Problém (asi) s externím bleskem

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Switch
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2011, 07:15

Problém (asi) s externím bleskem

Příspěvek od Switch » 30 pro 2011, 07:21

Dobrý den,

vlastním K10d a potřeboval bych poradit/pomoci. Přešel jsem na Pentax z Nikonu a tam jsem tento "problém" neměl.

Zakoupil jsem externí blesk metz 36 af-5 a při použití s dálkovým odpalovákem mám problém s tím, když je před snímkem například lampa, nebo jakékoliv jasné světlo mířící do objektivu. Celý snímek je pak tmavý a světlé je jen to světlo. Když ale vyfotím scénu kde se nenachází žádné světlo proti objektivu, je (například postava) nasvícená od blesku, což byl můj záměr i u světla.

Pro vás to bude asi jednoduché vysvětlení, bude to někde v nastavení fotoaparátu. Hledal jsem všude na internetu a po tom, co jsem nic nenašel se ptám zde.


Díky,

Filip Strapina

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém (asi) s externím bleskem

Příspěvek od bigfoot » 30 pro 2011, 10:06

Vysvetlenie je jednoduche - automatika fotaku + manualne nastavenie blesku = vzdy zle vysledky.
Odporucam ti fotografovat v manualnom rezime ked mas blesk mimo tela, pretoze vtedy fotak nedokaze kontrolovat silu zablesku (neplati pre ttl kabel) a tym padom zmeria scenu ako keby tam blesk nebol. Silny zdroj svetla zmatie senzory a fotak podexponuje. Pokial podexponuje velmi, neprerazis to ani tym bleskom.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“