Zväčšovacie matnice

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Zväčšovacie matnice

Příspěvek od Klingo » 22 kvě 2011, 15:42

Ja som na Ds-ku mal tú lacnú z číny,pasovala bez problémov.Len pri používaní menej svetelných objektívov je znateľné stmavenie v hľadáčiku.Chcel by som ale upozorniť na moju skúsenosť s klinom.Ten je dobrý pri rovných líniach,dostatočne veľkých.Akonáhle ale ostríš na štrukturovaný povrch,je problém.Detaily sú tak malé,že nevieš kde sa vlastne rozchádzajú.Príklad-fotenie koncertov.Tam je lepšia mikroprizma s ktorou ide zaostriť bez problémov,aj v horších svetelných podmienkach.Preto som objednal z focusingscreen,žiaľ tá ktorú by som chcel nieje (zcanonu )tak bude nikoňácka.Len čo mi príde telo z reklamácie,nahodím ju a urobím recenziu.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Pedroke
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rosebeerock, SK

Re: Zväčšovacie matnice

Příspěvek od Pedroke » 22 kvě 2011, 19:57

lubeek píše:J, zvacsovaciu ocnicu uz mam, len som chcel vediet ci mensi, alebo vacsi `tercik`...:) A mas tiez nejaku `cinsku`? Vsetko sedi? Lebo som niekde cital ze nejake cinske boli tensie ako origos muselo sa to podkladat a robilo to sarapatu.
Áno, mám nejakú šikmookú cez eBay, ale ktorú konkrétne, tak to Ti nepoviem. Je to už dávno. Problém som s montážou nemal, rovina ostrosti sedí a ztmavenie obrazu v hľadáčiku je minimálne. Ono keď je tma, aj tak vidíš veľké h.... :wink:
K10D; LX; DA 18-55 AL; SMC K 24/2.8; S-M-C Takumar 35/3.5; SMC A 50/1.7; Meyer Trioplan 100/2.8V; SMC M 135/3.5; SMC A 135/2.8; O-ME53; klin sa klinom vybíja; serepetičky

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zväčšovacie matnice

Příspěvek od aCIDfire » 08 čer 2011, 14:15

Já jsem objednával single split screen od "Jinfinance"(tak nějak) z eBay po dobrých zkušenostech lidí a že většině lidem seděla dobře. Objednal jsem si k tomu i tu sadu na vyměňování. Bohužel mi blb poslal větší matnici než co se vejde do K10D, tak ji chtěl poslat zpátky, tak jsem zaplatil kolem 60Kč poštovný do Číny a poslal zpět a čekám až pošle správnou. S původní matnicí posílal i tzv."shims",takové tenké proužky z folie co se dají dát mezi matnici a lůžko matnice, pokud se samotnou matnicí máte FF/BF. Taky jsem zvědav až dorazí.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“