k10d dava jen zelene fotky

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
muzungu
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Afrika-Norway

k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od muzungu » 09 lis 2009, 23:50

prosim zde o radu,jestli nekdo nevi o co jde

ma k10 ma za sebou tezky zivot v studenem a vlhkem Norsku a v horke a prasne Africe a to stale na hodne drncavych cestach a necestach,ma praskly display a uvnitr je asi neco uvolnene
vysledek je ze ted fotim vetsinou jen zelene a muzu z toho delat jen cernobile fotky
ma nekdo radu????
moc diky

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 10 lis 2009, 00:05

Kamarad resil neco podobneho s K20D a fotkama do ruzove barvy. Je tady na foru jako Milan, posli mu SZ a treba poradi.

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 10 lis 2009, 01:37

Sice je to hodne nepravdepodobne (spise to vidim na poruchu snimace), ale velmi podbnou vec mi delal stary prevodnik RAWu, v nejakem starsim Zoneru. Je problem jak v RAW, tak v jpeg?
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordoz » 10 lis 2009, 07:47

Fotoaparat Ti spadol ale si s nim do niecoho narazil?
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
Tomáš
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 360
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha 4 - Braník,Zelený pruh 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš » 10 lis 2009, 08:48

Ta fotka vypadá tak, že jsou zpracovávány pouze zelené poxely. Je dost pravděpodobné, že se pouze uvolnil nějaký konektor. Sám to neopravíš. Dovnitř bych nelezl.
Skusil bych to dát do servisu, co ti řeknou. Pak uvidíš.
K5, Px DA 15/4 Ltd. Px FA* 24/2, Px DA 35/2.8 Ltd., Px F 50/2.8 Macro, Px DA 70/2.4 Ltd., Px FA* 200/2.8

Uživatelský avatar
muzungu
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Afrika-Norway

zelene fotky

Příspěvek od muzungu » 10 lis 2009, 13:59

Diky vsem, kteri reaguji a pomahaji
hodne jsem s k10 cestoval po Norsku autem,ale ty otresy co pak zazila v Africe byly nesrovnatelne,opravdu hodne drncani a medeneho,cerveneho prachu.
Casto se nepovedlo uhlidat bagl pred ochotnymi pomocniky,jenze ty bagl na miste shodili nesetrne s ramen.Podobne prihody se nacitali az do nynejsiho stavu.Nastesti se zavada zacla objevovat az ke konci pulrocniho pobytu.Ze zacatku stacilo zatrast trochu telem[k10-ne mym] a nepouzivat autofokus u dlouheho skla a tim omezit narazy v kincove poloze.
Neprijemne je take to ze je popraskany display a ze nemohu kontrolovat stav-barevnost,nemohu tim padem ani do menu a vyuzivat ruzna nastaveni.
Ted jsem v Norsku,do Cech se v dohledne dobe nedostanu,jesem nyni bez penez.Pracuju pro neziskovou organizaci.
Nemam ani sanci dat k10 do servisu.Zajimalo by me jestli by pripdna oprava nebyla drazsi nez nove telo.Tusim ze asi jo.
Dik za sdileni.Je to prijemny pocit kamaradstvi.
l

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 10 lis 2009, 14:10

Obavam se ze opravit displej a nejspis neco utrzeneho uvnitr bude drazsi nez ojeta K10 z bazaru. Asi bych se pokud nemas penize na novy rozhlidnul po bazarech. Nehlede na to, ze nez by ti to opravili, utece mesic jak voda, a ty bys byl bez fotaku...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 10 lis 2009, 14:14

Můj skromnej názor je takovej... že pokud má Tvoje K10D tolik za sebou a máš prasklej i display, určitě už nemá smysl K10D nechávat opravovat...

... jestli jsou pro Tebe černobílé fotky nepoužitelné, rozdělal bych jí sám. Zkusil bych vyčistit co se dá, povypojit a znovu zapojit co se dá a počítat s tím, že máš 50% šanci, že tím foťák doděláš a i pokud ne, na 60% to vůbec nepomůže.

Pokud pro Tebe jsou použitelné alespoň ty BW ze zelené... udělal bych to, až budeš mít jednou nové tělo.

Uživatelský avatar
Juraj Dlábik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žilina

k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od Juraj Dlábik » 13 lis 2009, 22:36

Ahoj, mal som rovnaký problém. Toto som napísal keď som ho posielal 2x do servisu /nemusím vymýšľať znovu/: Koncom tohto roku skončí dvojročná záruka PENTAX K10D a závada, ktorú reklamujem sa vyskytuje od zakúpenia fotoaparátu /čo som dokumentoval zábermi pri minulej reklamácii/. Po vrátení zo servisu, sa nič nezmenilo závada sa opakovane vyskytla /chybné zábery opäť na karte/.
Popis: náhodne exponuje záber, ktorý je zelený.
Nepodarilo sa mi zistiť nijakú závyslosť a logiku, iba že sa porucha častejšie vyskytuje keď je sneh v zime /resp. na ľadovci/ ako v lete. Pokiaľ ide o frekvenciu, niekedy ich je niekoľko za sebov, niekedy sú medzi nimi odstupy. Sú dni, keď sa závada nevyskytne vôbec. V každom prípade je to stav, kedy sa na fotoaparát nedá spoľahnúť a to považujem za vážnu závadu kvôli ktorej som prišiel o mnoho záberov.
Práve dnes po mesiaci mi prišla odpoveď že mi vrátia peniaze. Neviem, či pre to, že K10D sa už nevyrába, alebo je to bežný postup? Pri prvej reklamácii sa mi ani po 2 urgenciách nepodarilo získať relevantnú odpoveď na otázku, aká bola závada? Len niečo v zmysle že bol otestovaný a je v poriadku. Takže ti nepomôžem. Určite moja K10D nedostala tak zabrať ako píšeš ty o svojej, aj keď na horách strávila väčšinu svojho fotografického života. Nakoniec /až na stratené zábery/ som s výsledkom spokojný a sem na fórum som /po dlhšom čase/ prišiel lebo ma čaká rozhodnutie, či K20D, alebo K7. Ale to je už o inom.

