grip

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lomenak
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00

grip

Příspěvek od lomenak » 24 čer 2007, 21:31

mate nekdo? jak jste spokojeny? je to jako grip ke kanonum na dva akumulatory,takze vydrz asi 2x bezne? jak MOC je aparat tezky s gripem? diky za postrehy

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Instruktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Instruktor » 25 čer 2007, 07:30

Mam jej na K10. Co se drzeni tyce - nikdy uz ho nesundam. Skvely uchop a stabilita. Uz jen diky dvojnasobne kapacite energie, mohu jen doporucit! Vahu bych neresil.
Je na jednu baterii (jako v tele) plus ma prostor na dalkove ovladani a jednu zalozni SD kartu. Vtipne reseni. Jen skoda ze to dal. ovl. a karta nemaji solo suplik. Vysouva se i s grip. baterii.

Instruktor

Uživatelský avatar
bigin
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od bigin » 25 čer 2007, 17:38

Jak napsal Instruktor úchop perfektní, zajímavě řešené uložení karty a dálkového ovládání. Jeden problém tu ale je - s nasazeným gripem mi K 10 nevleze do brašny ( mám pistolový Tamrac ). Jo a tu váhu fakt nemusíš řešit

Uživatelský avatar
lomenak
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od lomenak » 27 čer 2007, 15:55

Instruktor píše:Uz jen diky dvojnasobne kapacite energie, mohu jen doporucit! Vahu bych neresil.
Je na jednu baterii (jako v tele)
Instruktor
ja jsem teda nepochopil kde se vzala ta dvojnasobna kapacita,kdyz je jen na jednu tu samou baterii? prosim dovysvetlit

Uživatelský avatar
Klaus
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klaus » 28 čer 2007, 17:44

No jedna baterka v těle a druhá v gripu.Používám do gripu náhradu (replace Konika NP 400) cca za 300,- peněz a v pohodě.
Jinak jak píše instruktor,perfektní držení.

Uživatelský avatar
rakosnik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rakosnik » 05 srp 2007, 00:45

Muze mi prosim nekdo vysvetlit, v cem spociva kouzlo gripu, krom lepsiho drzeni, prostoru pro druhy aku a nekolika tlacitek? Je priserne drahy a to je jeste cena bez akumulatoru. Ke staremu analogovemu Pentaxu mam take grip, ale stal cca 1200 korun... Je neco, co tedy ospravedlnuje tu extremni cenu za grip ke K10D?
Chystam se K10D se setakem koupit a premyslim, zda se mi vyplati k tomu mit i grip. Dvojnasobna energie pro mne neni podstatna, nahradni aku muzu mit v brasne a vymenit ho primo v těle. Na profesionalnim vzhledu s gripem take netrvam.
Dekuji

Uživatelský avatar
Bogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Královéhradecký kraj

Příspěvek od Bogo » 05 srp 2007, 07:06

On grip má ještě jednu výhodu, když fotím na "výšku", mám ovládací kolečka a tlačítka zase na tom správném místě. Ještě jedna věc, lze volit prioritu z které baterky se bere nejdříve šťáva, já zvolil grip a teprve potom tělo foťáku (lze to nastavit obráceně, nebo na automatiku), ale takhle mám přehled o stavu a druhou baterku mám jako zásobní. Již se mi to několikrát vyplatilo, hlavně když pracuji s bleskem. Uznávám, že to je drahé, ale nelituji. Je fakt, že foťák je jak cihla, těžký a velký, ale když potřebuji malý a lehký do náročného terénu, tak si beru jiný, já mám již roky Oympus Ultra zoom 750 (4MB) a také na něj nedám dopustit. Je dobré mít alespoň dva foťáky a kombinovat je.
Bogo

Uživatelský avatar
strom353
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Telč - CZ / Geneve - CH

Příspěvek od strom353 » 05 srp 2007, 13:56

rakosnik píše:Muze mi prosim nekdo vysvetlit, v cem spociva kouzlo gripu, krom lepsiho drzeni, prostoru pro druhy aku a nekolika tlacitek? Je priserne drahy a to je jeste cena bez akumulatoru. Ke staremu analogovemu Pentaxu mam take grip, ale stal cca 1200 korun... Je neco, co tedy ospravedlnuje tu extremni cenu za grip ke K10D?
Chystam se K10D se setakem koupit a premyslim, zda se mi vyplati k tomu mit i grip. Dvojnasobna energie pro mne neni podstatna, nahradni aku muzu mit v brasne a vymenit ho primo v těle. Na profesionalnim vzhledu s gripem take netrvam.
Dekuji
Tak ja myslim, ze sis odpovedel hned v te prvni tazaci vete... Nejsou-li pro tebe tyto plusy za danou cenu dostacujici (navic pises, ze pro tebe ani nema grip valneho vyuziti) je pro tebe druhy aku v brasne zrejme jednodussim a rozhodne levnejsim resenim.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“