Exapro

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od duves » 16 zář 2011, 04:52

Vo viedni? No jedina ak je vyrazne lepšia cena. Vyrobok sa napokon predraží o náklady na cestovne ak to nakupuješ a nasledne ak to ideš reklamovať.
Apropo, kopec značiek nema servisne centra na slovensku a čo? Nič, jednoducho treba mať solidneho predajcu, čo to bez okolkov vyrieši k spokojnosti. Ak nie, zachrana je v SOI-ke. By ste videli, ake pokuty lietaju. Ja som tak natrel jedneho predajcu elektroniky, čo nechcel riešiť neopravitelny vyrobok v záruke. Ešte mi zo SOI odpisali, že im urobili aj inu kontrolu a zistili nedostatky.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
robogogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 364
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Re: Exapro

Příspěvek od robogogo » 16 zář 2011, 07:40

Je to smutné,takto to riešiť,ale našťastie veľmi účinné,plný súhlas duves. Komu neni rady,tomu neni pomoci,alebo kto chce kam,pomôžme mu tam...
K 30, Tamron 17-50/2,8 Pentax 55-300/4,5-5,8 Pentax 100/2,8 WR Pentax F 50/1,7 Tokina AF 70-210/4,5

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od ady » 16 zář 2011, 07:51

asi som to zle napisal, je to tak,ze vsetky vyrobky ktore zakupim v tej firme su zarucne (aj pozarucne) opravovane vo viedni, takze ak by sa mi nieco pokazilo, tak to poslem na slovensku adresu predajcu a ten to potom uz riesi so servisom vo viedni ...takze mne sa nic nemeni, ziadne naklady na vyse

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od duves » 16 zář 2011, 08:13

Ach tak, ale aj tak plati, čo som napisal. Ze to treba kupovat hlavne u seriozneho predajcu. V alze som mal po roku na reklamacii daleko lacnejsiu vec (DVD napalovačku) a vyriešili to k plnej spokojnosti.

Uživatelský avatar
TomášFencl
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5051
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Plzeň jih

Re: Exapro

Příspěvek od TomášFencl » 16 zář 2011, 08:49

Přesunuto z Problémy s K-5 do samostatného vlákna o zkušenostech s obchodem Exapro.
Tomáš
K-1 Mark II, HD DFA 15-30/F2.8 ED SDM WR, HD DFA 24-70/F2.8 ED SDM WR, HD DFA★ 70-200/F2.8 ED DC AW, HD FA 35/F2.0 AL, HD DFA MACRO 100/F2.8 ED AW, AF-540FGZ

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od ady » 16 zář 2011, 11:51

exapro mi ako predajca pride v pohode, pisal som to aj niekde hore, pristup ,vybavenie objednavok aj cena je super , moj zatial jediny kontakt so servisom bol ohladne toho,ked som zhanal matnicu na K10, sam som si ju pri cisteni poskodil a ochotne mi na druhy den poslali v cene jednej hned dve ...

len teraz s K5 to tam asi trocha skripe ked sa caka na odpoved z nemecka co s tym, je to sposobene "velkostou" trhu tam si nepomozeme... normalny servis by tu neufinancovali

som zvedavy ako z toho von.... nova K5? zasa sa bude cakat na 15t snimkov a co to spravi ...
pri vymene vnutornosti zasa to iste ... teda pokial v pentaxe prisli na to co tuto zavadu sposobuje .....

Uživatelský avatar
nighthawk787
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 09 úno 2011, 11:57

Re: Exapro

Příspěvek od nighthawk787 » 19 zář 2011, 07:17

pridám aj ja jeden do diskusie, osobne sa na exapro nemôžem sťažovať, reklamácia k5 bola v pohode, o 20 dní som mal nové telo. Zo zasielaním do nemecka to síce je na dlhšie ale je to aj u iných značiek. Pred tromi týždňami som moju sigmu posielal predajcovi na reklamáciu a tiež putovala tým smerom. Ako písal ady veľkosť trhu rozhoduje.
Pozáručný servis bude iný problém, ale sestra má dobré skúsenosti s pánom Matuňákom z Nových Zámkov, to len tak na okraj, nejde o reklamu :wink:

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od ady » 20 zář 2011, 16:58

takze K5 je doma z opravy, hned ako prisla z DE tak ju poslali z EXAPRO UPSkou. Takze po vsetkych trampotach zatial spokojnost. Skoda je len to,ze sa musi najprv pisat do nemecka co s tym a az potom sa riesi oprava.

