Ktorý 40 mm?

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Ktorý 40 mm?

Příspěvek od maik » 13 dub 2018, 14:40

Na zaostření je to samozřejmě těžší.

I tak - těch 24 Mpix je pohodlných oproti 16 Mpix, člověk může trochu víc ořezat, když nemá při focení čas soustředit se tak na kompozici a třeba ostří na střed. Akorát tím rostou nároky na objektiv, rozlišení je stejné jako FF kolem 50 Mpix. Plus jsem zmlsaný tím, co umí trošku přicloněná Sigma 70-200 :)

Mám v plánu časem si dobré fotky nechat kvalitně vytisknout na A3, nebo prostě velké.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

velislav
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 143
Registrován: 17 říj 2016, 22:11
Bydliště: Prievidza

Re: Ktorý 40 mm?

Příspěvek od velislav » 13 dub 2018, 14:49

Od w_tas mám portrét tlačený 60x90 cm, tuším so 77kou a o neostrosti sa nedá hovoriť, čosi úchvatné, iba malá aberacia ktorú už z metrovej vzdialenosti nieje vidieť

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Ktorý 40 mm?

Příspěvek od maik » 13 dub 2018, 15:46

Rád věřím, 77 umí nádherné fotky (trochu přicloněný je ostrý) a w_tas jednoznačně taky :) I ty aberace jdou minimalizovat.

Jen prostě rozdíl mezi 36 Mpix na FF a 24 Mpix na APS-C je veliký. To rozlišení 24 Mpix na aps-c je brutální (vždyť aps-c výřez na K-1 je nějakých 15Mpix, ne?) a odpovídá zhruba těm 50 Mpix na FF. Pokud porovnáváme tentýž fullframe objektiv na KP vs. K-1, tak K-1 s 36 Mpix těží z velikosti snímače a současně větších pixelů.

Když chce člověk trochu vyřezávat a pak ještě tisknout něco malinko většího, na objektiv (při 24Mpix aps-c) to klade velké nároky podle mě. Ale tím nechci říct, že to nejde a že neexistuje trocha doostření :) Jen prostě tak přemýšlím nahlas.

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“