Ochranna folie na LCD

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od lennyl » 04 bře 2013, 21:50

jednoducho, ked mam fotak zavesny na krku, moze sa suchnut o zips, nebudem riskovat poskrabanie LCD. Vzdy ked som predaval fotak, tak bol v top stave.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
marmot
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 546
Registrován: 13 led 2012, 17:27

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od marmot » 04 bře 2013, 23:07

no takto...ja som si kupil foliu na telefon. a poslali mi zadara k tomu este jdenu...obstrihal som ju a nalepil...parada. bez problemov a nemal som s nou problem...cize treba kupit najlacnu foliu a je pokoj klud. ved ta folia nemusi nieco riesit. len chranit.
Nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byť horšie

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od kluzo » 04 bře 2013, 23:25

Neříkám, že si nemá nikdo lepit fólie na displej. Na K-m jsem jí měl nalepenou stále od novoty. Říkám jen, že to není až tak nutné :-) Otázka pak je kvality těch fólií. Výrobce foťáku se snaží vymakat mj. i povrch displeje, aby byl obraz kontrastní třeba i na slunci atd. a zaručuje stejnou kvalitu i ta fólie? Např. už zmiňovaná folie na mobil dost snižuje komfort obrazu, aspoň ta moje to dělala. A když jsem prodával K-m a strhl ochrannou folii, taky jsem byl překvapený, jak najednou byl displej zřetelný. Navíc měkká fólie se čistí mnohem hůře od matlanců, než tvrdý povrch displeje.
Poškrábání o zip... Poškrábat by to asi šlo jen o jezdce zipu. Dávám jej nad, nebo pod foťák, a to jsem dělal i při nalepené fólii.
Nevím, sám jsem na vážkách. Možná si ji ještě na foťák pořídím, ale na mobil už asi ne.

Uživatelský avatar
marmot
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 546
Registrován: 13 led 2012, 17:27

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od marmot » 04 bře 2013, 23:33

Myslim ze ta folia ten obraz az tak neskresluje a ja na nahlad skoro ani nidky nedam. vzdy len kuknem ci je to ostre a ci nemam neaky prepal. spolahnem sa radsej na PC zobrazenie. vela krat sa mi stalo ze krasne na displayi vo fotaku a nieco ine mi zobrazil PC. Ja beriem display na fotaku len ako informacny i ked minule som videl bigfoota ako spracoval fotku rovno vo fotaku :) ...majster splinter :D ...dufam ze necita
Nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byť horšie

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od Mara42 » 05 bře 2013, 08:45

Mně nedávno spadl z bleskz beauty dish a trefil rovnou LCD na foťáku (neptejte se jak). GGS sklo v pravým horním růžku naprasklo a během dvou dnů se to rozlezlo až k dolnímu okraji. Jednak musím říct, že to lepidlo po dvou letech pěkně drželo a taky sem se celkem nadrbal, než sem to okenou očistil.

A když sem po dvou letech viděl LCD bez ochranýho sklíčka... tak ho tam nemám chuť znovu dávat - GGS celkem degraduje obraz :)

Uživatelský avatar
marmot
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 546
Registrován: 13 led 2012, 17:27

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od marmot » 05 bře 2013, 09:01

Ja som mal foliu len na K10 ke...aj to som ju tam dal asi 3 dni predtym nez skonala. Na 5ku som foliu zatial nedal a neviem ci ju tam vobec dam. I ked ma hneva ked ju mam na krku a display sa sucha o zips. Len koli tomu by som aj to lepidlo riskol. ale ako vravim pre mna je to len informacny display. Nespolieham nan. cize hocjaka folia. :)
Nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byť horšie

Uživatelský avatar
karves
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 166
Registrován: 01 čer 2011, 06:31
Bydliště: Liberec, Mikulášovice

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od karves » 05 bře 2013, 21:39

pět let mám K20D bez folie a LCD je pořád jako nové.Já si myslím,že kupovat folii je zbytečnost.Něco jiného je dotykový mobil.Tam je potřeba folie.
Pentax K-70; Pentax 17-70/4 ; Pentax DA50/1,8; Sigma 30/1,4 Art; Sigma 70-300/4-5,6; Metz 50 AF-1

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od kluzo » 05 bře 2013, 22:27

Dotykový mobil a folie... není taky potřeba (můj názor) 1/2 roku jej nosím v kapse bez obalu i folie a v pohodě.

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od bobo2 » 06 bře 2013, 07:49

...nevravím, že fólia je nutnosť...na K10D som mal originálnu Pentax fóliu, úplne bez problémov až doposiaľ,
na K7 ani neviem ako a kde - mám slušne škrábnutý displej...potom kúpa fólie aj na K5 /FUJI, PENTAX/ ani na jednom tele fólie dlho nevydržali takže som momentálne bez nich....

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranna folie na LCD

Příspěvek od bigfoot » 07 bře 2013, 13:06

foliu som nemal, som riadny prasak a nemam ani skrabancek...
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“