Uživatelský avatar
pcp
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od pcp » 15 pro 2009, 09:27

Juraj Dlábik píše:Ahoj, mal som rovnaký problém. Toto som napísal keď som ho posielal 2x do servisu /nemusím vymýšľať znovu/: Koncom tohto roku skončí dvojročná záruka PENTAX K10D a závada, ktorú reklamujem sa vyskytuje od zakúpenia fotoaparátu /čo som dokumentoval zábermi pri minulej reklamácii/. Po vrátení zo servisu, sa nič nezmenilo závada sa opakovane vyskytla /chybné zábery opäť na karte/.
Popis: náhodne exponuje záber, ktorý je zelený.
Nepodarilo sa mi zistiť nijakú závyslosť a logiku, iba že sa porucha častejšie vyskytuje keď je sneh v zime /resp. na ľadovci/ ako v lete. Pokiaľ ide o frekvenciu, niekedy ich je niekoľko za sebov, niekedy sú medzi nimi odstupy. Sú dni, keď sa závada nevyskytne vôbec. V každom prípade je to stav, kedy sa na fotoaparát nedá spoľahnúť a to považujem za vážnu závadu kvôli ktorej som prišiel o mnoho záberov.
Práve dnes po mesiaci mi prišla odpoveď že mi vrátia peniaze. Neviem, či pre to, že K10D sa už nevyrába, alebo je to bežný postup? Pri prvej reklamácii sa mi ani po 2 urgenciách nepodarilo získať relevantnú odpoveď na otázku, aká bola závada? Len niečo v zmysle že bol otestovaný a je v poriadku. Takže ti nepomôžem. Určite moja K10D nedostala tak zabrať ako píšeš ty o svojej, aj keď na horách strávila väčšinu svojho fotografického života. Nakoniec /až na stratené zábery/ som s výsledkom spokojný a sem na fórum som /po dlhšom čase/ prišiel lebo ma čaká rozhodnutie, či K20D, alebo K7. Ale to je už o inom.
Ahoj, mám problém s K20D podobný tomu, co popisuješ - občas se vyskytne vertikální fialový nebo zelený pruh při focení s dlouhým časem (>30s). Projevuje se to náhodně, ale častěji při nižších teplotách. Minulý týden se mi vrátil foťák ze "servisu", tak ho jdu o víkendu otestovat. Ale pochybuju, že něco opravili. Dám to později asi do samostatného threadu.

Uživatelský avatar
ondatrax
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 27 srp 2012, 13:34
Bydliště: České Budějovice

Re: k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od ondatrax » 27 srp 2012, 13:38

Ahoj,
můj 4 roky starý K10 začal zlobit stejným způsobem - fotí zeleně.
Vždycky po několika nacvakání fotek a vystoupení/nastoupení se z toho (zatím) dostane,
ale očekávám, že je to jen otázka času.
nemáte nějaké čerstvé postřehy, eventuelně fídbek ze servisu, co oprava pokud
je to poravitelný obnáší?.díky
Ondatrax

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od bigfoot » 27 srp 2012, 18:32

z vlastnych skusenosti vam mozem povedat, ze oprava stoji minimalne skoro tolko co jazdena k10. Napriklad za vymenu jedneho kablika mi navrhli 120eur co je nemyslitelne.
Co sa rozobratia a zlozenia aparatu tyka, v manualoch je servisny manual a podla neho je to jednoduche. Ak sa to objavovalo obcas a teraz stale, jedna sa s velkou pravdepodobnostou o studeny spoj alebo odtrhnuty konektor. Nemyslim si, ze sa moze kablik narazom uvolnit z konektoru.
Zadny disay bude drahsi ako kupa jazdenky na 100%. Zakladna doska stoji napriklad 375$ + postovne, clo, dan...
Ak to chcete poslat do servisu, aj diagnostika cosi stoji.
Ak sa chcete zbavit pokazeneho tela, mozno sa dohodneme... pripadne aj duves by mozno chcel.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
ondatrax
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 27 srp 2012, 13:34
Bydliště: České Budějovice

Re: k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od ondatrax » 12 zář 2012, 15:20

Zelená fotka: dle servisu na 99% chyba čipu.
Diagnostika cca 2000 Kč
Nový čip 12000 Kč
(nevím kolik by stála práce)

Smutný příběh.
Ondatrax

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od vjacesslav » 12 zář 2012, 15:48

Na ebay nájdes pekne kusky K10D za 200€... Alebo skus aj tuto na fore, paladix, bazos, pentaxforum ci pentaxuser, aj ked kurz Libry je uz skor nevhodny na kupu...
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
ondatrax
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 27 srp 2012, 13:34
Bydliště: České Budějovice

Re: k10d dava jen zelene fotky

Příspěvek od ondatrax » 12 zář 2012, 16:54

Díky, již jsem to vyřešil novou žiletkou (k5) :)
Ondatrax

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“