Nákup v USA

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Nákup v USA

Příspěvek od Alf » 14 črc 2007, 06:00

Zakládám tohle vlákno i když podobné tu už bylo založeno.
Zde bych chtěl koncentrovat poznatky zkušenosti a otázky na tohle téma.
Takže za prvé proč USA
Ceny jsou někdy na třetině těch našich a to díky výhodnému kurzu k české koruně.
Příklady cen s jakými se můžete v USA setkat
  • předmět; cena v USA; po převodu do CZK; cena u nás
  • Pentax K10D; $769,00; 16 149,00 Kč; 25 000,00 Kč
  • Sigma 17-35mm f/2.8-4 EX DG IF $255,98; 5 375,00 Kč; 13 990,00 Kč
  • Battery grip BG2; $108,05; 2 269,00 Kč; 4 000,00 Kč
  • Konvertor 2x autofocusový; $75; 1575 Kč; cca 5000 - podle značky
Ono by se takhle dalo pokračovat je to někdy až k slzám, že evropská unie má takovou katastrofální celní politiku k non EU zemím. V celku když jsem si spočetl co já bych chtěl vyšlo mi číslo rovné tomu, že když si tam koupím dva objektivy další tři mám zadarmo.
Co byste měli vědět -správně by se mělo platit clo.
Jak se dělá to aby tak nebylo-
Tohle už bude trochu složitější. Asi každý z nás by si věci v USA v e-shopu nebo z e-bay uměl vybrat a zaplatit. Ale jak je dopravit k nám, a navíc aby ste nemuseli platit clo? Lidi si vždycky najdou cestu jak obejít úřady.
Existuje totiž služba " http://zasilkovasluzba.com ", kde si můžete u nich pronajmout schránku a adresu a na tu adresu si necháte poslat balík. Oni to přijmou rozbalí a dají do vaší pronajaté schránky. Do schránky vám tak můžou přicházet dopisy, vyhrané zboží na aukci e-bay, zásilky z e-shopů a to do doby, kdy tuto schránku platíte (asi 9 dolarů měsíčně). Kdykoliv si můžete věci ve schránce nechat zabalit a poslat. Samozřejmě platíte poštovné (kamarád tvrdí, že asi 50 dolarů poštovné) a něco pro zásilkovou službu za zabalení a zprostředkování. Já s tím nemám zatím zkušenost, ale od lidí, co si takhle nechali přivézt objektivy vím, že se to pohybuje někde ku 100 dolarům. Ono přesné ceníky dostanete právě na zasilkovasluzba.com. Nebudu to sem vypisovat mají své dlouhé tabulky, dokonce i nabízejí zaplacení zboží z e-shopu nebo e-bay. Jenom jim převedete peníze na učet tady v čechách a oni to zaplatí. Kamarád co má Olympuse si nechal přivézt objektiv, který u nás stojí 54000 za nějakých 28000 a to nový. Když mi to řekl padal jsem do mdlob :). Je to opravdu lákavé.

Nevýhody-

U některých značek máte Global Warranty (globální záruku) a ta je většinou jeden rok. Záruka tedy většinou v USA

Zboží se cestou může poškodit (ale ne vinou zasilkovasluzba.com ty balí balíky podle zkušeností kamarádů přepečlivě).

A samozřejmě máte s tím trochu starostí.

Jak je to s vámi už jste někdy něco dovezli z USA? Uvažujete vůbec o tom?
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

czepo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Banska Bystrica, Slovensko

...

Příspěvek od czepo » 14 črc 2007, 10:26

Ja osobne skúsenosti s nákupom mimo SK/CZ nemám, hoci výbavu mám komplet cez internet. Čo ma ale v poslednej dobe zaujalo, je známy aukčný portál www.ebay.com Dajú sa tam zohnať aj pre naše bajonety stovky rôznych skiel všetkých možných značiek, často aj nove kusy, za mimoriadne zaujimave ceny. Odporúčam to pozrieť, sám som tam presedel celé hodiny tento týždeň :) Po registrácii sa môžte zapojiť do dražby. Prekážkou, avšak nie neprekonateľnou, môže byť platenie. Ale dá sa aj s tým vysporiadať pri troche námahy. Okrem toho existuje ten istý portál registrovaný v GB www.ebay.co.uk, kde sa dá použiť vaša registrácia z ebay.com, ale je tu podstatne lepši filter na výber skla (holt, európania sa dokážu vysporiadať s náročnejšími kritériami pri výbere asi lepšie ako amíci). Napr. fixné sklá 50 f1,7 a podobné skvosty tam kúpite doslova za pár stovák, aj keď nie nové, ale nepochybne použiteľné a v dobrom stave...
Myslím, že je veľmi zaujímave tam občas nakuknúť
: CZEPO
: Pentax K100D + Sigma 17-70, Sigma 70-210

Uživatelský avatar
sipas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: New Zealand (Christchurch)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sipas » 14 črc 2007, 14:33

Ta zasilkova slozba je mozna pěkna věc ale stejne te od cla neochrani. Clo platis primo az ti to dodaji. Dostanes jen od PPL ci jine dodavkove spolecnosti listek a pak si musis zajit postu a zaplatit clo. Je pravda ze ty ceny jsou opravdu o dost nizsi ale pokud se ktomu pripocita postovne tak vetsinou se vyplati kupovat drazsi veci jinak co ja znam jedinou moznost jak obejit celnici (email od meho nejoblibenejsiho obchodnika:


1. Declared as gift and do under-value, you should let us know how much value we will write on invoice to help you avoid custom tax. We must pack it as a real gift. (PS: If value too lower, maybe custom officer not believe.)

