Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od Hanigal » 28 dub 2011, 21:46

Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od Mara42 » 28 dub 2011, 21:59

Tohle je bohužel jeden z nejtypičtějších způsobů... jakmile někdo nabídne víc (a to rovnou o 150% ceny), nečouhá z toho nic dobrýho.
Je to smutný, že žijeme v takovým světě. Člověk jde ráno do práce/škole s tím, že když mu mezitím nevykradnou barák, můžou mu v průběhu dne sebrat peněženku a až příjde domů, snaží se s ním někdo vyjebat na internetu. K tomu si z nás politici dělají prdel a prezident krade tužky. Hlavně mlčet a platit.
Sice už se to tady řešilo, ale podobný věci je fajn osvěžovat. Poznávacím znamením (aspoň v mých případech) byla vždy strašná angličtina, ale to taky každej nepozná.

P.S.: ale hlavně že to máš doma. Těch 20 éček nebylo až tak moc drahý poučení :)

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od elho_cid » 28 dub 2011, 22:00

Uff... Docela děsné. To se mohlo stát komukoli, díky za varování

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od yoli » 28 dub 2011, 22:03

Ako píšeš, je to stará firma aj tu sa to už riešilo. Stále budú ľudia, ktorí naletia z viacerých dôvodov. Preto jedine i-shopy, kde máš referencie (feedback) od ľudí už aspoň raz obchodujúcich s danou osobou a keď je to nad 95% pozitývnych pri 1000-20000 feedbackoch, tak tam to môže dokašľať iba pošta.

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od yoli » 28 dub 2011, 22:09

Mara42:
Malý cigán sa pýta starého cigána: "Dedo, čo je demokracia?"
dedo: "To je, keď bieli robia, štát im berie peniaze a dáva nám"
malý: "Dedo a to bielim nevadí?"
dedo: "Vadí, ale to už je rasizmus"

Uživatelský avatar
škáfy
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od škáfy » 28 dub 2011, 22:17

zde jsme to řešili ...
viewtopic.php?f=3&t=2881
K20D

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od cunesk8 » 28 dub 2011, 22:31

yoli píše:Mara42:
Malý cigán sa pýta starého cigána: "Dedo, čo je demokracia?"
dedo: "To je, keď bieli robia, štát im berie peniaze a dáva nám"
malý: "Dedo a to bielim nevadí?"
dedo: "Vadí, ale to už je rasizmus"
takové vtípky si nech pro svoji mamu. nechápu co to má společného s tím co psal Hanigal?
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od yoli » 28 dub 2011, 22:33

Ty si Mara42???
Pointa: celý svet je o príživníkoch a my to tolerujeme, tak nad týmto oj.bom by sme sa nemali ani zamyslieť. Tu mámu si odpusť!

Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od Hanigal » 28 dub 2011, 23:41

Na rozdiel od prípadu riešeného na tomto fóre, v mojom prípade dcéra bývala v Londýne - v Anglicku. Keby som hneď na začiatku videl adresu dcéry v Nigérii, tak hneď dám ruky preč od toho. Takže sa v porovnaní s predchádzajúcim prípadom "apgrejdovali". Uvažujem, že ešte sa skontaktujem s tou bankou a oznámim im, ako je meno ich banky zneužívané a som zvedavý ako zareaguju.
Nechcel som vyvolať týmto príspevkovm rasisticko-antirasistické vášne, dla mňa najväčší podvodníc na našej matičke Zemi sú príslušníci "bielej rasy" , a všetky tie rasistické odpútavky sú tu na to, aby sme plakali na nesprávnom hrobe - ale to sa netýka tejto témy ani fotenia :).

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od yoli » 29 dub 2011, 06:48

Niesom rasista, to bol vtip bohužiaľ na 90% totožný s realitou. Je mi jedno kto akej je farby, vyznania, ale nepoznám brata keď sa jedná o príživníctvo, parazitov, zlodejov....Pravdu máš, že najväčšie zlodejiny sú oproti tým parazitujúcim šuvix, ale na tie sme my krátky a väčšinou ich tolerujeme a je nám to ľahostajné, hoc p.čujeme jak choré vrany pri všetkých možných odvodoch, daniach, ktoré končia všade možne, len nie tam kde by mali!
Riadny OT, tak sorry...

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od aCIDfire » 29 dub 2011, 07:54

Bohužel souhlas s yoli, jinak co se týče toho podvodu, tak se mi to samý stalo na paladixu, jak už jsem v jiným
vláknu psal, ozvalo se mailem podobný stvoření anglicky mluvící což už mi přišlo divný, po pár mailem jsem ho/jí vyfu*koval že na ně pošlu fízly. Divím se, že ještě nemaj klepeta, když je to takhle rozšířený.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od bigfoot » 29 dub 2011, 09:40

ja ti neviem ale:
Hanigal píše:že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne.
nechcem ta urazit, ale si pekne naivny ked si na nieco taketo pristupil. Uz z tejto poziadavky je jasne, ze ta chcu odrbat.
A to nehovorim o:
Hanigal píše:následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr,
Na taku blbost moze skocit iba debil :roll:



edit:
Mara42 >> o takomto niecom citam prvy raz. Ale ak mi niekto emailom napise posli mi 200eur, lebo mne z banky moze odist minimalne 500eur tak taky email ihned oznacim ako spam a vymazem. Povedz mi priklad jednej banky co by mala minimalnu ciastku na prevod ;)
Naposledy upravil(a) bigfoot dne 29 dub 2011, 13:19, celkem upraveno 1 x.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od Mara42 » 29 dub 2011, 11:19

To se to vykládá, když už sme o tomto všem četli 10x-20x. najednou je každej chytrej jak rádio. Nemusíme se hned označovat jako "debil", když ve skutečnosti k podobnýmu nachytání se stačí trošku přehnaná důvěřivost a neinformovanost o podobných postupech.
Šak oni časem vymyslí zase něco lepšího. Holt obchod na internetu je založený ve velké míře na důvěře.
cune: yoli reagoval na mě, to já první začal OT.

Uživatelský avatar
chalejkum
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od chalejkum » 29 dub 2011, 14:25

Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu.

...gratuluji ze ses nakonec nenechal o.rbat :)...
fotim tudiz jsem...a fotim pro radost :) ted te radosti moc nemam :/
PX K-3, PX 100 FA MC, Sigma 70-200 II
Fuji X-M1, XF 35 f1,4...

Uživatelský avatar
Forhend
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Příspěvek od Forhend » 29 dub 2011, 19:25

Neuvěřitelné, že se najde ještě někdo tak naivní...:-(

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“