Makro objekiv

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Re: Makro objekiv

Příspěvekod robogogo » 05 kvě 2018, 14:39

Iba doplním,všetko už bolo povedané... Na statiku a kvety stačí 50-tka,na živý hmyz jednoznačne 100-vka,pre profíkov a a veľmi zanietených fotografov - 180-ka Sigma,ale tú neviem či na rýchlo zoženieš... a stojí dosť :( . PS.: je ale veľmi ťažké nájsť vybraný objekt a zaostriť,je to už dlhé ohnisko a chce to veľký,dlhý tréning,nehovoriac o svetle,180-ka je od clony 3,8 ..tuším. Ja ešte používam Pentax 55-300 klasiku s makropredsádkou,je tam väčšie zvečšenie,asi 1,5:1 a asi o 5 cm dlhšia vzdialenosť prednej čočky od objektu. Ale pozor,cloniť sa musí až tak na F 11,aby to za niečo stálo. Tak prajem dobrý výber a pekné fotky.
K 30, Tamron 17-50/2,8 Pentax 55-300/4,5-5,8 Pentax 100/2,8 WR Pentax F 50/1,7 Tokina AF 70-210/4,5
robogogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod czeeri » 05 kvě 2018, 14:59

Oki, můžu poprosit o doporučení od zkušenějších, převážně fotím přírodu a krajinu, čili jsem s ohniskem někde kolem 16-50 mm objektiv má maximum 85 mm. Druhý mám 35 mm, to používám na focení přátel a nějakých akcí. Chtěl jsem se rozšířit o macro a naučit se ho, jsem začátečník, asi moc neplánuji lézt někam do močálů a hodiny čekat na vážku, ale třeba hezky vyfotit nějakého né extra plachého brouka atd. mám tedy zůstat u té své padesátky a pracovat s ní? nebo si připlatit tři tisíce a přejít na tu stovku. Co jsem koukal do galerií, tak tu stovku všichni mají a jsou z toho fakt pěkné obrázky, tak teď vůbec nevím, protože co jsem tu padesátku zkoušel venku, tak opravdu mě moc nepotěšila, jelikož ten focený objekt byl na můj v kus na fotce stále dost malý
czeeri
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod robogogo » 05 kvě 2018, 15:20

czeeri- v podstate si si odpovedal sám rečníckou otázkou :wink: . Ak chceš fotiť hmyz a ešte menšie hýbajúce a letiace objekty,50-ka Ti nepostačí. Krátka zaostrovacia vzdialenosť a veľa,veľa času a práce nad jedným záberom ... Je to skúsenosť a prax fotografov,teoria je možno láskavejšia. Popozeraj ešte fotky na forach-makro a za onedlho budeš poznať aj Ty,aké véľké živočíchy sú akým ohniskom fotené,hovorím iba o objektívoch bez pridania iných optických členov do sústavy.
K 30, Tamron 17-50/2,8 Pentax 55-300/4,5-5,8 Pentax 100/2,8 WR Pentax F 50/1,7 Tokina AF 70-210/4,5
robogogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod czeeri » 05 kvě 2018, 15:23

Oki, díky moc, jelikož stovku vůbec nepoužívám, tak jsem si nebyl jist, jak moc si pomůžu, abych tou výměnou neudělal více škody než užitku, tak jsem se raději zeptal, ještě jednou díky
czeeri
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod czeeri » 06 kvě 2018, 11:02

Ještě jedna rady by se mi hodila, koukal jsem na ty macro objektivy. Na fotoskoda tvrdí, že Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1, že je obrazově stejný jako SMC Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro s tím, že má menší barevnou chybu a je o 4000 Kč levnější, což se mi moc nezdá.

A druhou věcí je, že jsem se koukal na SMC Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro a existují dvě varianty s clonovým kroužkem nebo utěsněný. Je ten clonový kroužek v praxi k něčemu lepší nebo je lepší si vzít ten utěsněný?

díky moc
czeeri
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod portvis » 06 kvě 2018, 13:48

Tamron je hlavne tamron, väčší ťažší, neutesneny a obrazov lepší isto nebude...jednoznacne ber tu poslednú verziu utesnenu a bez clonoveho, malý super ostrý prakticky objektív aj na portrét.. Na bazosi je teraz jeden za 350e
Sony a7III + sony55/1,8 + Irix 15/2,4
portvis
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod czeeri » 06 kvě 2018, 14:12

Oki díky za radu, jen jaký bazar přesně myslíš, podobnou nabídku jsem našel akorát na paladixu a tam už je prodaný
czeeri
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod portvis » 06 kvě 2018, 15:08

Sony a7III + sony55/1,8 + Irix 15/2,4
portvis
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Klingo » 06 kvě 2018, 18:12

To je niekto u nás z Považskej Bystrice, predáva to ho tuším viac.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér
Klingo
Významný člen
Významný člen

Předchozí

Zpět na Objektivy