiny po roku 1948 by som mal určité pochybnosti. Ono totiž nikto neexistuje mimo systém a z toho pochádza aj to známe "Každý národ má takú vládu, akú si zaslúži".

fakt: priznám sa, že Ti veľmi nerozumiem - akože zrada a zlodejina prichádzala z Nemecka a Slovensko je vzor cnosti? :)

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Jindras » 21 bře 2017, 21:39

Kdepak,tady se -vysoko postavené osoby- neřeší. Vždy se to ututlá. Viz Janoušek,Rittig,Behm-prokázaná defraudace 1.3 miliardy-a nic. Justice je zkorumpovaná,nikdo soudům nevěří. Jsou jen -předhozené ryby k sešrotování-Rath. Vše je prodáno,rozkradeno,nic tu není-myslím Český průmysl. A nemáš pravdu v tom,že každý má takovou vládu,jakou ... správně to je... Dělají jen to,co jim dovolíme....Nejhorší je ta slovenská svině Babiš. My totiž dokážeme jen remcat po hospodách,na netu a tak,ale něco udělat,to né. Jde o to,že ten nastolený feudalismus funguje- dostali nás-národ-tam,kam potřebovali-všichni se tu bojí o práci,o ten kus chleba a bojí se cokoliv říci,aby o to nepřišli,natož něco udělat. A naše Hraběcí milosti- si mezi tím porcují,co tu ještě zbylo,jak psi cupujou ty zbytky a my jen koukáme,víme o tom a ... a nic. nejhorší je,že zemi máme půjčenou od svých dětí a vnuků,a co jim předáme???..Nejlevnější pracovní síla na Korejských,Čínských,... linkách. To je ta hrůza.

Omluva,tohle sem nepatří. :(
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Klingo » 21 bře 2017, 21:53

Bože,kam ste sa to až dostali?

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Monoculus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: 16 zář 2014, 11:07

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Monoculus » 21 bře 2017, 22:09

všade sa nájdu aj takí aj onakí ľudia
http://www.diyphotography.net/midwest-p ... as-stolen/

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“