Odcizená fototechnika

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od samsak » 22 bře 2017, 01:01

Tomu říkám konstruktivní debata o ztracené technice... Nic proti ale to s tou vládou asi bude minimálně částečně pravda... Nevolíme si je náhodou sami? A pokud mám mluvit za sebe tak vám říkám vy*erte se na taková témata v tomto vlákně a pokud vám to vadí a chcete si to vyříkat jinde než u piva tak si na to založte vlákno nové...

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od zirecek » 22 bře 2017, 06:09

Nikdy mne nenapadlo, že se na PFS dočtu kupu urážek a přisprostlých hloupostí o politice. Máme se, jak prasata v žitě, a nemáme si na co stěžovat...
Myslím, že vlákno je vhodné na promazání adminem.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od peppe » 22 bře 2017, 08:24

Jindras píše: slovenská svině Babiš
???? Mal by si popredavat techniku, nakupit transparenty a ist demonstrovat pred urad vlady :shock:
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od bedo. » 22 bře 2017, 11:33

Ja som to vravel, že v Česku sa máte lepšie - aj by som sa presťahoval, ale to by zasa Jindras vyskakoval, čo vám tam lezie ďalší Slováčisko, tak asi radšej zostanem doma. :)

Idem dať teda nejaký obrázok do galérie... :)

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od fakt » 22 bře 2017, 11:58

Chci se omluvit Markovi za plevelení jeho diskuse.
Nebýt hloupého útoku proti mé zemi, jistě bych nereagoval.

Jinak mne ještě napadlo, zda jsi zkusil zmapovat trasu toho vozu. Vezmi mapu a rozkresli možnosti. Projdi a dohledej kamery (PČR, MP, soudy, radnice, školy, soukromé firmy). Třeba vůz někde zaparkoval a dobrák odešel bydlet.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od kordoz » 22 bře 2017, 12:43

dobrak odisiel skusat fototechniku, veru, na nejakej kamere musi byt vidiet SPZ
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od hilda4sea » 22 bře 2017, 13:26

Abych nebyl OT, tak jsem se snažil získat pro acidfire nějaký tip na hledání záznamu z kamer. Bohužel jsem zjistil, že obecní kamery v městě N jsou obvykle rozbité a nic nenatočí, nebo se zrovna dívají jinam a není nic vidět. A to dokonce i na notoricky známých parkovištích, kde dochází k trestné činnosti téměř stále.
Asi by to chtělo nějakou motivaci pro úředníky, že?
Nicméně město N má již na rok 2017 strategický plán prevence kriminality pomocí nově nakoupeného HD kamerového systému. :wink:
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od miky_lbc » 22 bře 2017, 18:48

Možná přemejšlim o blbostech.... ale zamyslel bych se nad možností na dané místo napsat nálezci nějaký velký vzkaz.

Jako třeba plachtu/board na místu nálezu. S textem "vzkaz pro nálezce" apod. A dal bych si do okna nenápadně webkameru, která by snímala dění před domem. Osobně si myslim, že existuje šance, že nálezce jezdí ulicí opakovaně a vzkaz zahlédne a věřim, že v takovém případě je celkem velká šance, že je zvědavej, co mu vlastně chceš nabídnout apod. Pokud by velikost písma nutila nálezce přijít blíže, měl bys šanci ho kamerou zachytit.

Třeba budeš mít štěstí a zachytíš někoho v autě a vzhledu dle popisu. Je to zoufalej plán, ale věřim, že má ve výsledku větší šanci, než jen plakáty.

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od samsak » 23 bře 2017, 05:42

Nejsem si jistý ale mám dojem že tohle už by nejspíš bylo za hranicí zákona... Ale za zkoušku nic

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od kordoz » 23 bře 2017, 08:13

mozno by sa oplatilo instalovat si doma kvalitnu HD kameru s nepretrzitym zaznamom a biela oktafka sa raz objavi
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od MaraM » 23 bře 2017, 15:56

Ve vší úctě, pánové, tohle už mi připadá jako trumfování na pískovišti, kdo by se zlodějem víc zatočil. To si vážně dokážete představit kontrolování celodenního záznamu, jestli tam není bílá Oktávka, nebo jestli někdo nečte nějaký vzkaz malým písmem?

Bílá Oktávka je snad nejprofláknutější auto u nás, i když nějakým způsobem natočíte SPZ, tak co s tím...najdete si dotyčného a půjdete se zeptat, jestli náhodou nešlohl tašku? Podobně u čtenářů vzkazu, já bych si ho možná šel taky přečíst, vystopujete mě a přijdete se zeptat, nebo co?
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od aCIDfire » 31 bře 2017, 20:26

Díky kluci za komenty, moc jsem poslední dny neměl čas reagovat, mám teď víc služeb v nemocnici (i v plánu na další měsíce), abych co nedříve začal saturovat svůj hypoteční účet, z kterého tak trochu platím "novou" bazarovou fototechniku z eBay. Teď zrovna píšu taky z práce :D

Plakáty po neratovicích - visí, zatím menší, asi nechám natisknout větší alespoň A3 formát, A4 co jsem tam nejdřív dal je fakt pidi. Je to na ofiko 12 místech po Neratovicích, jinak je zde zákaz výlepů, policajti to hned dávají dolů,akorát by si na mě smlsli.

Kamery a oktávka - jestli budou mít HD kamery,tak je to stejně o ničem, pokud záznam bude intervalový po x vteřinách, takže když se něco stane, ve výsledku je tak 30% šance, že něco kamera zachytí,.. musela by toho dotyčného zachytit, jak tašku dává do auta, ale v našem právním systému si myslím, že by to jako důkaz vůbec nemuselo obstát.

Zastavárna je v Neratovicích jen jedna, že by to nechal zrovna zde by byl zloděj vůl, spíše to střelí jinde pokud
si to nenechá/nevyveze za hranice nebo nezkusí prodat po x měsících.

Příští týden jdu na policajty se zeptat co kamery, zda nemají nějakou stopu plus jedné známé kriminalistky z Mělníka, ta slíbila, že na to "dohlédne", ale nedělám si na druhou stranu iluze, když vidím jejich vytíženost...
Zrovna před pár dny za mnou byla kriminálka na JIPce, kam jsem přijímal intoxikovanou holku lékama a alkoholem v sebevražedném úmyslu a onen kriminalista říkal,že ten den za dopoledne řešili už jedno znásilnější a 2 vloupačky
taky s větší odcizenou sumou. Takže si myslím,že jsou vytíženi více než aby strávili více času hledáním brašny s fototechnikou,ale aspoň se jim průběžně připomenu

No uvidíme, průběžně šmíruju online různé bazary tady i v zahraničí. Tak snad se časem někde něco objeví.
Teď po víkendu mi přijede Sony A7 II, tak budu mít zas trochu lepší náladu :)
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od fakt » 31 bře 2017, 21:04

Většina kamer umí zkrátit interval při detekci pohybu.
Obsluha si sama nastaví vzorkování např. 2/min - 30/min.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“