2. Declared as repaired item, and value it. You should let us know how much value we will write on invoice. (PS: It may be taxed by custom, but maybe a little.)

3. Declared as used item or refurbished item, and value it. You should let us know what type you prefer and let us know how much value we will write on invoice. (PS: It always depends on local custom.)

You must respond us which one you prefer, 1, 2 or 3. Because the possibility of item in retention of these two countries is too high, we must prevent it first.

But do not worry about it. Anyway, once custom problem happened, we can help you. Provide anything custom officer ask and request. You should let us know what you need. For example, receipt or others, we will do and scan it, then e-mail to you.

Jinak jeste neco malo k tomu placeni. Pokud napr. posilate penize (prevod z uctu na ucet) do ciziny tak se cena muze vysplhat i na radove sto koruny. Proto radsi take pouzuvam paypal kde za prevod penez neplatim nic a tuto slubo mam ragistrovanou s kartou Ceske Sporitelny takze predpokladam ze to pujde i s kartami jinych CR banek.

Preji hodne uspechu pri nakupech

Sipas


:wink:

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 14 črc 2007, 17:24

@czepo ta zasilková služba je přímo vyrobená pro ebay. to ostatní e-shopy a podobně přišlo k tomu. Dokonce nabízejí platbu za e-bay, pokud k nim v čechách převedeš české peníze. Podle tabulek jak jsem to pochopil vydražíš na e-bay.com věc za 100 dolarů na jejich stránkách si podle formuláře spočteš, kolik jim máš poslat v českých penězích. Peníze převedeš na jejich účet a oni ti jakoby nabijí kredit v dolarech a z tohoto kreditu zaplatí aukci. Zní to možná složitě, ale je to jednoduché. Vydražíš spočteš kolik dolarů tě to bude stát s poštovnym zajdeš na zasilkovasluzba.com zjistíš kolik a kam máš převést na český učet v korunách a penize převedeš. zasilkovesluzbe predáš informace o aukci a o víc už se nestaráš. e-bay.co.uk je anglická verze té americké a já mám učet na německé e-bay a mám na americké automaticky učet také.
@sipas Můžeš platit clo, ale pokud zasilkovousluzbu.com pozadas aby balik ohodnotila jako zasilku za 50 dolarů celníci si jí nevšimnou.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

czepo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Banska Bystrica, Slovensko

...

Příspěvek od czepo » 15 črc 2007, 20:44

vdaka maZec, musim to kuknut ako to funguje, zopar kaciek by som vedel minut :)
: CZEPO
: Pentax K100D + Sigma 17-70, Sigma 70-210

Uživatelský avatar
sipas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: New Zealand (Christchurch)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sipas » 17 črc 2007, 10:48

Ano, ale pokud se ti ta zasilka podcenena napr. z 600dolaru na 50dolaru poskodi coz se bezne stava i ne nejednou prisla poškozena zasilka hlavne z USA tak to cloveka zamrzi ze prijde o 550 dolaru.


Sipas

Uživatelský avatar
Bic0
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bic0 » 20 lis 2007, 00:05

Pojdem teraz pracovne do USA a zvazujem kupu prave K100D Super + 18-55 ktore teraz stoji v obchodoch len 499$ (599$ - $100 specialna akcia pocas vianoc). 50-200 sa da dokupit za nejakych 250$, pripadne 18-250 za nejakych 500$. V porovnani s cenami na slovensku je to super. Mate niekto skusenosti so zarukou? Pokial sa nemylim tak Pentax poskytuje standardne 1 rok zaruku, ale na to aby platila medzinarodne si treba tusim vyziadat specialnu medzinarodnu zarucnu kartu alebo nieco take.

Uživatelský avatar
martinw
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jablonné v Podještědí

Příspěvek od martinw » 21 lis 2007, 10:05

Ceny v e-shopech v USA jsou údajně bez dane, nevíto o tom něco? Je tedy třeba ještě připočíst k ceně daň.

Osobně mám dobré zkušenosti s německými a lucemburskými e-shopy. Nechávám si to poslat na dobírku ke známým na Německé straně hranice (bydlím přímo na hranicích). Ceny jsou sice vyšší než v USA, ale vzhledem k našim je to výrazně levnější.

