Reklamace u Foto Škoda

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
simir.zn
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Znojmo

Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od simir.zn » 21 dub 2011, 13:08

Musím se s vámi podělit o zkušenost s reklamací u Foto Škoda. Včera jsem si byl vyzvednout opravený objektiv, který jsem tam dával 21.3.2011. Už jsem se tam chystal jít pro peníze za nedodržení 30 denní lhůty a on najednou e-mail s výzvou k vyzvednutí! Když jsem si doma pročetl protokol ze servisu, nestačil jsem se divit… do servisu byl předán až 1.4.2011 a ještě horší je, že servis ho Škodovi vydal hned 4.4.2011!!! Dalších 16 dnů jim ležel někde na hromadě a poslední den lhůty mě vyzvali k odběru. Kdybych si to přečetl v tom jejich kamrlíku na reklamace, asi bych dost řádil. :shock:
Nehledě na to, že tento objektiv byl na reklamaci od konce února už 2x. První reklamace byla vyřízena za 18 dnů, druhá za 30.
Po téhle zkušenosti asi s Foto Škoda končím, za poslední půlrok jsem tam koupil dvě nový skla a jedno bazarový, ale tohle mě namíchlo. Dám příště zase vydělat někomu jinýmu, je třeba podporovat pentaxí nadšence, jako VK Foto :wink:
Ano beru, že jsem to mohl dát do servisu přímo já, ale proč jezdit někam daleko, když to standardně zajišťuje i prodejce.
Fuji X-T3 silver, Fuji 10-24/4, Fuji 23/1.4, Fuji 50-140/2.8, SMC M 50/F1.4, SMC M 100/2.8, Godox TT685+X1T, Manfrotto 190xprob
Fuji X30 silver

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od Mara42 » 21 dub 2011, 15:53

A to bych čekal, že vyšší ceny u Foto Škoda budou něčím obhájitelný. Holt většině zaměstnancům nezáleží na dobrým jménu firmy :(
Já tohle podobný zažil s PC... ne uplně často se podaří, že někdo z řetězce obchod -> servis -> technik -> obchod nevyužije tu blbou třiceti denní lhůtu. Řešil sem to podobně jako ty: změna prodejce.
Nějak mně nejde do hlavy, jestli to má byt pomsta za to, že se ti nová věc nevlastní chybou posrala...

Uživatelský avatar
Skunkey
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Říčany

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od Skunkey » 22 dub 2011, 08:48

to ja naopak mam u nich zkusenost dobrou. Koupil jsem bazarovou 55 f1.2 ale doma jsem zjistil, že mi ostrost apod vubec nevyhovuje tak jsem se tam vratil jestli by to vymenili za jinou, konkretne za M50 f1.4 a vratili mi zbytek penez a slo to bez problemu. Jinak fotak jako takovej jsem kupoval v Megapixelu, kde mi spis rozmlouvali, abych koupil Nikon :D
Pentax K-X,DA35 f2.4 SMC Pentax DAL-18-55, M 50/2.0, Sigma UC ZOOM 70-210 1:4-5.6, blesk Exakta CTZ-25

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od Mara42 » 22 dub 2011, 09:09

Skunkey píše:... kde mi spis rozmlouvali, abych koupil Nikon :D
kde ne? Je to rebel!

Uživatelský avatar
Skunkey
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Říčany

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od Skunkey » 22 dub 2011, 09:53

ale tak zase nebudu si nic nalhavat, kdybych mel penize tak bych si asi koupil FF od Nikonu :-D ale kdybych mel jeste vic penez, koupil bych si 645D (jen si teda nejsem jistej, jak je to u nej s videem, asi smula :-D)
Pentax K-X,DA35 f2.4 SMC Pentax DAL-18-55, M 50/2.0, Sigma UC ZOOM 70-210 1:4-5.6, blesk Exakta CTZ-25

Hnz
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 09 bře 2011, 20:41

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od Hnz » 22 dub 2011, 17:03

Lepší zkušenosti mám s megapixelem než ze Škodou.
Škodou jsem musel urgovat, aby mi vůbec poslali zboží, které jsem měl už zaplacené. Objednával jsem zboží které neměli skladem. Zboží dle jejich www již bylo naskladněno a pořád nic. Tak jsem je musel mailem a telefonem urgovat aby to poslali. Pokud bych se nestaral tak bych to asi ještě nemel doposud. Ale budiž jim alespoň ke cti, že to hned poslali po tom co jsem to urgoval. Takže zkušenost není veskrze negativní, ale už od nich ani nic nekoupím.
Zatímco megapixel vyřídil objednávku rychlostí blesku (kupoval jsem i blesk :D). O expedici mě informovali telefonem. Na požádání mi poslali i tracking číslo zásilky.
Pentax K-5II, Pentax SMC DA 17-70mm f/4, Pentax SMC DA* 55mm f/1.4, Pentax SMC DA 35mm f/2.4, Tamron AF SP 90mm F/2.8 Macro, Pentax SMC 100-300mm f/4.5-f/5.6, Metz 48AF1