Podla vsetkeho menili cele vnutornosti/dosku. Po precitani exifu ukazuje 470 cyklov uzavierky, povodne bolo cca 15.000

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od ady » 24 říj 2011, 12:09

po dnesnom telefonate si uz vazne zacinam mysliet svoje....pokial sa nakupuje tak ochota maximalna aj pristup ale asi je chyba ked sa ma nieco reklamovat,opravit alebo dozadovat sa informacie na stav opravy...
"technik tu nieje a co vlastne chcete?"
vediet ako je na tom druha reklamacia K5
"ja nic neviem, neviem kde je technik, skuste to inokedy,zajtra alebo dnes"

... od minuleho utorka im tam na stole lezi zabaleny/a K5 bez nejakeho zasahu,stuzkove a svadby v plnom prude...


a na porovnanie pristup u canonu zakupeneho v SR a servisovaneho v rakusku ... "mame dobre vztahy takze vam to aj po zaruke opravime gratis ak bude treba" ..bavili sme sa o vymene zavierky po 150.000 cykloch

vidim to tak,ze bude za par dni na predaj velka kopa objektivov s K bajonetom :)

bolek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: 13 úno 2011, 14:55

Re: Exapro

Příspěvek od bolek » 24 říj 2011, 15:23

Zdravím všetkých,
aj ja mám podobnú osobnú osobnú skúsenosť s Exapro-m. Ak som sa telefonicky informoval o nejakom tovare, pán Šikra bol milý a dokonca v priebehu pár dní telefonoval a informoval sa ako som sa rozhodol a pod. Ale ak bolo treba vyriešiť reklamáciu, to už bol problém. Odpovede typu "počkajte ja to preverím, servisák tu nie je, dám vám vedieť." Keď sa týždeň nič nedialo, volám znova a zisťujem. Skoro rovnaká odpoveď. Ťahalo sa to viac ako mesiac až som stratil nervy a poďakoval za služby. Pre mňa osobne Exapro už skoro dva roky neexistuje, aj K-x som kupoval radšej z Alzy a ostatné drobnosti riešim cez ebay. Servis a čistenie riešim u jedného šikovného pána a som max. spokojný.

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od bigfoot » 24 říj 2011, 16:20

Ja ti neviem, uz som cez exapro riesil servis a problem nebol. Poslal som im objektiv, zavolali mi kolko to bude stat a ze si pockam trocha dlhsie, lebo to musia riesit cez nemcov. Stalo to tak ako povedali a prislo tiez.
Nezabudaj, ze pan s ktorym telefonujes je predajca a nie servisak ;) Exapro neriesi iba pentax... podla mojich informacii maju pentax skorej ako hobby :D
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Max Hardcore
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Trnava

Re: Exapro

Příspěvek od Max Hardcore » 25 říj 2011, 12:24

s tym suhlasim , Pentax ako hobby , a zahradny nabytok ako zivnost :lol:

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Exapro

Příspěvek od bobo2 » 25 říj 2011, 14:24

...ten hobby prístup im už trvá dosť dlho...v 91-vom som si u nich kúpil z prvého platu Prakticu BX 20....

bolek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: 13 úno 2011, 14:55

Re: Exapro

Příspěvek od bolek » 25 říj 2011, 19:56

bigfoot píše:Ja ti neviem, uz som cez exapro riesil servis a problem nebol. Poslal som im objektiv, zavolali mi kolko to bude stat a ze si pockam trocha dlhsie, lebo to musia riesit cez nemcov. Stalo to tak ako povedali a prislo tiez.
Nezabudaj, ze pan s ktorym telefonujes je predajca a nie servisak ;) Exapro neriesi iba pentax... podla mojich informacii maju pentax skorej ako hobby :D
To o tom predajcovi a hobby predaji snáď nemyslíš vážne. Firma, ktorá vystupuje ako výhradný predajca a zároveň ako záručný a pozáručný servis značky pre Slovensko to robí ako hobby? Tak to sa už nečudujem prečo je tak ťažké, skoro nemožné nájsť Pentax v kamennom obchode. :lol:

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Exapro

Příspěvek od bigfoot » 25 říj 2011, 20:03

v kamenom obchode snad nebudes predavat daco o com vies, ze sa len tak lahko nepreda... Inac v BA je megafoto a mavaju skladom aj pentax ;)

to hobby myslim obrazne. Ono exapro je vacsia firma ako by sa mohlo zdat. Kamoska tam kedysi robila.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“