Uživatelský avatar
Bic0
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bic0 » 21 lis 2007, 11:22

V niektorych statoch sa k tomu este plati dan. Ale vacsinou nie. Problem je skor s tym ked si to nechas poslat - vtedy ti na to v CR vyrubia clo, ale aj tak sa to vacsinou oplati. Ja tam idem na 3 tyzdne pracovne takze si to donesiem sam a tym padom nebudem platit clo. Vcera som narazil na tuto skvelu ponuku a uz slintam - ved K10d+18-55 za cca 14000SKK (11600CZK) to sa len tak nevidi ;-)
http://www.abesofmaine.com/item.do?item=PNK10D1855K

Uživatelský avatar
9700
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9700 » 26 pro 2007, 10:10

Já si nechal dovézt PENTAX 100/2,8 a příští rok plánuji zase něco. Problém je s dopravou (chce to tam mít nějakého známeho) a hlavně musíte brat v potaz, že máte téměř nulovou záruku:-( Ale jinak ceny v USA jsou opravdu velice fajnové.
K10D....

Uživatelský avatar
DyMarten
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od DyMarten » 27 pro 2007, 10:28

Jestli jsem dobře pochopil nějaký ty celní lejstra co jsem kdysi četl, tak na digifoťáky se clo neplatí, na optiku ano. Nakonec jsem ale nákup foťáku z USA nezrealizoval, takže praktické zkušenosti nemám.
Moje galerie:
http://pentaxfriends.eu/modules.php?nam ... &cat=10433

K10D, MZ5, SMC-M 50 F1,7, SMC-FA 28-70 F4 AL, SMC-FA 80-320 F4,5-5,6

Uživatelský avatar
veka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvek od veka » 09 čer 2008, 15:00

ahoj, chtel bych nakoupit objektivy v USA a pak si je nechat poslat postou od strejdy, chtel bych ten balik pro jistotu pojistit na skutecnou cenu, ale nechce se mi platit clo + DPH, myslite ze s tim bude problem kdyz to bude zabalene jako normalni balik??? asi je bude lakat obsah kdyz to bude pojistene na 700$...

Uživatelský avatar
Kara1963
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Valašské Království

Příspěvek od Kara1963 » 10 čer 2008, 06:27

toto jsou aktualni informace z MF:

Zboží, které je do Společenství dovezeno ze států, které nejsou členskými státy Společenství (tzv. třetí země), je pod celním dohledem a při propuštění do volného oběhu podléhá vyměření celního dluhu. Celním dluhem je clo, daň z přidané hodnoty a další poplatky vyměřované při dovozu zboží.

Základem pro vyměření cla je celní hodnota. Do celní hodnoty zboží, které má obchodní povahu, se kromě vlastní hodnoty zboží započítává poštovné v celkové výši. Nezapočítávají se poštovní poplatky, které by měly být vybrány za úkony provedené v zemi dovozu. Jedná-li se však o zásilky neobchodní povahy, tj. zboží určené výhradně k soukromému nebo osobnímu použití příjemce nebo jeho rodinných příslušníků, nezahrnuje se poštovné do celní hodnoty zboží. Toto ustanovení se týká výhradně zásilek podaných k poštovní přepravě, netýká se zásilek zasílaných prostřednictvím kurýrních služeb.

Do základu pro vyměření daně z přidané hodnoty při dovozu zboží se kromě celní hodnoty a připadajícího cla a spotřební daně vždy zahrnují i náklady na přepravu, tedy i poštovné.

Osvobození od cla:

Ve smyslu ustanovení článku 27 nařízení Rady č. 918/83, o systému Společenství pro osvobození od cla, jsou od dovozního cla osvobozeny zásilky zboží nepatrné hodnoty, pokud jsou zasílány ze třetích zemí přímo příjemci, který se nachází na celním území Společenství. Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 22 EUR. Hodnotu zásilky nelze dělit, takže pokud celková vlastní hodnota zásilky tuto částku převyšuje, nelze osvobození od cla poskytnout.

Nedavno jsem kupoval objektivy z USA, clo bylo cca 6,5% a DPH 19%.
DA* 300/4; Metz 58; Manfrotto 190XPROB

Uživatelský avatar
Bic0
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bic0 » 10 čer 2008, 06:38

Kara1963 píše:Nedavno jsem kupoval objektivy z USA, clo bylo cca 6,5% a DPH 19%.
Tak to je celkom dost, ale v USA by mali potom cast ceny asi vratit, nie? Kolegovia nakupili teraz z USA kopec veci (fotaky, objektivy, notebooky), ale kedze tam chodili sluzobne a nosili si to zo sebou v batozine tak neplatili ziadne clo ani DPH. Ak sa mi podari dostat este v lete do USA tak si tiez odtial chcem doniest nejaky objektiv.

Uživatelský avatar
Kara1963
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Valašské Království

Příspěvek od Kara1963 » 10 čer 2008, 07:02

To: bIC0 "Tak to je celkom dost, ale v USA by mali potom cast ceny asi vratit, nie?"

V USA nemaji DPH tak neni co vracet, to ze to vyvezes je nezajima, bohuzel.
DA* 300/4; Metz 58; Manfrotto 190XPROB

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“