Pentax Z-1p

Vše o klasice

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
jsabina
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Pentax Z-1p

Příspěvek od jsabina » 05 lis 2010, 11:26

Ahojky mám jednu otazku při stěhování jsem našla fotoaparát pentax je tam napsané Z-1p a jestě asahi vubec tomu nerozumím je u toho velka brašna a v té plno ruzných věcí tak by mě zajímalo jestli to jde prodat nebo jestli to je uplně něco starého a je lepší to nechat ležet ve skříni....

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax Z-1p

Příspěvek od miky_lbc » 05 lis 2010, 11:56

jsabina píše:Ahojky mám jednu otazku při stěhování jsem našla fotoaparát pentax je tam napsané Z-1p a jestě asahi vubec tomu nerozumím je u toho velka brašna a v té plno ruzných věcí tak by mě zajímalo jestli to jde prodat nebo jestli to je uplně něco starého a je lepší to nechat ležet ve skříni....
Dám za to 1.000,- Kč a pojmu jako loterii, co bude to "plno různých věcí" :-).

Uživatelský avatar
jsabina
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Re: Pentax Z-1p

Příspěvek od jsabina » 05 lis 2010, 12:18

miky_lbc píše:
jsabina píše:Ahojky mám jednu otazku při stěhování jsem našla fotoaparát pentax je tam napsané Z-1p a jestě asahi vubec tomu nerozumím je u toho velka brašna a v té plno ruzných věcí tak by mě zajímalo jestli to jde prodat nebo jestli to je uplně něco starého a je lepší to nechat ležet ve skříni....
Dám za to 1.000,- Kč a pojmu jako loterii, co bude to "plno různých věcí" :-).

tak to je možná lepší si to nechat jako starožitnost jednou pro vnoučata co:-))No plno věcí když já vubec nevím co to je takovy velky kulaty a točí se stim nasazuje se to dopředu pak ještě něco to se nasazuje nahoru jestli blesk světlo nevím nějaké kabely ruzné baterie nějaké asi nahradní díly zabalené kulaté filmy koukám na návod na obrazky asi je u toho i kamera já nevím no možná lepší to nafotit asi ale podle návodu vypadá že to má vše...ted asi vypadám jako blbec ale já jediný co jsem kdy fotila byl digi fotak ktery mam x-let je jednoduchý a pouziji ho dvakrát do roka vánoce a dovolená:-)
Naposledy upravil(a) jsabina dne 05 lis 2010, 12:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
huncut
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vlašim

Příspěvek od huncut » 05 lis 2010, 12:19

Prodat se to určitě dá a pokud je tam i pár pěkných objektivů, může to mít slušnou cenu. Chtělo by to nafotit, identifikovat a pak tu z toho můžem udělat třeba dražbu :))
K20D, DA 21/3.2 ltd, A 50/1.7, FA 28-70/4, M42 50/2.8 Volna-9

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax Z-1p

Příspěvek od miky_lbc » 05 lis 2010, 12:23

jsabina píše:
miky_lbc píše:
jsabina píše:Ahojky mám jednu otazku při stěhování jsem našla fotoaparát pentax je tam napsané Z-1p a jestě asahi vubec tomu nerozumím je u toho velka brašna a v té plno ruzných věcí tak by mě zajímalo jestli to jde prodat nebo jestli to je uplně něco starého a je lepší to nechat ležet ve skříni....
Dám za to 1.000,- Kč a pojmu jako loterii, co bude to "plno různých věcí" :-).

tak to je možná lepší si to nechat jako starožitnost jednou pro vnoučata co:-))No plno věcí když já vubec nevím co to je takovy velky kulaty a točí se stim nasazuje se to dopředu pak ještě něco to se nasazuje nahoru jestli blesk světlo nevím nějaké kabely ruzné baterie nějaké asi nahradní díly zabalené kulaté filmy koukám na návod na obrazky asi je u toho i kamera já nevím no možná lepší to nafotit asi ale podle návodu vypadá že to má vše...
Tak zkusil jsem to... :-). // Cenu to může mít fakt různou... bude nejlepší nám to sem nafotit (podle objektivů to mohou být teoreticky i desetitisíce :-). Ale to je fakt naprosto teoretická cena, kdyby ten tvůj futrál byl plný nějakých legendárních skel. Nejméně za to dostaneš cca tu tisícovku, co jsem nabízel... (to je zase cena taková, kdyby všechno ostatní nemělo žádnou hodnotu a i samotné tělo mělo už něco za sebou).

Jako starožitnost bych to ale určitě nenechával... historickou cenu to začne mít až za velmi velmi dlouho (je to stále relativně moderní aparát).