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od Pavel41 » 22 dub 2011, 17:38

U Škodů mám dost rozpačitou zkušenost s bazarem... občas tam bývají zajímavé věci, ale dal jsem jednou k prodeji dvě A-sklíčka (28/2,8 a 50/2) a zatímco ta A28/2,8 byla prodaná během měsíce, ta padesátka vypadala na déle... koupil jsem tehdy od nich pěknou FA*24/2, část ceny se uhradila z prodeje té 28/2,8, z výtisku smlouvy o zprostředkování se samozřejmě odškrtla a zůstala tam ta padesátka. Jsem bordelář na peníze a jen náhodou jsem hledal mezi doklady - a nenašel paragon o výplatě A50/2, navíc na smlouvě zůstala vyznačená k prodeji. I dotázal jsem se u Škodů - že prý už před půl rokem byla prodaná, ale nemají vyznačeno, jestli mi vyplatili... Přiznal jsem můj nepořádek a poprosil, ať vyhledají, jestli cena byla použita jako protihodnota při mém některém nákupu, nebo snad je ještě k výplatě. Bylo mi slíbeno, že prověří a pokud je k výplatě, poukážou na můj účet. Měsíc se nic nedělo - a když jsem tedy zavolal, po chvilce hledání stejný člověk, co minule tvrdil, že jej tam nechce systém pustit mi sdělil, že "bylo vyplaceno hotově - 22.5.2010" a samozřejmě číslo paragonu té výplaty nemají...Tedy ponaučení: nikdy nedávat dva nebo více objektivů k prodeji a když už, tak nedopustit oddělenou výplatu. A pečlivě si vést přesnou evidenci "má dáti - dal", protože počítačové systémy ji nevedou... :( Jo, a prodávat nepotřebnou výbavu raději přes Paladix nebo tady, a navíc - nebýt bordelář! (Protože nejde ani tak o tu možnost, že člověk třeba přišel o 1300, ale blbý pocit, že má takovou sklerózu, že si nepamatuje... :shock: )
Pavel

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od aCIDfire » 25 dub 2011, 14:29

Jsem taky pro Paladix, FotoŠkoda je dost drahej, dát tam něco do komise, tak dost proděláte. Já tam kupoval z větších věcí K10D + stativ, oboje postupně za velkoobchodní ceny, stačilo napsat mail ohledně pricematchingu a najednou to šlo:-) Reklamovat jsem naštěstí nemusel. Co jsem u nich kupoval Sonnara 135/3.5, tak mi na něj dali měsíc záruku, což asi dávaj na všechny bazarový skla.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od aCIDfire » 25 dub 2011, 14:30

Skunkey píše:ale tak zase nebudu si nic nalhavat, kdybych mel penize tak bych si asi koupil FF od Nikonu :-D ale kdybych mel jeste vic penez, koupil bych si 645D (jen si teda nejsem jistej, jak je to u nej s videem, asi smula :-D)
Už jsem založil prasátko s nápisem Nikon D700/Leica M9, jsem zvědav co nakonec vyhraje, pač to bude asi v době, kdy už bude Leica M11 :roll: :roll: :roll: Možná už bude FF Pentax za rozumnou cenu :)
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
simir.zn
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Znojmo

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od simir.zn » 25 dub 2011, 19:26

Nějak jsem se tu přes Velikonoce neukázal, tak se musím ještě podělit o jednu drobnost...
Když jsem toho 2x reklamovanýho Tamrona Di 90/2.8 makro vytáhl o víkendu z brašny, že ho nasadím a cvaknu nějakou tu kytku, koukala na mě ve spodní krytce vypadlá taková malá zlatá pružinka :shock: Nevím jaký má ta pružina v objektivu smysl, ale kupodivu objektiv zatím fotí a funguje. Nerad bych ho dával po třetí pryč, tak to zatím nechám.
Jinak ty nový skla jsem bral u škodů, protože je měli prakticky za stejný ceny co konkurence (myslím solidní konkurence) a hlavně je měli na skladě. Jinde většinou byla dodací lhůta několik dnů až týdnů. Jo a tady jezdím přes Můstek domů z práce, tak je Škoda po ruce.
K-5 jsem už ale bral v březnu ve VK Foto, tak asi začnu podporovat je, dobře si tam vždycky s panem prodavačem pokecám :lol: Bazarový věci už taky beru na Paladixu, s tím souhlasím.
Fuji X-T3 silver, Fuji 10-24/4, Fuji 23/1.4, Fuji 50-140/2.8, SMC M 50/F1.4, SMC M 100/2.8, Godox TT685+X1T, Manfrotto 190xprob
Fuji X30 silver

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace u Foto Škoda

Příspěvek od aCIDfire » 27 dub 2011, 18:05

Mít cestu kolem Škody je někdy průvan pro peněženku :)
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“