Uživatelský avatar
jsabina
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od jsabina » 05 lis 2010, 12:28

no já ještě nemám vše vybaleno tak pokud při uklidu budu mít chvilku času tak najdu foták a vyfotím jen za kvalitu fotek neručím jak jsem psala:-)))

Uživatelský avatar
jsabina
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od jsabina » 05 lis 2010, 12:31

huncut píše:Prodat se to určitě dá a pokud je tam i pár pěkných objektivů, může to mít slušnou cenu. Chtělo by to nafotit, identifikovat a pak tu z toho můžem udělat třeba dražbu :))
Dobrý nápad:-) třeba to někomu užitek přinese:-)) jen spíš bych ještě potřebovala zjistit jestli to vše funguje jak má dala jsem tam baterie a svítílo to ale moc neumim zacházet stím filmem co je uvnitř...

Uživatelský avatar
jsabina
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Re: Pentax Z-1p

Příspěvek od jsabina » 05 lis 2010, 12:53

miky_lbc píše:
jsabina píše:
miky_lbc píše: Dám za to 1.000,- Kč a pojmu jako loterii, co bude to "plno různých věcí" :-).

tak to je možná lepší si to nechat jako starožitnost jednou pro vnoučata co:-))No plno věcí když já vubec nevím co to je takovy velky kulaty a točí se stim nasazuje se to dopředu pak ještě něco to se nasazuje nahoru jestli blesk světlo nevím nějaké kabely ruzné baterie nějaké asi nahradní díly zabalené kulaté filmy koukám na návod na obrazky asi je u toho i kamera já nevím no možná lepší to nafotit asi ale podle návodu vypadá že to má vše...
Tak zkusil jsem to... :-). // Cenu to může mít fakt různou... bude nejlepší nám to sem nafotit (podle objektivů to mohou být teoreticky i desetitisíce :-). Ale to je fakt naprosto teoretická cena, kdyby ten tvůj futrál byl plný nějakých legendárních skel. Nejméně za to dostaneš cca tu tisícovku, co jsem nabízel... (to je zase cena taková, kdyby všechno ostatní nemělo žádnou hodnotu a i samotné tělo mělo už něco za sebou).

Jako starožitnost bych to ale určitě nenechával... historickou cenu to začne mít až za velmi velmi dlouho (je to stále relativně moderní aparát).
no vypadá to právě zachovale na mě to pusobí skoro jak nové a to co se nasazuje dopředu stím točivým bylo dokonce zabalené ještě :-))

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 05 lis 2010, 13:12

to zní zajímavě

Uživatelský avatar
huncut
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vlašim

Příspěvek od huncut » 05 lis 2010, 13:42

Jinak " to co se nasazuje dopředu stím točivým" bude objektiv, aby si to nemusela pro příště tak dlouze opisovat ;-)
K20D, DA 21/3.2 ltd, A 50/1.7, FA 28-70/4, M42 50/2.8 Volna-9

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Příspěvek od Pavel41 » 05 lis 2010, 13:51

elho_cid píše:to zní zajímavě
No jo... že já se taky takhle nestěhoval... :lol: ale opravdu: pár fotek, ideálně doplnit seznamem prostě opsáním těch nápisů na předmětech - a ani by to nemusela být dražba, buďto se po věcech (nemluvím o Z1p ta "mluví" sama) jenom zapráší, nebo se shodneme, že je lépe to jednotlivě zkusit na Paladixu či Aukru...
Pavel

Uživatelský avatar
jsabina
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od jsabina » 05 lis 2010, 19:45

huncut píše:Jinak " to co se nasazuje dopředu stím točivým" bude objektiv, aby si to nemusela pro příště tak dlouze opisovat ;-)
:lol: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
Martan67
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Litoměřice, Ústí nad Labem

Příspěvek od Martan67 » 05 lis 2010, 23:55

Jak už psali i jiní přede mnou, ten Z1p je skvělý foťák, a v zachovalém stavu má ještě pořád svou slušnou cenu. U objektivů ti bez typů a alespoň přibližného posouzení stavu nikdo nic moc nepoví.
Martin
Dlouho jsem fotil převážně na kinofilm (Pentax Z20, atd.). Na jaře 2011 se má fotostáj rozrostla o K200D (starší, ale ve formě) :D.
Skla: Pentax FA 50/1,7; FA 28-80/3,5-4,7; FA 80-320/4,5-5,6; Sigma 17-70/2,8-4,5 DC, a pár starších MF kousků

Uživatelský avatar
jsabina
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od jsabina » 09 lis 2010, 17:08

Omlouvám se ale neměla jsem bohužel přistup k netu...ted vubec nic nestíhám je moc práce s novým bytem jak bude rekonstrukce hotová a více času určitě nafotím....ale nevím jestli to vubec stihnu do konce roku vše. Děkuji moc všem za pomoc:-)))

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1443
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordoz » 10 lis 2010, 11:44

ja mam americku verziu, t.j. PZ-1p a sluzil mi vela rokov

je to vyborny fotoaparat, velmi spolahlivo meria, zatial som nevidel nic presnejsieho, dokaze odmerat scenu so nasadenym kukin prechodakom,
(s K-7 to nejde)

jedina chyba su velmi drahe baterky 2CR5
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Odpovědět

Zpět na „Pentax Kinofilm, Středoformát“